AMX/BAmerica Movil SAB de CV Class B
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $68,94 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 1,80 T | MX$ 1,79 T | MX$ 1,56 T | MX$ 1,62 T | MX$ 1,69 T | MX$ 1,63 T | MX$ 1,53 T | MX$ 1,43 T | MX$ 1,49 T | MX$ 1,52 T | MX$ 1,30 T | MX$ 1,28 T | MX$ 1,03 T | MX$ 997,19 Mr | MX$ 945,92 Mr | MX$ 877,03 Mr | MX$ 807,33 Mr | MX$ 435,46 Mr | MX$ 349,12 Mr | MX$ 338,34 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 34,95 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 1,37 T | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 427,67 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 739,02 Mr | MX$ 780,69 Mr | MX$ 625,85 Mr | MX$ 644,74 Mr | MX$ 662,68 Mr | MX$ 737,71 Mr | MX$ 744,85 Mr | MX$ 638,92 Mr | MX$ 697,88 Mr | MX$ 707,80 Mr | MX$ 683,22 Mr | MX$ 603,75 Mr | MX$ 490,32 Mr | MX$ 417,67 Mr | MX$ 380,62 Mr | MX$ 303,10 Mr | MX$ 277,24 Mr | MX$ 143,49 Mr | MX$ 104,75 Mr | MX$ 111,09 Mr |
| Net Borç† | MX$ 661,63 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | MX$ 943,64 Mr | MX$ 869,22 Mr | MX$ 816,01 Mr | MX$ 844,50 Mr | MX$ 830,69 Mr | MX$ 839,71 Mr | MX$ 1,01 T | MX$ 1,04 T | MX$ 1,02 T | MX$ 975,41 Mr | MX$ 894,22 Mr | MX$ 848,26 Mr | MX$ 786,10 Mr | MX$ 775,07 Mr | MX$ 665,30 Mr | MX$ 607,86 Mr | MX$ 561,25 Mr | MX$ 345,65 Mr | MX$ 311,58 Mr | MX$ 234,22 Mr |
| Brüt Kâr | MX$ 405,20 Mr | MX$ 373,91 Mr | MX$ 347,75 Mr | MX$ 355,34 Mr | MX$ 345,87 Mr | MX$ 342,14 Mr | MX$ 376,70 Mr | MX$ 373,67 Mr | MX$ 365,12 Mr | MX$ 341,83 Mr | MX$ 350,42 Mr | MX$ 347,17 Mr | MX$ 326,28 Mr | MX$ 330,36 Mr | MX$ 280,40 Mr | MX$ 263,34 Mr | MX$ 248,68 Mr | MX$ 159,48 Mr | MX$ 138,39 Mr | MX$ 97,75 Mr |
| FAVÖK | MX$ 378,13 Mr | MX$ 349,26 Mr | MX$ 325,26 Mr | MX$ 334,32 Mr | MX$ 328,35 Mr | MX$ 312,86 Mr | MX$ 319,10 Mr | MX$ 301,64 Mr | MX$ 284,66 Mr | MX$ 262,25 Mr | MX$ 267,19 Mr | MX$ 271,55 Mr | MX$ 255,79 Mr | MX$ 264,73 Mr | MX$ 248,77 Mr | MX$ 243,39 Mr | MX$ 228,72 Mr | MX$ 135,70 Mr | MX$ 126,01 Mr | MX$ 85,61 Mr |
| Net Kâr | MX$ 82,82 Mr | MX$ 22,90 Mr | MX$ 76,11 Mr | MX$ 76,16 Mr | MX$ 192,42 Mr | MX$ 46,85 Mr | MX$ 67,73 Mr | MX$ 52,57 Mr | MX$ 29,33 Mr | MX$ 8,65 Mr | MX$ 35,05 Mr | MX$ 46,15 Mr | MX$ 74,62 Mr | MX$ 90,99 Mr | MX$ 82,85 Mr | MX$ 91,12 Mr | MX$ 92,70 Mr | MX$ 59,49 Mr | MX$ 58,59 Mr | MX$ 42,82 Mr |
| Hisse Başı Kâr | 1,37 | 0,37 | 1,21 | 1,20 | 2,97 | 0,71 | 1,03 | 0,80 | 0,44 | 0,13 | 0,52 | 0,67 | 1,02 | 1,19 | 1,05 | 1,16 | 1,19 | 0,87 | 0,83 | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | MX$ 128,66 Mr | MX$ 97,95 Mr | MX$ 92,55 Mr | MX$ 57,64 Mr | MX$ 96,14 Mr | MX$ 145,66 Mr | MX$ 75,12 Mr | MX$ 76,20 Mr | MX$ 69,78 Mr | MX$ 70,71 Mr | MX$ 4,50 Mr | MX$ 81,42 Mr | MX$ 46,93 Mr | MX$ 63,89 Mr | MX$ 54,98 Mr | MX$ 109,00 Mr | MX$ 123,10 Mr | MX$ 52,41 Mr | MX$ 54,02 Mr | MX$ 25,31 Mr |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 130,82 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 41,1% | 43,5% | 40,0% | 39,8% | 39,2% | 45,4% | 48,6% | 44,7% | 47,0% | 46,7% | 52,7% | 47,2% | 47,4% | 41,9% | 40,2% | 34,6% | 34,3% | 33,0% | 30,0% | 32,8% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,52 | 0,48 | 0,52 | 0,52 | 0,49 | 0,52 | 0,66 | 0,73 | 0,69 | 0,64 | 0,69 | 0,66 | 0,76 | 0,78 | 0,70 | 0,69 | 0,70 | 0,79 | 0,89 | 0,69 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,21 | 2,03 | 1,91 | 1,97 | 1,94 | 1,96 | 2,36 | 2,43 | 2,39 | 2,28 | 2,09 | 1,98 | 1,84 | 1,81 | 1,56 | 1,42 | 1,31 | 0,81 | 0,73 | 0,55 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 42,9% | 43,0% | 42,6% | 42,1% | 41,6% | 40,7% | 37,4% | 36,0% | 35,7% | 35,0% | 39,2% | 40,9% | 41,5% | 42,6% | 42,1% | 43,3% | 44,3% | 46,1% | 44,4% | 41,7% |
| FAVÖK Marjı | 40,1% | 40,2% | 39,9% | 39,6% | 39,5% | 37,3% | 31,7% | 29,1% | 27,9% | 26,9% | 29,9% | 32,0% | 32,5% | 34,2% | 37,4% | 40,0% | 40,8% | 39,3% | 40,4% | 36,6% |
| Net Kâr Marjı | 8,8% | 2,6% | 9,3% | 9,0% | 23,2% | 5,6% | 6,7% | 5,1% | 2,9% | 0,9% | 3,9% | 5,4% | 9,5% | 11,7% | 12,5% | 15,0% | 16,5% | 17,2% | 18,8% | 18,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 13,6% | 11,3% | 11,3% | 6,8% | 11,6% | 17,3% | 7,5% | 7,3% | 6,8% | 7,2% | 0,5% | 9,6% | 6,0% | 8,2% | 8,3% | 17,9% | 21,9% | 15,2% | 17,3% | 10,8% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 242,53 | +%0,40 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 47,70 | +%0,10 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 192,90 | -%0,45 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 166,00 | +%0,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 936,78 | +%1,36 | |
| Arca Continental SAB de CV | 205,04 | +%1,58 | |
| Grupo Carso SAB de CV Class A1 | 156,36 | +%1,00 |