SARGR. SARANTIS S.A.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $828,05 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €633,55 Mn | €600,27 Mn | €553,54 Mn | €499,94 Mn | €462,94 Mn | €435,37 Mn | €421,55 Mn | €354,70 Mn | €306,35 Mn | €282,76 Mn | €265,96 Mn | €230,72 Mn | €237,09 Mn | €246,67 Mn | €240,70 Mn | €241,62 Mn | €223,50 Mn | €229,04 Mn | €245,01 Mn | €232,59 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €62,59 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €224,61 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €401,47 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €62,02 Mn | €83,66 Mn | €89,06 Mn | €65,12 Mn | €68,32 Mn | €71,65 Mn | €78,37 Mn | €45,72 Mn | €31,73 Mn | €34,68 Mn | €34,20 Mn | €17,15 Mn | €17,00 Mn | €52,00 Mn | €59,59 Mn | €64,00 Mn | €56,98 Mn | €64,92 Mn | €81,21 Mn | €94,50 Mn |
| Net Borç† | -€3,52 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €599,56 Mn | €600,06 Mn | €482,17 Mn | €445,07 Mn | €406,26 Mn | €393,38 Mn | €370,07 Mn | €344,00 Mn | €299,68 Mn | €329,02 Mn | €278,76 Mn | €248,44 Mn | €236,59 Mn | €236,00 Mn | €221,29 Mn | €223,34 Mn | €220,65 Mn | €259,37 Mn | €241,59 Mn | €223,18 Mn |
| Brüt Kâr | €210,50 Mn | €219,83 Mn | €174,22 Mn | €144,00 Mn | €136,20 Mn | €139,68 Mn | €130,70 Mn | €125,29 Mn | €113,77 Mn | €149,58 Mn | €129,39 Mn | €117,65 Mn | €113,85 Mn | €109,16 Mn | €102,55 Mn | €106,68 Mn | €107,79 Mn | €131,32 Mn | €102,66 Mn | €110,31 Mn |
| FAVÖK | €87,48 Mn | €83,41 Mn | €60,57 Mn | €44,68 Mn | €46,94 Mn | €50,11 Mn | €41,73 Mn | €36,46 Mn | €29,10 Mn | €24,30 Mn | €22,02 Mn | €18,80 Mn | €17,23 Mn | €16,41 Mn | €14,02 Mn | €13,72 Mn | €18,49 Mn | €28,13 Mn | €45,30 Mn | €20,56 Mn |
| Net Kâr | €53,06 Mn | €46,02 Mn | €39,31 Mn | €45,41 Mn | €40,29 Mn | €38,70 Mn | €38,01 Mn | €32,54 Mn | €28,63 Mn | €19,29 Mn | €18,53 Mn | €17,14 Mn | €15,53 Mn | €12,15 Mn | €9,74 Mn | €11,82 Mn | €16,39 Mn | €25,39 Mn | €31,92 Mn | €22,67 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,83 | 0,71 | 0,59 | 0,68 | 0,60 | 0,58 | 0,57 | 0,48 | 0,43 | 0,28 | 0,27 | 0,25 | 0,22 | 0,17 | — | — | — | — | — | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €40,51 Mn | €45,50 Mn | €55,01 Mn | €12,15 Mn | €20,12 Mn | €9,10 Mn | €15,46 Mn | €4,40 Mn | €21,93 Mn | €6,53 Mn | €11,43 Mn | €14,78 Mn | €19,59 Mn | €12,39 Mn | €7,70 Mn | €10,65 Mn | €23,76 Mn | €18,15 Mn | €22,69 Mn | €12,42 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€37,35 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 9,8% | 13,9% | 16,1% | 13,0% | 14,8% | 16,5% | 18,6% | 12,9% | 10,4% | 12,3% | 12,9% | 7,4% | 7,2% | 21,1% | 24,8% | 26,5% | 25,5% | 28,3% | 33,1% | 40,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,95 | 1,00 | 0,87 | 0,89 | 0,88 | 0,90 | 0,88 | 0,97 | 0,98 | 1,16 | 1,05 | 1,08 | 1,00 | 0,96 | 0,92 | 0,92 | 0,99 | 1,13 | 0,99 | 0,96 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,49 | 1,49 | 1,20 | 1,11 | 1,01 | 0,98 | 0,92 | 0,86 | 0,75 | 0,82 | 0,69 | 0,62 | 0,59 | 0,59 | 0,55 | 0,56 | 0,55 | 0,65 | 0,60 | 0,56 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 35,1% | 36,6% | 36,1% | 32,4% | 33,5% | 35,5% | 35,3% | 36,4% | 38,0% | 45,5% | 46,4% | 47,4% | 48,1% | 46,3% | 46,3% | 47,8% | 48,8% | 50,6% | 42,5% | 49,4% |
| FAVÖK Marjı | 14,6% | 13,9% | 12,6% | 10,0% | 11,6% | 12,7% | 11,3% | 10,6% | 9,7% | 7,4% | 7,9% | 7,6% | 7,3% | 7,0% | 6,3% | 6,1% | 8,4% | 10,8% | 18,8% | 9,2% |
| Net Kâr Marjı | 8,8% | 7,7% | 8,2% | 10,2% | 9,9% | 9,8% | 10,3% | 9,5% | 9,6% | 5,9% | 6,6% | 6,9% | 6,6% | 5,2% | 4,4% | 5,3% | 7,4% | 9,8% | 13,2% | 10,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 6,8% | 7,6% | 11,4% | 2,7% | 5,0% | 2,3% | 4,2% | 1,3% | 7,3% | 2,0% | 4,1% | 6,0% | 8,3% | 5,3% | 3,5% | 4,8% | 10,8% | 7,0% | 9,4% | 5,6% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.