CMR/BCMR SAB de CV Class B
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $41,39 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 3,72 Mr | MX$ 3,36 Mr | MX$ 2,99 Mr | MX$ 3,18 Mr | MX$ 3,49 Mr | MX$ 3,75 Mr | MX$ 4,51 Mr | MX$ 2,37 Mr | MX$ 2,20 Mr | MX$ 2,11 Mr | MX$ 2,16 Mr | MX$ 1,96 Mr | MX$ 1,96 Mr | MX$ 1,68 Mr | MX$ 1,58 Mr | MX$ 1,70 Mr | MX$ 1,77 Mr | MX$ 1,72 Mr | MX$ 1,70 Mr | MX$ 1,45 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 81,45 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 3,32 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 396,04 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 2,41 Mr | MX$ 1,96 Mr | MX$ 1,68 Mr | MX$ 1,99 Mr | MX$ 2,36 Mr | MX$ 2,57 Mr | MX$ 2,50 Mr | MX$ 709,15 Mn | MX$ 854,04 Mn | MX$ 460,13 Mn | MX$ 451,85 Mn | MX$ 342,52 Mn | MX$ 293,43 Mn | MX$ 314,96 Mn | MX$ 273,99 Mn | MX$ 302,38 Mn | MX$ 339,24 Mn | MX$ 288,58 Mn | MX$ 295,05 Mn | MX$ 235,91 Mn |
| Net Borç† | MX$ 2,33 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | MX$ 3,84 Mr | MX$ 3,59 Mr | MX$ 3,53 Mr | MX$ 3,35 Mr | MX$ 2,66 Mr | MX$ 2,00 Mr | MX$ 2,91 Mr | MX$ 2,77 Mr | MX$ 2,65 Mr | MX$ 2,68 Mr | MX$ 2,54 Mr | MX$ 2,29 Mr | MX$ 2,17 Mr | MX$ 1,97 Mr | MX$ 1,84 Mr | MX$ 1,76 Mr | MX$ 1,62 Mr | MX$ 1,69 Mr | MX$ 1,58 Mr | MX$ 1,30 Mr |
| Brüt Kâr | MX$ 1,83 Mr | MX$ 1,71 Mr | MX$ 1,71 Mr | MX$ 1,54 Mr | MX$ 1,16 Mr | MX$ 565,54 Mn | MX$ 1,31 Mr | MX$ 1,30 Mr | MX$ 1,23 Mr | MX$ 1,29 Mr | MX$ 1,23 Mr | MX$ 1,09 Mr | MX$ 1,05 Mr | MX$ 988,00 Mn | MX$ 895,19 Mn | MX$ 1,11 Mr | MX$ 1,04 Mr | MX$ 1,11 Mr | MX$ 1,03 Mr | MX$ 854,12 Mn |
| FAVÖK | MX$ 759,94 Mn | MX$ 615,98 Mn | MX$ 543,50 Mn | MX$ 544,09 Mn | MX$ 390,78 Mn | -MX$ 57,86 Mn | MX$ 491,48 Mn | MX$ 195,58 Mn | MX$ 131,50 Mn | MX$ 200,24 Mn | MX$ 195,01 Mn | MX$ 151,91 Mn | MX$ 117,44 Mn | MX$ 146,12 Mn | MX$ 57,60 Mn | MX$ 116,25 Mn | MX$ 85,52 Mn | MX$ 99,93 Mn | MX$ 136,15 Mn | MX$ 114,33 Mn |
| Net Kâr | -MX$ 9,71 Mn | MX$ 67,21 Mn | MX$ 82,67 Mn | MX$ 17,87 Mn | -MX$ 168,28 Mn | -MX$ 919,50 Mn | -MX$ 164,55 Mn | -MX$ 114,61 Mn | -MX$ 21,59 Mn | -MX$ 28,04 Mn | MX$ 38,39 Mn | MX$ 94,46 Mn | -MX$ 22,75 Mn | -MX$ 23,03 Mn | -MX$ 32,70 Mn | -MX$ 27,66 Mn | -MX$ 23,15 Mn | MX$ 8,00 Mn | MX$ 82,03 Mn | MX$ 58,77 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,02 | 0,13 | 0,15 | 0,03 | -0,31 | -2,15 | -0,41 | -0,30 | -0,07 | -0,09 | 0,12 | 0,30 | -0,07 | -0,07 | -0,11 | -0,09 | — | — | — | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | MX$ 335,89 Mn | MX$ 335,53 Mn | MX$ 355,22 Mn | MX$ 400,29 Mn | MX$ 318,77 Mn | -MX$ 99,03 Mn | MX$ 364,38 Mn | -MX$ 117,82 Mn | -MX$ 175,19 Mn | -MX$ 175,23 Mn | -MX$ 178,72 Mn | -MX$ 128,98 Mn | -MX$ 136,36 Mn | MX$ 33,41 Mn | MX$ 9,82 Mn | MX$ 29,13 Mn | -MX$ 24,33 Mn | -MX$ 94,54 Mn | -MX$ 122,89 Mn | -MX$ 3,56 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 156,39 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 65,0% | 58,2% | 56,1% | 62,5% | 67,7% | 68,5% | 55,4% | 29,9% | 38,8% | 21,8% | 20,9% | 17,5% | 15,0% | 18,7% | 17,4% | 17,8% | 19,2% | 16,7% | 17,3% | 16,3% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,03 | 1,07 | 1,18 | 1,05 | 0,76 | 0,53 | 0,65 | 1,17 | 1,20 | 1,27 | 1,18 | 1,17 | 1,11 | 1,17 | 1,16 | 1,03 | 0,92 | 0,98 | 0,93 | 0,90 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 9,70 | 9,06 | 8,92 | 8,45 | 6,71 | 5,05 | 7,35 | 6,99 | 6,70 | 6,76 | 6,42 | 5,78 | 5,48 | 4,98 | 4,63 | 4,44 | 4,10 | 4,25 | 3,99 | 3,28 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 47,5% | 47,7% | 48,3% | 46,1% | 43,7% | 28,3% | 45,0% | 46,9% | 46,4% | 48,1% | 48,3% | 47,6% | 48,5% | 50,1% | 48,8% | 63,3% | 63,9% | 65,6% | 65,1% | 65,7% |
| FAVÖK Marjı | 19,8% | 17,2% | 15,4% | 16,3% | 14,7% | -2,9% | 16,9% | 7,1% | 5,0% | 7,5% | 7,7% | 6,6% | 5,4% | 7,4% | 3,1% | 6,6% | 5,3% | 5,9% | 8,6% | 8,8% |
| Net Kâr Marjı | -0,3% | 1,9% | 2,3% | 0,5% | -6,3% | -46,0% | -5,6% | -4,1% | -0,8% | -1,0% | 1,5% | 4,1% | -1,0% | -1,2% | -1,8% | -1,6% | -1,4% | 0,5% | 5,2% | 4,5% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 8,7% | 9,3% | 10,1% | 12,0% | 12,0% | -5,0% | 12,5% | -4,3% | -6,6% | -6,5% | -7,0% | -5,6% | -6,3% | 1,7% | 0,5% | 1,7% | -1,5% | -5,6% | -7,8% | -0,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 242,53 | +%0,40 | |
| America Movil SAB de CV Class B | 19,61 | +%0,05 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 47,70 | +%0,10 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 192,90 | -%0,45 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 166,00 | +%0,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 936,78 | +%1,36 | |
| Arca Continental SAB de CV | 205,04 | +%1,58 |