CMOCTEZCorporacion Moctezuma SAB de CV
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $4,37 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 21,19 Mr | MX$ 19,50 Mr | MX$ 17,77 Mr | MX$ 14,13 Mr | MX$ 13,06 Mr | MX$ 12,37 Mr | MX$ 11,39 Mr | MX$ 12,34 Mr | MX$ 13,06 Mr | MX$ 12,87 Mr | MX$ 12,02 Mr | MX$ 10,70 Mr | MX$ 10,35 Mr | MX$ 10,77 Mr | MX$ 11,87 Mr | MX$ 12,02 Mr | MX$ 10,44 Mr | MX$ 9,92 Mr | MX$ 10,63 Mr | MX$ 8,94 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 7,92 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 4,99 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 16,20 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 362,95 Mn | MX$ 357,57 Mn | MX$ 169,78 Mn | MX$ 124,91 Mn | MX$ 92,39 Mn | MX$ 124,36 Mn | MX$ 133,79 Mn | MX$ 25,57 Mn | MX$ 27,88 Mn | MX$ 30,76 Mn | MX$ 30,37 Mn | MX$ 14,03 Mn | MX$ 22,14 Mn | MX$ 25,75 Mn | MX$ 21,61 Mn | MX$ 13,32 Mn | MX$ 0,00 | MX$ 0,00 | MX$ 0,00 | MX$ 0,00 |
| Net Borç† | -MX$ 7,56 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | MX$ 20,38 Mr | MX$ 19,80 Mr | MX$ 19,66 Mr | MX$ 16,28 Mr | MX$ 15,87 Mr | MX$ 14,07 Mr | MX$ 12,79 Mr | MX$ 14,18 Mr | MX$ 14,63 Mr | MX$ 12,59 Mr | MX$ 11,03 Mr | MX$ 9,19 Mr | MX$ 7,96 Mr | MX$ 9,10 Mr | MX$ 8,23 Mr | MX$ 7,14 Mr | MX$ 6,78 Mr | MX$ 6,68 Mr | MX$ 6,49 Mr | MX$ 5,52 Mr |
| Brüt Kâr | MX$ 13,03 Mr | MX$ 12,67 Mr | MX$ 12,66 Mr | MX$ 9,23 Mr | MX$ 9,38 Mr | MX$ 8,75 Mr | MX$ 5,45 Mr | MX$ 6,64 Mr | MX$ 7,11 Mr | MX$ 6,16 Mr | MX$ 4,57 Mr | MX$ 3,30 Mr | MX$ 2,60 Mr | MX$ 3,42 Mr | MX$ 2,74 Mr | MX$ 2,56 Mr | MX$ 2,61 Mr | MX$ 2,56 Mr | MX$ 2,76 Mr | MX$ 2,59 Mr |
| FAVÖK | MX$ 9,19 Mr | MX$ 8,78 Mr | MX$ 8,94 Mr | MX$ 6,41 Mr | MX$ 6,75 Mr | MX$ 6,45 Mr | MX$ 5,40 Mr | MX$ 6,55 Mr | MX$ 6,97 Mr | MX$ 6,08 Mr | MX$ 4,55 Mr | MX$ 3,28 Mr | MX$ 2,58 Mr | MX$ 3,30 Mr | MX$ 2,86 Mr | MX$ 2,59 Mr | MX$ 2,63 Mr | MX$ 2,61 Mr | MX$ 2,69 Mr | MX$ 2,56 Mr |
| Net Kâr | MX$ 6,26 Mr | MX$ 6,52 Mr | MX$ 6,17 Mr | MX$ 4,39 Mr | MX$ 4,54 Mr | MX$ 4,22 Mr | MX$ 3,40 Mr | MX$ 4,35 Mr | MX$ 4,72 Mr | MX$ 4,05 Mr | MX$ 2,86 Mr | MX$ 2,03 Mr | MX$ 1,48 Mr | MX$ 2,06 Mr | MX$ 1,64 Mr | MX$ 1,42 Mr | MX$ 1,67 Mr | MX$ 2,06 Mr | MX$ 1,74 Mr | MX$ 1,61 Mr |
| Hisse Başı Kâr | 7,35 | 7,62 | 7,17 | 5,04 | 5,19 | 4,82 | 3,86 | 4,94 | 5,36 | 4,60 | 3,25 | 2,31 | 1,68 | 2,35 | 1,86 | 1,62 | 1,90 | — | — | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | MX$ 6,19 Mr | MX$ 4,71 Mr | MX$ 6,19 Mr | MX$ 4,81 Mr | MX$ 4,73 Mr | MX$ 4,72 Mr | MX$ 3,68 Mr | MX$ 4,09 Mr | MX$ 4,54 Mr | MX$ 3,61 Mr | MX$ 2,89 Mr | MX$ 2,70 Mr | MX$ 1,70 Mr | MX$ 2,37 Mr | MX$ 1,35 Mr | MX$ 567,05 Mn | MX$ 806,63 Mn | MX$ 1,29 Mr | MX$ 1,72 Mr | MX$ 1,67 Mr |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 1,54 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 1,7% | 1,8% | 1,0% | 0,9% | 0,7% | 1,0% | 1,2% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,1% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,96 | 1,02 | 1,11 | 1,15 | 1,22 | 1,14 | 1,12 | 1,15 | 1,12 | 0,98 | 0,92 | 0,86 | 0,77 | 0,84 | 0,69 | 0,59 | 0,65 | 0,67 | 0,61 | 0,62 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,26 | 1,22 | 1,21 | 1,00 | 0,98 | 0,87 | 0,79 | 0,88 | 0,90 | 0,78 | 0,68 | 0,57 | 0,49 | 0,56 | 0,51 | 0,44 | 0,42 | 0,41 | 0,40 | 0,34 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 63,9% | 64,0% | 64,4% | 56,7% | 59,1% | 62,2% | 42,6% | 46,8% | 48,6% | 48,9% | 41,5% | 35,9% | 32,7% | 37,6% | 33,3% | 35,9% | 38,4% | 38,3% | 42,6% | 46,8% |
| FAVÖK Marjı | 45,1% | 44,4% | 45,5% | 39,4% | 42,5% | 45,9% | 42,2% | 46,1% | 47,6% | 48,3% | 41,2% | 35,7% | 32,4% | 36,3% | 34,8% | 36,2% | 38,7% | 39,0% | 41,5% | 46,3% |
| Net Kâr Marjı | 30,7% | 32,9% | 31,4% | 26,9% | 28,6% | 30,0% | 26,6% | 30,7% | 32,2% | 32,2% | 25,9% | 22,1% | 18,6% | 22,7% | 19,9% | 19,9% | 24,6% | 30,8% | 26,8% | 29,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 30,4% | 23,8% | 31,5% | 29,5% | 29,8% | 33,6% | 28,8% | 28,9% | 31,0% | 28,7% | 26,2% | 29,3% | 21,4% | 26,1% | 16,4% | 7,9% | 11,9% | 19,3% | 26,6% | 30,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 242,53 | +%0,40 | |
| America Movil SAB de CV Class B | 19,61 | +%0,05 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 47,70 | +%0,10 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 192,90 | -%0,45 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 166,00 | +%0,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 936,78 | +%1,36 | |
| Arca Continental SAB de CV | 205,04 | +%1,58 |