FESA3Cia de Ferro Ligas da Bahia
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar BRL · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $488,65 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar BRL · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | R$ 4,46 Mr | R$ 4,39 Mr | R$ 4,11 Mr | R$ 4,07 Mr | R$ 3,40 Mr | R$ 2,82 Mr | R$ 2,75 Mr | R$ 2,66 Mr | R$ 1,90 Mr | R$ 1,71 Mr | R$ 1,68 Mr | R$ 1,49 Mr | R$ 1,40 Mr | R$ 1,31 Mr | R$ 1,27 Mr | R$ 1,20 Mr | R$ 1,07 Mr | R$ 988,74 Mn | R$ 644,86 Mn | R$ 571,21 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | R$ 372,72 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | R$ 1,17 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | R$ 3,29 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | R$ 411,67 Mn | R$ 483,50 Mn | R$ 342,47 Mn | R$ 388,07 Mn | R$ 430,77 Mn | R$ 569,80 Mn | R$ 542,79 Mn | R$ 396,81 Mn | R$ 66,38 Mn | R$ 39,37 Mn | R$ 17,83 Mn | R$ 13,68 Mn | R$ 8,49 Mn | R$ 0,00 | R$ 13,91 Mn | R$ 0,00 | R$ 46,55 Mn | R$ 4,45 Mn | R$ 0,00 | R$ 0,00 |
| Net Borç† | -R$ 577,92 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar BRL · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | R$ 2,33 Mr | R$ 2,24 Mr | R$ 2,44 Mr | R$ 3,14 Mr | R$ 2,39 Mr | R$ 1,62 Mr | R$ 1,28 Mr | R$ 1,38 Mr | R$ 1,11 Mr | R$ 1,10 Mr | R$ 936,23 Mn | R$ 828,25 Mn | R$ 799,77 Mn | R$ 707,40 Mn | R$ 642,33 Mn | R$ 673,06 Mn | R$ 450,75 Mn | R$ 878,91 Mn | R$ 446,65 Mn | R$ 398,07 Mn |
| Brüt Kâr | R$ 267,75 Mn | R$ 396,58 Mn | R$ 533,93 Mn | R$ 1,41 Mr | R$ 997,93 Mn | R$ 397,69 Mn | R$ 216,50 Mn | R$ 460,45 Mn | R$ 350,43 Mn | R$ 149,73 Mn | R$ 329,10 Mn | R$ 174,85 Mn | R$ 130,52 Mn | R$ 130,15 Mn | R$ 121,61 Mn | R$ 174,61 Mn | R$ 52,45 Mn | R$ 434,51 Mn | R$ 89,22 Mn | R$ 60,25 Mn |
| FAVÖK | R$ 204,88 Mn | R$ 367,84 Mn | R$ 449,98 Mn | R$ 1,30 Mr | R$ 940,70 Mn | R$ 415,40 Mn | R$ 329,62 Mn | R$ 426,51 Mn | R$ 300,98 Mn | R$ 103,97 Mn | R$ 273,37 Mn | R$ 147,06 Mn | R$ 117,46 Mn | R$ 128,06 Mn | R$ 90,25 Mn | R$ 142,33 Mn | R$ 33,55 Mn | R$ 389,01 Mn | — | — |
| Net Kâr | R$ 188,38 Mn | R$ 327,50 Mn | R$ 382,65 Mn | R$ 1,06 Mr | R$ 642,88 Mn | R$ 69,77 Mn | R$ 221,18 Mn | R$ 308,80 Mn | R$ 269,85 Mn | R$ 69,66 Mn | R$ 173,23 Mn | R$ 91,41 Mn | R$ 73,48 Mn | R$ 85,33 Mn | R$ 90,62 Mn | R$ 133,73 Mn | R$ 29,06 Mn | R$ 336,01 Mn | R$ 57,38 Mn | R$ 31,98 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,56 | 0,96 | 1,12 | 3,12 | 1,89 | 0,21 | 0,65 | 0,91 | 0,79 | 0,20 | 0,51 | 0,26 | 0,20 | 0,24 | 0,26 | 0,38 | 0,08 | — | — | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar BRL · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | R$ 103,07 Mn | R$ 68,45 Mn | R$ 147,73 Mn | R$ 934,35 Mn | R$ 632,61 Mn | R$ 204,70 Mn | R$ 55,65 Mn | R$ 214,80 Mn | R$ 301,85 Mn | R$ 195,54 Mn | -R$ 98,25 Mn | R$ 60,65 Mn | -R$ 13,62 Mn | -R$ 54,94 Mn | -R$ 32,93 Mn | R$ 14,59 Mn | R$ 31,96 Mn | R$ 213,40 Mn | — | — |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -R$ 300,12 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar BRL · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar BRL · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 9,2% | 11,0% | 8,3% | 9,5% | 12,7% | 20,2% | 19,8% | 14,9% | 3,5% | 2,3% | 1,1% | 0,9% | 0,6% | 0,0% | 1,1% | 0,0% | 4,3% | 0,5% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar BRL · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,52 | 0,51 | 0,59 | 0,77 | 0,70 | 0,58 | 0,47 | 0,52 | 0,58 | 0,64 | 0,56 | 0,56 | 0,57 | 0,54 | 0,51 | 0,56 | 0,42 | 0,89 | 0,69 | 0,70 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,71 | 0,68 | 0,74 | 0,96 | 0,73 | 0,49 | 0,39 | 0,42 | 0,34 | 0,33 | 0,28 | 0,25 | 0,24 | 0,22 | 0,20 | 0,20 | 0,14 | 0,27 | 0,14 | 0,12 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar BRL · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 11,5% | 17,7% | 21,9% | 45,1% | 41,8% | 24,5% | 16,9% | 33,3% | 31,6% | 13,7% | 35,2% | 21,1% | 16,3% | 18,4% | 18,9% | 25,9% | 11,6% | 49,4% | 20,0% | 15,1% |
| FAVÖK Marjı | 8,8% | 16,4% | 18,5% | 41,6% | 39,4% | 25,6% | 25,8% | 30,9% | 27,1% | 9,5% | 29,2% | 17,8% | 14,7% | 18,1% | 14,1% | 21,1% | 7,4% | 44,3% | — | — |
| Net Kâr Marjı | 8,1% | 14,6% | 15,7% | 33,8% | 26,9% | 4,3% | 17,3% | 22,4% | 24,3% | 6,4% | 18,5% | 11,0% | 9,2% | 12,1% | 14,1% | 19,9% | 6,4% | 38,2% | 12,8% | 8,0% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 4,4% | 3,1% | 6,1% | 29,8% | 26,5% | 12,6% | 4,3% | 15,6% | 27,2% | 17,8% | -10,5% | 7,3% | -1,7% | -7,8% | -5,1% | 2,2% | 7,1% | 24,3% | — | — |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.