MEVAMEVACO S.A.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $95,97 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €65,83 Mn | €69,71 Mn | €53,09 Mn | €55,67 Mn | €38,41 Mn | €34,03 Mn | €32,54 Mn | €32,71 Mn | €36,33 Mn | €41,38 Mn | €43,07 Mn | €47,58 Mn | €51,72 Mn | €57,33 Mn | €51,67 Mn | €44,12 Mn | €42,89 Mn | €47,28 Mn | €42,54 Mn | €38,07 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €12,45 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €23,76 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €41,54 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €5,09 Mn | €4,40 Mn | €4,42 Mn | €6,41 Mn | €4,07 Mn | €5,23 Mn | €3,86 Mn | €3,94 Mn | €4,67 Mn | €5,38 Mn | €6,78 Mn | €7,34 Mn | €7,80 Mn | €6,99 Mn | €5,93 Mn | €5,56 Mn | €6,08 Mn | €7,73 Mn | €4,08 Mn | €1,98 Mn |
| Net Borç† | -€7,36 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €72,69 Mn | €60,80 Mn | €42,96 Mn | €40,95 Mn | €25,60 Mn | €8,89 Mn | €15,00 Mn | €10,42 Mn | €10,62 Mn | €17,23 Mn | €17,56 Mn | €13,75 Mn | €23,92 Mn | €31,43 Mn | €29,62 Mn | €21,02 Mn | €17,45 Mn | €27,01 Mn | €23,50 Mn | €24,80 Mn |
| Brüt Kâr | €21,87 Mn | €14,21 Mn | €9,26 Mn | €9,26 Mn | €5,45 Mn | €1,10 Mn | €2,42 Mn | €1,20 Mn | €131.308 | €2,27 Mn | €1,71 Mn | €1,44 Mn | €3,47 Mn | €6,00 Mn | €4,70 Mn | €2,27 Mn | €1,21 Mn | €4,92 Mn | €4,70 Mn | €6,29 Mn |
| FAVÖK | €14,28 Mn | €7,49 Mn | €4,76 Mn | €4,85 Mn | €2,88 Mn | €155.160 | €1,41 Mn | €318.250 | -€744.780 | €757.900 | €424.280 | €385.440 | €1,85 Mn | €3,26 Mn | €2,38 Mn | €1,44 Mn | €665.700 | €4,05 Mn | €4,55 Mn | €5,50 Mn |
| Net Kâr | €10,08 Mn | €5,05 Mn | €3,17 Mn | €3,17 Mn | €1,94 Mn | -€541.090 | €446.509 | -€860.166 | -€1,53 Mn | -€271.795 | -€1,02 Mn | -€931.792 | -€18.420 | €1,41 Mn | €940.109 | €118.083 | -€790.617 | €1,73 Mn | €1,92 Mn | €3,11 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,96 | 0,48 | 0,30 | 0,30 | 0,18 | -0,05 | 0,04 | -0,08 | -0,15 | -0,03 | -0,10 | -0,09 | -0,00 | 0,13 | — | — | — | — | — | — |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -€224.256 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €2,78 Mn | €6,50 Mn | €1,49 Mn | €1,18 Mn | €4,22 Mn | €49.940 | -€809.400 | €1,12 Mn | -€161.740 | €1,94 Mn | €291.980 | -€315.650 | €863.730 | -€360.790 | €200.460 | -€970.410 | €1,69 Mn | -€2,48 Mn | -€1,52 Mn | €1,39 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€2,44 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 7,7% | 6,3% | 8,3% | 11,5% | 10,6% | 15,4% | 11,9% | 12,0% | 12,8% | 13,0% | 15,7% | 15,4% | 15,1% | 12,2% | 11,5% | 12,6% | 14,2% | 16,3% | 9,6% | 5,2% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,10 | 0,87 | 0,81 | 0,74 | 0,67 | 0,26 | 0,46 | 0,32 | 0,29 | 0,42 | 0,41 | 0,29 | 0,46 | 0,55 | 0,57 | 0,48 | 0,41 | 0,57 | 0,55 | 0,65 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,75 | 1,46 | 1,03 | 0,99 | 0,62 | 0,21 | 0,36 | 0,25 | 0,26 | 0,41 | 0,42 | 0,33 | 0,58 | 0,76 | 0,71 | 0,51 | 0,42 | 0,65 | 0,57 | 0,60 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 30,1% | 23,4% | 21,6% | 22,6% | 21,3% | 12,4% | 16,1% | 11,5% | 1,2% | 13,2% | 9,8% | 10,5% | 14,5% | 19,1% | 15,9% | 10,8% | 7,0% | 18,2% | 20,0% | 25,4% |
| FAVÖK Marjı | 19,6% | 12,3% | 11,1% | 11,9% | 11,3% | 1,7% | 9,4% | 3,1% | -7,0% | 4,4% | 2,4% | 2,8% | 7,8% | 10,4% | 8,0% | 6,8% | 3,8% | 15,0% | 19,4% | 22,2% |
| Net Kâr Marjı | 13,9% | 8,3% | 7,4% | 7,7% | 7,6% | -6,1% | 3,0% | -8,3% | -14,4% | -1,6% | -5,8% | -6,8% | -0,1% | 4,5% | 3,2% | 0,6% | -4,5% | 6,4% | 8,2% | 12,5% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 3,8% | 10,7% | 3,5% | 2,9% | 16,5% | 0,6% | -5,4% | 10,7% | -1,5% | 11,3% | 1,7% | -2,3% | 3,6% | -1,1% | 0,7% | -4,6% | 9,7% | -9,2% | -6,5% | 5,6% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.