GISSA/AGrupo Industrial Saltillo SA de CV Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $231,25 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 22,68 Mr | MX$ 24,99 Mr | MX$ 20,16 Mr | MX$ 27,14 Mr | MX$ 24,71 Mr | MX$ 24,67 Mr | MX$ 23,84 Mr | MX$ 25,88 Mr | MX$ 26,89 Mr | MX$ 26,83 Mr | MX$ 16,77 Mr | MX$ 13,21 Mr | MX$ 12,07 Mr | MX$ 11,66 Mr | MX$ 12,94 Mr | MX$ 12,50 Mr | MX$ 11,24 Mr | MX$ 13,18 Mr | MX$ 11,40 Mr | MX$ 13,49 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 1,44 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 12,34 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 10,34 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 5,88 Mr | MX$ 6,50 Mr | MX$ 3,39 Mr | MX$ 6,11 Mr | MX$ 5,09 Mr | MX$ 5,33 Mr | MX$ 5,70 Mr | MX$ 7,30 Mr | MX$ 6,68 Mr | MX$ 7,53 Mr | MX$ 2,39 Mr | MX$ 591,93 Mn | MX$ 387,04 Mn | MX$ 0,00 | MX$ 2,59 Mr | MX$ 3,86 Mr | MX$ 3,17 Mr | MX$ 3,44 Mr | MX$ 2,54 Mr | MX$ 3,66 Mr |
| Net Borç† | MX$ 4,44 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | MX$ 19,09 Mr | MX$ 18,43 Mr | MX$ 18,30 Mr | MX$ 19,50 Mr | MX$ 16,07 Mr | MX$ 15,96 Mr | MX$ 17,13 Mr | MX$ 17,59 Mr | MX$ 16,95 Mr | MX$ 12,01 Mr | MX$ 11,28 Mr | MX$ 2,58 Mr | MX$ 8,85 Mr | MX$ 9,02 Mr | MX$ 7,55 Mr | MX$ 11,07 Mr | MX$ 7,89 Mr | MX$ 9,87 Mr | MX$ 8,82 Mr | MX$ 10,45 Mr |
| Brüt Kâr | MX$ 2,72 Mr | MX$ 2,57 Mr | MX$ 1,92 Mr | MX$ 2,83 Mr | MX$ 2,17 Mr | MX$ 3,03 Mr | MX$ 3,08 Mr | MX$ 3,49 Mr | MX$ 3,96 Mr | MX$ 3,45 Mr | MX$ 3,17 Mr | -MX$ 4,79 Mr | MX$ 2,13 Mr | MX$ 2,23 Mr | MX$ 2,00 Mr | MX$ 2,58 Mr | MX$ 1,08 Mr | MX$ 1,37 Mr | MX$ 1,49 Mr | MX$ 1,65 Mr |
| FAVÖK | MX$ 1,95 Mr | MX$ 1,77 Mr | MX$ 951,63 Mn | MX$ 2,12 Mr | MX$ 1,44 Mr | MX$ 1,91 Mr | MX$ 2,13 Mr | MX$ 2,21 Mr | MX$ 2,48 Mr | MX$ 2,11 Mr | MX$ 1,44 Mr | -MX$ 6,07 Mr | MX$ 966,13 Mn | MX$ 1,11 Mr | MX$ 1,07 Mr | MX$ 1,75 Mr | MX$ 872,29 Mn | MX$ 640,43 Mn | MX$ 858,27 Mn | MX$ 1,22 Mr |
| Net Kâr | -MX$ 263,12 Mn | -MX$ 85,79 Mn | MX$ 306,60 Mn | MX$ 779,94 Mn | MX$ 377,29 Mn | -MX$ 121,83 Mn | MX$ 190,85 Mn | MX$ 692,66 Mn | MX$ 1,11 Mr | MX$ 1,18 Mr | MX$ 644,61 Mn | MX$ 424,48 Mn | MX$ 328,66 Mn | MX$ 3,27 Mr | MX$ 778,36 Mn | MX$ 331,67 Mn | -MX$ 392,50 Mn | -MX$ 2,40 Mr | MX$ 364,29 Mn | MX$ 219,35 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,86 | -0,28 | 1,00 | 2,48 | 1,16 | -0,36 | 0,55 | — | 3,13 | 3,31 | 1,81 | 1,19 | 0,92 | 8,85 | 2,08 | 0,88 | — | — | — | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | MX$ 736,47 Mn | -MX$ 521,18 Mn | -MX$ 2,07 Mr | -MX$ 68,80 Mn | MX$ 1,18 Mr | MX$ 1,25 Mr | MX$ 1,50 Mr | MX$ 1,08 Mr | -MX$ 242,23 Mn | MX$ 425,87 Mn | MX$ 894,98 Mn | MX$ 827,70 Mn | -MX$ 296,69 Mn | -MX$ 516,86 Mn | MX$ 940,09 Mn | MX$ 1,07 Mr | MX$ 528,58 Mn | -MX$ 303,29 Mn | MX$ 144,76 Mn | -MX$ 639,31 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 1,28 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 25,9% | 26,0% | 16,8% | 22,5% | 20,6% | 21,6% | 23,9% | 28,2% | 24,8% | 28,1% | 14,3% | 4,5% | 3,2% | 0,0% | 20,0% | 30,9% | 28,2% | 26,1% | 22,3% | 27,1% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,84 | 0,74 | 0,91 | 0,72 | 0,65 | 0,65 | 0,72 | 0,68 | 0,63 | 0,45 | 0,67 | 0,20 | 0,73 | 0,77 | 0,58 | 0,89 | 0,70 | 0,75 | 0,77 | 0,78 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,85 | 1,78 | 1,77 | 1,89 | 1,55 | 1,54 | 1,66 | 1,70 | 1,64 | 1,16 | 1,09 | 0,25 | 0,86 | 0,87 | 0,73 | 1,07 | 0,76 | 0,95 | 0,85 | 1,01 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 14,3% | 13,9% | 10,5% | 14,5% | 13,5% | 19,0% | 18,0% | 19,8% | 23,4% | 28,7% | 28,1% | -186,0% | 24,1% | 24,7% | 26,5% | 23,4% | 13,7% | 13,9% | 16,8% | 15,8% |
| FAVÖK Marjı | 10,2% | 9,6% | 5,2% | 10,9% | 9,0% | 12,0% | 12,4% | 12,5% | 14,6% | 17,6% | 12,7% | -235,5% | 10,9% | 12,3% | 14,2% | 15,8% | 11,1% | 6,5% | 9,7% | 11,7% |
| Net Kâr Marjı | -1,4% | -0,5% | 1,7% | 4,0% | 2,3% | -0,8% | 1,1% | 3,9% | 6,6% | 9,8% | 5,7% | 16,5% | 3,7% | 36,2% | 10,3% | 3,0% | -5,0% | -24,3% | 4,1% | 2,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 3,9% | -2,8% | -11,3% | -0,4% | 7,4% | 7,8% | 8,8% | 6,2% | -1,4% | 3,5% | 7,9% | 32,1% | -3,4% | -5,7% | 12,5% | 9,7% | 6,7% | -3,1% | 1,6% | -6,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 242,53 | +%0,40 | |
| America Movil SAB de CV Class B | 19,61 | +%0,05 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 47,70 | +%0,10 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 192,90 | -%0,45 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 166,00 | +%0,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 936,78 | +%1,36 | |
| Arca Continental SAB de CV | 205,04 | +%1,58 |