VIDVidrala SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $3,60 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €2,31 Mr | €2,31 Mr | €2,51 Mr | €1,95 Mr | €1,70 Mr | €1,52 Mr | €1,46 Mr | €1,41 Mr | €1,40 Mr | €1,10 Mr | €1,20 Mr | €669,35 Mn | €699,99 Mn | €695,49 Mn | €696,73 Mn | €699,36 Mn | €697,62 Mn | €688,07 Mn | €604,50 Mn | €542,57 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €108,35 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €878,24 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €1,41 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €262,03 Mn | €391,50 Mn | €597,69 Mn | €323,31 Mn | €257,48 Mn | €345,46 Mn | €363,45 Mn | €433,49 Mn | €514,14 Mn | €310,49 Mn | €412,23 Mn | €63,80 Mn | €108,13 Mn | €154,77 Mn | €189,00 Mn | €218,59 Mn | €257,42 Mn | €247,89 Mn | €207,87 Mn | €193,91 Mn |
| Net Borç† | €153,68 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €1,47 Mr | €1,59 Mr | €1,43 Mr | €1,35 Mr | €1,08 Mr | €988,92 Mn | €1,01 Mr | €955,43 Mn | €823,20 Mn | €773,57 Mn | €803,37 Mn | €468,83 Mn | €473,64 Mn | €457,83 Mn | €433,92 Mn | €406,59 Mn | €383,61 Mn | €387,89 Mn | €354,28 Mn | €307,30 Mn |
| Brüt Kâr | €448,15 Mn | €514,42 Mn | €456,13 Mn | €352,46 Mn | €432,49 Mn | €379,32 Mn | €351,50 Mn | €304,86 Mn | €249,27 Mn | €217,29 Mn | €220,34 Mn | €150,03 Mn | €158,78 Mn | €163,47 Mn | €149,13 Mn | €145,41 Mn | €137,88 Mn | €60,88 Mn | €53,27 Mn | €43,55 Mn |
| FAVÖK | €436,20 Mn | €438,00 Mn | €349,56 Mn | €252,11 Mn | €230,76 Mn | €257,89 Mn | €258,32 Mn | €217,37 Mn | €194,31 Mn | €169,94 Mn | €151,37 Mn | €103,20 Mn | €108,45 Mn | €96,19 Mn | €88,20 Mn | €90,50 Mn | €79,45 Mn | €86,71 Mn | €79,32 Mn | €68,90 Mn |
| Net Kâr | €209,34 Mn | €247,77 Mn | €233,40 Mn | €153,69 Mn | €145,16 Mn | €159,46 Mn | €143,28 Mn | €115,96 Mn | €89,15 Mn | €67,67 Mn | €60,86 Mn | €51,61 Mn | €52,31 Mn | €46,54 Mn | €43,70 Mn | €49,58 Mn | €40,92 Mn | €40,65 Mn | €38,56 Mn | €29,26 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 5,95 | 7,00 | 6,56 | 4,29 | 4,02 | 4,40 | 3,93 | 3,17 | 2,44 | 1,85 | 1,67 | 1,41 | 1,42 | 1,25 | 1,15 | 1,30 | 1,07 | 1,05 | 0,99 | 0,72 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €201,54 Mn | €202,45 Mn | €119,59 Mn | -€3,17 Mn | €173,15 Mn | €141,24 Mn | €123,73 Mn | €103,22 Mn | €111,77 Mn | €106,24 Mn | €79,59 Mn | €72,21 Mn | €57,72 Mn | €49,39 Mn | €41,33 Mn | €45,53 Mn | €8,93 Mn | -€25,89 Mn | €13,37 Mn | €2,06 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€188,50 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 11,3% | 17,0% | 23,8% | 16,6% | 15,1% | 22,7% | 24,9% | 30,8% | 36,6% | 28,3% | 34,3% | 9,5% | 15,4% | 22,3% | 27,1% | 31,3% | 36,9% | 36,0% | 34,4% | 35,7% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,63 | 0,69 | 0,57 | 0,69 | 0,64 | 0,65 | 0,69 | 0,68 | 0,59 | 0,71 | 0,67 | 0,70 | 0,68 | 0,66 | 0,62 | 0,58 | 0,55 | 0,56 | 0,59 | 0,57 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,04 | 1,13 | 1,01 | 0,95 | 0,77 | 0,70 | 0,72 | 0,68 | 0,58 | 0,55 | 0,57 | 0,33 | 0,34 | 0,32 | 0,31 | 0,29 | 0,27 | 0,27 | 0,25 | 0,22 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 30,5% | 32,3% | 31,9% | 26,2% | 39,9% | 38,4% | 34,8% | 31,9% | 30,3% | 28,1% | 27,4% | 32,0% | 33,5% | 35,7% | 34,4% | 35,8% | 35,9% | 15,7% | 15,0% | 14,2% |
| FAVÖK Marjı | 29,7% | 27,5% | 24,5% | 18,7% | 21,3% | 26,1% | 25,6% | 22,8% | 23,6% | 22,0% | 18,8% | 22,0% | 22,9% | 21,0% | 20,3% | 22,3% | 20,7% | 22,4% | 22,4% | 22,4% |
| Net Kâr Marjı | 14,3% | 15,6% | 16,3% | 11,4% | 13,4% | 16,1% | 14,2% | 12,1% | 10,8% | 8,7% | 7,6% | 11,0% | 11,0% | 10,2% | 10,1% | 12,2% | 10,7% | 10,5% | 10,9% | 9,5% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 13,7% | 12,7% | 8,4% | -0,2% | 16,0% | 14,3% | 12,2% | 10,8% | 13,6% | 13,7% | 9,9% | 15,4% | 12,2% | 10,8% | 9,5% | 11,2% | 2,3% | -6,7% | 3,8% | 0,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.