R4RENTA 4 BANCO SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $895,51 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €2,56 Mr | €2,47 Mr | €2,19 Mr | €2,41 Mr | €2,20 Mr | €1,78 Mr | €1,77 Mr | €1,35 Mr | €1,22 Mr | €1,20 Mr | €1,08 Mr | €1,49 Mr | €905,16 Mn | €619,78 Mn | €490,79 Mn | €417,11 Mn | €508,01 Mn | €539,83 Mn | €717,98 Mn | €509,93 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €1,19 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €2,38 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €178,91 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €48,52 Mn | €47,46 Mn | €42,83 Mn | €35,60 Mn | €33,42 Mn | €34,69 Mn | €50,28 Mn | €29,60 Mn | €27,86 Mn | €60,08 Mn | €208,18 Mn | €313,33 Mn | €256,18 Mn | €225,03 Mn | €119,89 Mn | €349,60 Mn | €438,38 Mn | €458,06 Mn | €529,23 Mn | €427,37 Mn |
| Net Borç† | -€1,30 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €300,33 Mn | €271,34 Mn | €223,92 Mn | €196,41 Mn | €211,46 Mn | €187,12 Mn | €157,68 Mn | €153,35 Mn | €152,38 Mn | €133,59 Mn | €135,41 Mn | €122,98 Mn | €100,19 Mn | €77,91 Mn | €65,57 Mn | €57,65 Mn | €53,95 Mn | €70,15 Mn | €75,62 Mn | €55,53 Mn |
| Brüt Kâr | €165,82 Mn | €140,63 Mn | €119,51 Mn | €99,56 Mn | €108,17 Mn | €86,57 Mn | €82,25 Mn | €75,28 Mn | €74,95 Mn | €66,24 Mn | €116,10 Mn | €80,67 Mn | €66,33 Mn | €66,08 Mn | — | — | — | — | — | — |
| FAVÖK | €72,98 Mn | €55,09 Mn | €47,53 Mn | €38,20 Mn | €41,74 Mn | €35,77 Mn | €33,57 Mn | €26,39 Mn | €28,68 Mn | €24,12 Mn | €27,75 Mn | €27,15 Mn | €21,53 Mn | €15,92 Mn | €11,27 Mn | €12,44 Mn | €8,12 Mn | €15,05 Mn | €21,25 Mn | €12,44 Mn |
| Net Kâr | €42,63 Mn | €30,33 Mn | €26,13 Mn | €21,54 Mn | €25,34 Mn | €18,14 Mn | €17,83 Mn | €16,09 Mn | €16,51 Mn | €12,13 Mn | €14,02 Mn | €13,37 Mn | €10,55 Mn | €5,19 Mn | €4,58 Mn | €6,03 Mn | €6,29 Mn | €5,58 Mn | €15,26 Mn | €17,09 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 1,05 | 0,75 | 0,64 | 0,53 | 0,62 | 0,45 | 0,44 | 0,40 | 0,41 | 0,30 | 0,35 | 0,33 | 0,28 | 0,12 | 0,10 | 0,15 | 0,15 | 0,12 | 0,40 | 0,46 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €41,51 Mn | €43,54 Mn | €47,55 Mn | €22,63 Mn | €444,25 Mn | €31,10 Mn | €404,26 Mn | €136,15 Mn | €43,85 Mn | €314,56 Mn | €73,58 Mn | €139,56 Mn | -€45,13 Mn | -€91,77 Mn | €18,54 Mn | -€36,39 Mn | €12,16 Mn | €40,90 Mn | -€30,73 Mn | €64,39 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€15,14 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 1,9% | 1,9% | 2,0% | 1,5% | 1,5% | 1,9% | 2,8% | 2,2% | 2,3% | 5,0% | 19,4% | 21,0% | 28,3% | 36,3% | 24,4% | 83,8% | 86,3% | 84,9% | 73,7% | 83,8% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,12 | 0,11 | 0,10 | 0,08 | 0,10 | 0,11 | 0,09 | 0,11 | 0,12 | 0,11 | 0,13 | 0,08 | 0,11 | 0,13 | 0,13 | 0,14 | 0,11 | 0,13 | 0,11 | 0,11 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,68 | 1,52 | 1,25 | 1,10 | 1,18 | 1,05 | 0,88 | 0,86 | 0,85 | 0,75 | 0,76 | 0,69 | 0,56 | 0,44 | 0,37 | 0,32 | 0,30 | 0,39 | 0,42 | 0,31 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 55,2% | 51,8% | 53,4% | 50,7% | 51,2% | 46,3% | 52,2% | 49,1% | 49,2% | 49,6% | 85,7% | 65,6% | 66,2% | 84,8% | — | — | — | — | — | — |
| FAVÖK Marjı | 24,3% | 20,3% | 21,2% | 19,4% | 19,7% | 19,1% | 21,3% | 17,2% | 18,8% | 18,1% | 20,5% | 22,1% | 21,5% | 20,4% | 17,2% | 21,6% | 15,1% | 21,5% | 28,1% | 22,4% |
| Net Kâr Marjı | 14,2% | 11,2% | 11,7% | 11,0% | 12,0% | 9,7% | 11,3% | 10,5% | 10,8% | 9,1% | 10,4% | 10,9% | 10,5% | 6,7% | 7,0% | 10,5% | 11,7% | 7,9% | 20,2% | 30,8% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 13,8% | 16,0% | 21,2% | 11,5% | 210,1% | 16,6% | 256,4% | 88,8% | 28,8% | 235,5% | 54,3% | 113,5% | -45,0% | -117,8% | 28,3% | -63,1% | 22,5% | 58,3% | -40,6% | 115,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.