GRUMA/BGruma SAB de CV Class B
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $5,02 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 90,90 Mr | MX$ 93,51 Mr | MX$ 79,31 Mr | MX$ 85,48 Mr | MX$ 78,78 Mr | MX$ 73,78 Mr | MX$ 66,88 Mr | MX$ 61,83 Mr | MX$ 60,82 Mr | MX$ 56,36 Mr | MX$ 44,33 Mr | MX$ 40,64 Mr | MX$ 42,61 Mr | MX$ 49,46 Mr | MX$ 44,54 Mr | MX$ 38,93 Mr | MX$ 43,97 Mr | MX$ 44,43 Mr | MX$ 33,91 Mr | MX$ 30,24 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 7,39 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 50,68 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 40,22 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 33,05 Mr | MX$ 34,56 Mr | MX$ 32,04 Mr | MX$ 38,51 Mr | MX$ 31,03 Mr | MX$ 29,56 Mr | MX$ 26,64 Mr | MX$ 21,49 Mr | MX$ 20,21 Mr | MX$ 15,95 Mr | MX$ 13,15 Mr | MX$ 10,76 Mr | MX$ 16,37 Mr | MX$ 19,87 Mr | MX$ 13,11 Mr | MX$ 18,05 Mr | MX$ 22,24 Mr | MX$ 14,15 Mr | MX$ 7,85 Mr | MX$ 6,49 Mr |
| Net Borç† | MX$ 25,65 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | MX$ 122,40 Mr | MX$ 118,91 Mr | MX$ 116,67 Mr | MX$ 112,62 Mr | MX$ 94,25 Mr | MX$ 91,10 Mr | MX$ 77,39 Mr | MX$ 74,04 Mr | MX$ 70,58 Mr | MX$ 68,21 Mr | MX$ 58,28 Mr | MX$ 49,94 Mr | MX$ 54,11 Mr | MX$ 54,41 Mr | MX$ 57,64 Mr | MX$ 46,23 Mr | MX$ 50,49 Mr | MX$ 44,79 Mr | MX$ 35,82 Mr | MX$ 30,65 Mr |
| Brüt Kâr | MX$ 47,10 Mr | MX$ 45,07 Mr | MX$ 40,70 Mr | MX$ 39,19 Mr | MX$ 33,34 Mr | MX$ 34,28 Mr | MX$ 28,15 Mr | MX$ 27,21 Mr | MX$ 26,31 Mr | MX$ 25,59 Mr | MX$ 21,93 Mr | MX$ 17,99 Mr | MX$ 17,09 Mr | MX$ 16,10 Mr | MX$ 17,15 Mr | MX$ 14,30 Mr | MX$ 17,38 Mr | MX$ 14,56 Mr | MX$ 11,57 Mr | MX$ 10,65 Mr |
| FAVÖK | MX$ 21,35 Mr | MX$ 20,51 Mr | MX$ 18,38 Mr | MX$ 16,49 Mr | MX$ 14,19 Mr | MX$ 15,04 Mr | MX$ 12,52 Mr | MX$ 11,70 Mr | MX$ 11,38 Mr | MX$ 10,75 Mr | MX$ 9,44 Mr | MX$ 7,73 Mr | MX$ 6,61 Mr | MX$ 4,43 Mr | MX$ 5,10 Mr | MX$ 4,02 Mr | MX$ 5,45 Mr | MX$ 4,68 Mr | MX$ 3,05 Mr | MX$ 2,95 Mr |
| Net Kâr | MX$ 9,97 Mr | MX$ 9,75 Mr | MX$ 7,18 Mr | MX$ 6,42 Mr | MX$ 6,16 Mr | MX$ 5,37 Mr | MX$ 4,84 Mr | MX$ 4,97 Mr | MX$ 6,22 Mr | MX$ 5,92 Mr | MX$ 761,81 Mn | MX$ 4,29 Mr | MX$ 3,16 Mr | MX$ 1,12 Mr | MX$ 5,27 Mr | MX$ 431,78 Mn | MX$ 1,53 Mr | -MX$ 12,34 Mr | MX$ 2,23 Mr | MX$ 1,52 Mr |
| Hisse Başı Kâr | 28,31 | 26,75 | 19,41 | 17,20 | 15,75 | 13,27 | 11,57 | 11,57 | 14,37 | 13,68 | 1,76 | 9,91 | 0,00 | 2,00 | 9,35 | 0,77 | — | — | — | — |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -MX$ 261,97 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | MX$ 8,77 Mr | MX$ 10,19 Mr | MX$ 7,35 Mr | -MX$ 1,37 Mr | MX$ 4,58 Mr | MX$ 8,13 Mr | MX$ 4,30 Mr | MX$ 2,56 Mr | -MX$ 872,88 Mn | MX$ 2,81 Mr | MX$ 2,15 Mr | MX$ 4,13 Mr | MX$ 4,23 Mr | -MX$ 1,54 Mr | -MX$ 785,64 Mn | MX$ 1,05 Mr | MX$ 2,84 Mr | -MX$ 1,14 Mr | -MX$ 1,95 Mr | -MX$ 347,66 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 4,32 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 36,4% | 37,0% | 40,4% | 45,0% | 39,4% | 40,1% | 39,8% | 34,8% | 33,2% | 28,3% | 29,7% | 26,5% | 38,4% | 40,2% | 29,4% | 46,4% | 50,6% | 31,8% | 23,2% | 21,5% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,35 | 1,27 | 1,47 | 1,32 | 1,20 | 1,23 | 1,16 | 1,20 | 1,16 | 1,21 | 1,31 | 1,23 | 1,27 | 1,10 | 1,29 | 1,19 | 1,15 | 1,01 | 1,06 | 1,01 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 3,04 | 2,96 | 2,90 | 2,80 | 2,34 | 2,26 | 1,92 | 1,84 | 1,75 | 1,70 | 1,45 | 1,24 | 1,35 | 1,35 | 1,43 | 1,15 | 1,26 | 1,11 | 0,89 | 0,76 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 38,5% | 37,9% | 34,9% | 34,8% | 35,4% | 37,6% | 36,4% | 36,8% | 37,3% | 37,5% | 37,6% | 36,0% | 31,6% | 29,6% | 29,7% | 30,9% | 34,4% | 32,5% | 32,3% | 34,7% |
| FAVÖK Marjı | 17,4% | 17,2% | 15,8% | 14,6% | 15,1% | 16,5% | 16,2% | 15,8% | 16,1% | 15,8% | 16,2% | 15,5% | 12,2% | 8,1% | 8,8% | 8,7% | 10,8% | 10,4% | 8,5% | 9,6% |
| Net Kâr Marjı | 8,1% | 8,2% | 6,2% | 5,7% | 6,5% | 5,9% | 6,2% | 6,7% | 8,8% | 8,7% | 1,3% | 8,6% | 5,8% | 2,0% | 9,1% | 0,9% | 3,0% | -27,5% | 6,2% | 5,0% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 7,2% | 8,6% | 6,3% | -1,2% | 4,9% | 8,9% | 5,6% | 3,5% | -1,2% | 4,1% | 3,7% | 8,3% | 7,8% | -2,8% | -1,4% | 2,3% | 5,6% | -2,5% | -5,5% | -1,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 242,53 | +%0,40 | |
| America Movil SAB de CV Class B | 19,61 | +%0,05 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 47,70 | +%0,10 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 192,90 | -%0,45 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 166,00 | +%0,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 936,78 | +%1,36 | |
| Arca Continental SAB de CV | 205,04 | +%1,58 |