MCMMiquel y Costas & Miquel, S.A.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $479,54 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €516,26 Mn | €513,99 Mn | €464,70 Mn | €450,81 Mn | €453,68 Mn | €416,92 Mn | €404,04 Mn | €405,02 Mn | €372,77 Mn | €350,33 Mn | €350,04 Mn | €326,44 Mn | €334,36 Mn | €305,56 Mn | €273,48 Mn | €230,35 Mn | €208,13 Mn | €197,30 Mn | €186,04 Mn | €182,72 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €9,51 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €104,98 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €406,77 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €48,37 Mn | €56,96 Mn | €53,92 Mn | €58,94 Mn | €59,48 Mn | €68,65 Mn | €71,37 Mn | €74,84 Mn | €72,22 Mn | €54,74 Mn | €65,46 Mn | €59,93 Mn | €75,26 Mn | €56,15 Mn | €51,00 Mn | €26,09 Mn | €20,95 Mn | €20,33 Mn | €19,90 Mn | €16,90 Mn |
| Net Borç† | €15,38 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €313,84 Mn | €309,17 Mn | €309,32 Mn | €337,18 Mn | €301,29 Mn | €274,15 Mn | €262,63 Mn | €259,26 Mn | €242,90 Mn | €227,76 Mn | €223,33 Mn | €202,94 Mn | €190,37 Mn | €199,16 Mn | €191,35 Mn | €180,15 Mn | €161,55 Mn | €172,00 Mn | €160,03 Mn | €156,43 Mn |
| Brüt Kâr | €107,16 Mn | €114,40 Mn | €109,64 Mn | €148,91 Mn | €121,10 Mn | €101,14 Mn | €98,58 Mn | €96,99 Mn | €87,51 Mn | €82,54 Mn | €79,82 Mn | €69,82 Mn | €67,75 Mn | €73,99 Mn | €78,89 Mn | €44,46 Mn | €40,83 Mn | €55,98 Mn | €52,73 Mn | €51,22 Mn |
| FAVÖK | €68,55 Mn | €75,90 Mn | €73,33 Mn | €57,79 Mn | €82,07 Mn | €76,73 Mn | €66,96 Mn | €63,93 Mn | €63,24 Mn | €60,20 Mn | €50,84 Mn | €41,97 Mn | €42,04 Mn | €46,81 Mn | €40,77 Mn | €37,70 Mn | €33,54 Mn | €22,47 Mn | €24,87 Mn | €25,97 Mn |
| Net Kâr | €45,08 Mn | €48,70 Mn | €42,71 Mn | €31,63 Mn | €50,79 Mn | €44,88 Mn | €39,22 Mn | €37,28 Mn | €37,07 Mn | €34,23 Mn | €30,64 Mn | €24,70 Mn | €27,11 Mn | €27,41 Mn | €23,14 Mn | €20,15 Mn | €17,43 Mn | €11,67 Mn | €9,60 Mn | €11,49 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 1,19 | 1,28 | 1,11 | 0,82 | 1,30 | 1,12 | 0,96 | 0,95 | 0,85 | 0,76 | 0,68 | 0,52 | 0,58 | 0,59 | 0,49 | 0,42 | 0,36 | 0,24 | 0,19 | 0,23 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €14,15 Mn | €43,17 Mn | €53,49 Mn | -€18,78 Mn | €42,44 Mn | €55,13 Mn | €16,79 Mn | €12,67 Mn | €37,70 Mn | €26,55 Mn | €21,11 Mn | €20,71 Mn | €4,00 Mn | -€1,21 Mn | €17,77 Mn | €25,69 Mn | €8,15 Mn | €12,41 Mn | €3,91 Mn | €448.000 |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€44,11 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 9,4% | 11,1% | 11,6% | 13,1% | 13,1% | 16,5% | 17,7% | 18,5% | 19,4% | 15,6% | 18,7% | 18,4% | 22,5% | 18,4% | 18,6% | 11,3% | 10,1% | 10,3% | 10,7% | 9,2% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,61 | 0,60 | 0,67 | 0,75 | 0,66 | 0,66 | 0,65 | 0,64 | 0,65 | 0,65 | 0,64 | 0,62 | 0,57 | 0,65 | 0,70 | 0,78 | 0,78 | 0,87 | 0,86 | 0,86 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,77 | 0,76 | 0,76 | 0,83 | 0,74 | 0,67 | 0,65 | 0,64 | 0,60 | 0,56 | 0,55 | 0,50 | 0,47 | 0,49 | 0,47 | 0,44 | 0,40 | 0,42 | 0,39 | 0,38 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 34,1% | 37,0% | 35,4% | 44,2% | 40,2% | 36,9% | 37,5% | 37,4% | 36,0% | 36,2% | 35,7% | 34,4% | 35,6% | 37,2% | 41,2% | 24,7% | 25,3% | 32,5% | 32,9% | 32,7% |
| FAVÖK Marjı | 21,8% | 24,5% | 23,7% | 17,1% | 27,2% | 28,0% | 25,5% | 24,7% | 26,0% | 26,4% | 22,8% | 20,7% | 22,1% | 23,5% | 21,3% | 20,9% | 20,8% | 13,1% | 15,5% | 16,6% |
| Net Kâr Marjı | 14,4% | 15,8% | 13,8% | 9,4% | 16,9% | 16,4% | 14,9% | 14,4% | 15,3% | 15,0% | 13,7% | 12,2% | 14,2% | 13,8% | 12,1% | 11,2% | 10,8% | 6,8% | 6,0% | 7,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 4,5% | 14,0% | 17,3% | -5,6% | 14,1% | 20,1% | 6,4% | 4,9% | 15,5% | 11,7% | 9,5% | 10,2% | 2,1% | -0,6% | 9,3% | 14,3% | 5,0% | 7,2% | 2,4% | 0,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.