GFMULTI/OGrupo Financiero Multiva SAB de CV Class O
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $331,38 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 198,76 Mr | MX$ 155,57 Mr | MX$ 138,40 Mr | MX$ 129,34 Mr | MX$ 96,20 Mr | MX$ 95,16 Mr | MX$ 113,03 Mr | MX$ 120,73 Mr | MX$ 104,41 Mr | MX$ 91,78 Mr | MX$ 75,33 Mr | MX$ 60,25 Mr | MX$ 54,34 Mr | MX$ 36,27 Mr | MX$ 24,30 Mr | MX$ 16,25 Mr | MX$ 30,20 Mr | MX$ 22,79 Mr | MX$ 2,30 Mr | MX$ 847,00 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 23,59 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 187,57 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 11,20 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 69,77 Mr | MX$ 69,65 Mr | MX$ 65,28 Mr | MX$ 60,62 Mr | MX$ 40,86 Mr | MX$ 39,16 Mr | MX$ 46,83 Mr | MX$ 51,53 Mr | MX$ 39,31 Mr | MX$ 30,61 Mr | MX$ 20,75 Mr | MX$ 17,01 Mr | MX$ 16,11 Mr | MX$ 8,56 Mr | MX$ 5,30 Mr | MX$ 5,36 Mr | MX$ 21,89 Mr | MX$ 413,00 Mn | MX$ 0,00 | MX$ 0,00 |
| Net Borç† | MX$ 46,18 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | MX$ 20,95 Mr | MX$ 21,15 Mr | MX$ 17,75 Mr | MX$ 11,31 Mr | MX$ 7,23 Mr | MX$ 8,89 Mr | MX$ 13,28 Mr | MX$ 13,01 Mr | MX$ 10,85 Mr | MX$ 6,87 Mr | MX$ 6,41 Mr | MX$ 5,55 Mr | MX$ 4,78 Mr | MX$ 3,85 Mr | MX$ 3,03 Mr | MX$ 2,10 Mr | MX$ 946,00 Mn | MX$ 2,26 Mr | MX$ 1,70 Mr | MX$ 1,62 Mr |
| Brüt Kâr | MX$ 13,09 Mr | MX$ 13,10 Mr | MX$ 10,34 Mr | MX$ 6,97 Mr | MX$ 2,37 Mr | MX$ 5,44 Mr | MX$ 5,99 Mr | MX$ 7,41 Mr | MX$ 4,62 Mr | MX$ 3,69 Mr | MX$ 5,58 Mr | MX$ 2,93 Mr | MX$ 2,43 Mr | MX$ 2,11 Mr | MX$ 1,79 Mr | MX$ 1,99 Mr | MX$ 855,00 Mn | MX$ 2,18 Mr | — | MX$ 1,58 Mr |
| FAVÖK | MX$ 10,25 Mr | MX$ 10,98 Mr | MX$ 8,58 Mr | MX$ 5,45 Mr | MX$ 403,05 Mn | MX$ 3,85 Mr | MX$ 3,66 Mr | MX$ 5,35 Mr | MX$ 2,45 Mr | MX$ 1,51 Mr | MX$ 1,62 Mr | MX$ 669,00 Mn | MX$ 552,00 Mn | MX$ 2,02 Mr | MX$ 1,16 Mr | MX$ 1,27 Mr | MX$ 238,00 Mn | MX$ 1,59 Mr | -MX$ 245,94 Mn | MX$ 1,10 Mr |
| Net Kâr | MX$ 1,46 Mr | MX$ 998,00 Mn | MX$ 648,00 Mn | MX$ 587,00 Mn | MX$ 255,24 Mn | MX$ 107,00 Mn | MX$ 230,00 Mn | MX$ 497,00 Mn | MX$ 547,00 Mn | MX$ 576,00 Mn | MX$ 784,00 Mn | MX$ 430,00 Mn | MX$ 368,00 Mn | MX$ 306,00 Mn | MX$ 104,00 Mn | MX$ 5,00 Mn | -MX$ 117,00 Mn | -MX$ 121,00 Mn | -MX$ 215,00 Mn | -MX$ 36,00 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 2,02 | 1,38 | 0,90 | 0,87 | — | 0,16 | 0,34 | 0,74 | 0,81 | 0,86 | 1,17 | 0,64 | 0,58 | 0,50 | — | — | — | — | -0,87 | -0,19 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | MX$ 2,88 Mr | -MX$ 5,12 Mr | MX$ 10,01 Mr | MX$ 4,31 Mr | MX$ 558,64 Mn | -MX$ 2,00 Mn | MX$ 346,00 Mn | MX$ 85,00 Mn | -MX$ 1,60 Mr | -MX$ 1,27 Mr | MX$ 2,80 Mr | -MX$ 145,00 Mn | MX$ 1,48 Mr | -MX$ 35,00 Mn | -MX$ 492,00 Mn | MX$ 55,00 Mn | — | -MX$ 458,00 Mn | -MX$ 113,00 Mn | — |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 892,00 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 35,1% | 44,8% | 47,2% | 46,9% | 42,5% | 41,2% | 41,4% | 42,7% | 37,6% | 33,4% | 27,5% | 28,2% | 29,7% | 23,6% | 21,8% | 33,0% | 72,5% | 1,8% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,11 | 0,14 | 0,13 | 0,09 | 0,08 | 0,09 | 0,12 | 0,11 | 0,10 | 0,07 | 0,09 | 0,09 | 0,09 | 0,11 | 0,12 | 0,13 | 0,03 | 0,10 | 0,74 | 1,91 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,87 | 1,89 | 1,59 | 1,01 | 0,65 | 0,79 | 1,19 | 1,16 | 0,97 | 0,61 | 0,57 | 0,50 | 0,43 | 0,34 | 0,27 | 0,19 | 0,08 | 0,20 | 0,15 | 0,14 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 62,5% | 61,9% | 58,2% | 61,6% | 32,8% | 61,2% | 45,1% | 57,0% | 42,6% | 53,7% | 87,0% | 52,8% | 50,9% | 54,8% | 59,1% | 94,9% | 90,4% | 96,7% | — | 97,8% |
| FAVÖK Marjı | 48,9% | 51,9% | 48,3% | 48,1% | 5,6% | 43,3% | 27,6% | 41,1% | 22,6% | 22,0% | 25,3% | 12,0% | 11,5% | 52,6% | 38,1% | 60,6% | 25,2% | 70,4% | -14,4% | 68,2% |
| Net Kâr Marjı | 7,0% | 4,7% | 3,7% | 5,2% | 3,5% | 1,2% | 1,7% | 3,8% | 5,0% | 8,4% | 12,2% | 7,7% | 7,7% | 7,9% | 3,4% | 0,2% | -12,4% | -5,4% | -12,6% | -2,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 13,7% | -24,2% | 56,4% | 38,1% | 7,7% | -0,0% | 2,6% | 0,7% | -14,7% | -18,5% | 43,7% | -2,6% | 31,0% | -0,9% | -16,2% | 2,6% | — | -20,3% | -6,6% | — |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 242,60 | -%0,06 | |
| America Movil SAB de CV Class B | 20,08 | +%0,45 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 47,68 | -%1,08 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 194,36 | +%0,94 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 172,00 | +%3,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 906,11 | -%2,02 | |
| Arca Continental SAB de CV | 206,17 | -%0,53 |