HOTELGrupo Hotelero Santa Fe SAB de CV
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $215,79 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | |||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 11,66 Mr | MX$ 11,80 Mr | MX$ 11,78 Mr | MX$ 12,64 Mr | MX$ 10,85 Mr | MX$ 10,26 Mr | MX$ 10,25 Mr | MX$ 10,18 Mr | MX$ 9,03 Mr | MX$ 5,84 Mr | MX$ 3,51 Mr | MX$ 3,37 Mr | MX$ 2,37 Mr | MX$ 1,49 Mr | MX$ 1,41 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 618,19 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | |||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 4,51 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 7,15 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 2,38 Mr | MX$ 2,96 Mr | MX$ 2,79 Mr | MX$ 3,71 Mr | MX$ 3,21 Mr | MX$ 2,87 Mr | MX$ 2,77 Mr | MX$ 2,98 Mr | MX$ 2,50 Mr | MX$ 1,40 Mr | MX$ 1,12 Mr | MX$ 1,10 Mr | MX$ 727,96 Mn | MX$ 262,47 Mn | MX$ 226,40 Mn |
| Net Borç† | MX$ 1,77 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | |||||||||||||||
| Ciro | MX$ 3,73 Mr | MX$ 2,98 Mr | MX$ 2,96 Mr | MX$ 2,65 Mr | MX$ 1,76 Mr | MX$ 1,07 Mr | MX$ 2,24 Mr | MX$ 2,06 Mr | MX$ 1,58 Mr | MX$ 1,22 Mr | MX$ 960,12 Mn | MX$ 721,96 Mn | MX$ 638,20 Mn | MX$ 292,55 Mn | MX$ 272,25 Mn |
| Brüt Kâr | MX$ 2,43 Mr | MX$ 1,52 Mr | MX$ 1,54 Mr | MX$ 1,39 Mr | MX$ 830,08 Mn | MX$ 384,35 Mn | MX$ 1,23 Mr | MX$ 1,20 Mr | MX$ 947,92 Mn | MX$ 762,78 Mn | MX$ 585,05 Mn | MX$ 415,87 Mn | MX$ 356,48 Mn | MX$ 171,47 Mn | MX$ 172,02 Mn |
| FAVÖK | MX$ 1,95 Mr | MX$ 768,22 Mn | MX$ 789,10 Mn | MX$ 657,48 Mn | MX$ 360,50 Mn | MX$ 19,07 Mn | MX$ 632,26 Mn | MX$ 673,44 Mn | MX$ 507,66 Mn | MX$ 401,97 Mn | MX$ 296,63 Mn | MX$ 204,62 Mn | MX$ 143,34 Mn | MX$ 83,55 Mn | MX$ 84,52 Mn |
| Net Kâr | MX$ 200,46 Mn | MX$ 80,84 Mn | MX$ 521,78 Mn | MX$ 162,38 Mn | -MX$ 143.000 | -MX$ 398,91 Mn | MX$ 179,36 Mn | MX$ 265,95 Mn | MX$ 215,99 Mn | MX$ 159,99 Mn | MX$ 10,03 Mn | -MX$ 10,54 Mn | MX$ 54,21 Mn | MX$ 39,12 Mn | MX$ 12,10 Mn |
| Hisse Başı Kâr | — | 0,11 | 0,73 | 0,26 | -0,00 | -0,80 | 0,37 | 0,55 | 0,44 | 0,41 | 0,04 | -0,05 | 0,20 | 0,14 | 0,04 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | |||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | MX$ 398,11 Mn | MX$ 280,23 Mn | -MX$ 18,52 Mn | -MX$ 1,28 Mr | -MX$ 203,60 Mn | -MX$ 104,02 Mn | MX$ 104,06 Mn | -MX$ 356,28 Mn | -MX$ 2,28 Mr | -MX$ 394,77 Mn | MX$ 27,64 Mn | -MX$ 353,73 Mn | -MX$ 69,37 Mn | -MX$ 93,88 Mn | -MX$ 210,93 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 142,17 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | |||||||||||||||
| Borç / Aktif | 20,4% | 25,0% | 23,7% | 29,3% | 29,6% | 27,9% | 27,0% | 29,3% | 27,7% | 24,0% | 31,8% | 32,8% | 30,7% | 17,6% | 16,1% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | |||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,32 | 0,25 | 0,25 | 0,21 | 0,16 | 0,10 | 0,22 | 0,20 | 0,18 | 0,21 | 0,27 | 0,21 | 0,27 | 0,20 | 0,19 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,52 | 0,42 | 0,41 | 0,37 | 0,25 | 0,15 | 0,31 | 0,29 | 0,22 | 0,17 | 0,13 | 0,10 | 0,09 | 0,04 | 0,04 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | |||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 65,0% | 50,8% | 52,0% | 52,6% | 47,1% | 35,9% | 55,0% | 58,1% | 59,9% | 62,5% | 60,9% | 57,6% | 55,9% | 58,6% | 63,2% |
| FAVÖK Marjı | 52,4% | 25,7% | 26,7% | 24,8% | 20,5% | 1,8% | 28,3% | 32,6% | 32,1% | 32,9% | 30,9% | 28,3% | 22,5% | 28,6% | 31,0% |
| Net Kâr Marjı | 5,4% | 2,7% | 17,6% | 6,1% | -0,0% | -37,3% | 8,0% | 12,9% | 13,7% | 13,1% | 1,0% | -1,5% | 8,5% | 13,4% | 4,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 10,7% | 9,4% | -0,6% | -48,3% | -11,6% | -9,7% | 4,6% | -17,3% | -144,5% | -32,3% | 2,9% | -49,0% | -10,9% | -32,1% | -77,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 244,94 | +%0,90 | |
| America Movil SAB de CV Class B | 19,90 | -%0,45 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 47,04 | -%2,41 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 196,56 | +%2,08 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 172,00 | +%3,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 896,51 | -%3,06 | |
| Arca Continental SAB de CV | 204,07 | -%1,54 |