CULTIBA/BOrganizacion Cultiba SAB de CV Class B
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $406,63 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 16,11 Mr | MX$ 16,20 Mr | MX$ 14,44 Mr | MX$ 13,69 Mr | MX$ 18,16 Mr | MX$ 20,75 Mr | MX$ 19,97 Mr | MX$ 21,43 Mr | MX$ 21,59 Mr | MX$ 33,67 Mr | MX$ 29,48 Mr | MX$ 30,12 Mr | MX$ 31,88 Mr | MX$ 29,55 Mr | MX$ 29,02 Mr | MX$ 6,47 Mr | MX$ 6,27 Mr | MX$ 6,17 Mr | MX$ 6,27 Mr | MX$ 6,17 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 3,62 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 26,74 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 16,08 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 0,00 | MX$ 0,00 | MX$ 0,00 | MX$ 0,00 | MX$ 1,39 Mr | MX$ 1,74 Mr | MX$ 1,51 Mr | MX$ 1,35 Mr | MX$ 1,40 Mr | MX$ 5,28 Mr | MX$ 3,86 Mr | MX$ 4,75 Mr | MX$ 7,38 Mr | MX$ 6,66 Mr | MX$ 5,96 Mr | MX$ 1,49 Mr | MX$ 1,07 Mr | MX$ 1,32 Mr | MX$ 1,40 Mr | MX$ 1,52 Mr |
| Net Borç† | -MX$ 3,62 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | MX$ 116,74 Mn | MX$ 154,00 Mn | MX$ 217,92 Mn | MX$ 403,44 Mn | MX$ 214,06 Mn | MX$ 5,35 Mr | MX$ 4,46 Mr | MX$ 4,24 Mr | MX$ 5,31 Mr | MX$ 4,16 Mr | MX$ 40,94 Mr | MX$ 37,91 Mr | MX$ 33,45 Mr | MX$ 31,99 Mr | MX$ 14,98 Mr | MX$ 8,60 Mr | MX$ 8,47 Mr | MX$ 7,72 Mr | MX$ 7,71 Mr | MX$ 6,88 Mr |
| Brüt Kâr | MX$ 77,27 Mn | MX$ 125,42 Mn | MX$ 148,31 Mn | MX$ 334,71 Mn | MX$ 190,56 Mn | MX$ 1,27 Mr | MX$ 889,80 Mn | MX$ 656,78 Mn | MX$ 668,22 Mn | MX$ 427,26 Mn | MX$ 14,99 Mr | MX$ 12,19 Mr | MX$ 13,85 Mr | MX$ 12,02 Mr | MX$ 5,76 Mr | MX$ 4,62 Mr | MX$ 4,72 Mr | MX$ 4,43 Mr | MX$ 4,28 Mr | MX$ 3,78 Mr |
| FAVÖK | -MX$ 225,78 Mn | -MX$ 127,36 Mn | -MX$ 136,99 Mn | -MX$ 105,27 Mn | -MX$ 52,20 Mn | MX$ 877,83 Mn | MX$ 512,09 Mn | MX$ 302,51 Mn | MX$ 418,54 Mn | MX$ 251,00 Mn | MX$ 3,49 Mr | MX$ 993,51 Mn | MX$ 2,69 Mr | MX$ 2,46 Mr | MX$ 604,68 Mn | MX$ 688,61 Mn | MX$ 1,10 Mr | MX$ 1,05 Mr | MX$ 1,16 Mr | MX$ 965,95 Mn |
| Net Kâr | MX$ 1,53 Mr | MX$ 1,11 Mr | MX$ 1,08 Mr | MX$ 774,36 Mn | -MX$ 705,64 Mn | MX$ 372,07 Mn | -MX$ 144,57 Mn | -MX$ 23,75 Mn | MX$ 9,37 Mr | MX$ 279,10 Mn | -MX$ 120,91 Mn | -MX$ 1,89 Mr | MX$ 37,21 Mn | MX$ 455,74 Mn | -MX$ 433,63 Mn | -MX$ 24,80 Mn | MX$ 199,51 Mn | MX$ 214,31 Mn | MX$ 294,19 Mn | MX$ 269,71 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 2,23 | 1,61 | 1,52 | 1,08 | -0,99 | 0,52 | -0,20 | -0,03 | 13,06 | 0,39 | -0,17 | -2,64 | 0,05 | 0,72 | -0,34 | — | 0,57 | — | — | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | MX$ 1,07 Mr | MX$ 1,15 Mr | MX$ 848,17 Mn | -MX$ 1,03 Mr | MX$ 295,69 Mn | MX$ 1,55 Mr | MX$ 103,91 Mn | -MX$ 279,98 Mn | MX$ 182,59 Mn | -MX$ 1,08 Mr | MX$ 1,78 Mr | MX$ 2,50 Mr | -MX$ 2,76 Mr | -MX$ 2,23 Mr | MX$ 330,64 Mn | -MX$ 171,05 Mn | MX$ 237,70 Mn | MX$ 85,67 Mn | MX$ 227,12 Mn | -MX$ 565,92 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 97,22 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 7,7% | 8,4% | 7,6% | 6,3% | 6,5% | 15,7% | 13,1% | 15,8% | 23,2% | 22,6% | 20,5% | 23,0% | 17,1% | 21,5% | 22,4% | 24,7% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,01 | 0,01 | 0,02 | 0,03 | 0,01 | 0,26 | 0,22 | 0,20 | 0,25 | 0,12 | 1,39 | 1,26 | 1,05 | 1,08 | 0,52 | 1,33 | 1,35 | 1,25 | 1,23 | 1,11 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,03 | 0,01 | 0,33 | 0,28 | 0,26 | 0,33 | 0,26 | 2,55 | 2,36 | 2,08 | 1,99 | 0,93 | 0,53 | 0,53 | 0,48 | 0,48 | 0,43 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 66,2% | 81,4% | 68,1% | 83,0% | 89,0% | 23,6% | 19,9% | 15,5% | 12,6% | 10,3% | 36,6% | 32,2% | 41,4% | 37,6% | 38,4% | 53,7% | 55,6% | 57,4% | 55,6% | 55,0% |
| FAVÖK Marjı | -193,4% | -82,7% | -62,9% | -26,1% | -24,4% | 16,4% | 11,5% | 7,1% | 7,9% | 6,0% | 8,5% | 2,6% | 8,0% | 7,7% | 4,0% | 8,0% | 12,9% | 13,6% | 15,0% | 14,0% |
| Net Kâr Marjı | 1.309,3% | 722,9% | 494,4% | 191,9% | -329,6% | 7,0% | -3,2% | -0,6% | 176,5% | 6,7% | -0,3% | -5,0% | 0,1% | 1,4% | -2,9% | -0,3% | 2,4% | 2,8% | 3,8% | 3,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 920,2% | 744,8% | 389,2% | -254,5% | 138,1% | 29,0% | 2,3% | -6,6% | 3,4% | -25,9% | 4,3% | 6,6% | -8,2% | -7,0% | 2,2% | -2,0% | 2,8% | 1,1% | 2,9% | -8,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 242,53 | +%0,40 | |
| America Movil SAB de CV Class B | 19,61 | +%0,05 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 47,70 | +%0,10 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 192,90 | -%0,45 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 166,00 | +%0,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 936,78 | +%1,36 | |
| Arca Continental SAB de CV | 205,04 | +%1,58 |