IDEAL/B-1Impulsora del Desarrollo y el Empleo en America Latina SAB Class B
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $7,15 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 148,80 Mr | MX$ 145,18 Mr | MX$ 127,18 Mr | MX$ 120,15 Mr | MX$ 110,47 Mr | MX$ 110,56 Mr | MX$ 138,59 Mr | MX$ 136,60 Mr | MX$ 119,85 Mr | MX$ 110,37 Mr | MX$ 97,56 Mr | MX$ 86,61 Mr | MX$ 81,69 Mr | MX$ 57,80 Mr | MX$ 48,17 Mr | MX$ 38,09 Mr | MX$ 28,25 Mr | MX$ 26,65 Mr | MX$ 21,75 Mr | MX$ 16,67 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 11,98 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 75,81 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 72,99 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 61,78 Mr | MX$ 61,12 Mr | MX$ 52,10 Mr | MX$ 49,49 Mr | MX$ 45,20 Mr | MX$ 41,84 Mr | MX$ 63,92 Mr | MX$ 86,20 Mr | MX$ 78,73 Mr | MX$ 72,31 Mr | MX$ 79,17 Mr | MX$ 69,38 Mr | MX$ 64,23 Mr | MX$ 40,51 Mr | MX$ 32,09 Mr | MX$ 18,32 Mr | MX$ 15,21 Mr | MX$ 13,23 Mr | MX$ 9,73 Mr | MX$ 5,13 Mr |
| Net Borç† | MX$ 49,79 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | MX$ 27,95 Mr | MX$ 27,94 Mr | MX$ 26,91 Mr | MX$ 24,36 Mr | MX$ 20,47 Mr | MX$ 12,59 Mr | MX$ 15,37 Mr | MX$ 13,30 Mr | MX$ 16,10 Mr | MX$ 15,59 Mr | MX$ 18,16 Mr | MX$ 14,79 Mr | MX$ 16,21 Mr | MX$ 14,50 Mr | MX$ 9,33 Mr | MX$ 6,41 Mr | MX$ 6,12 Mr | MX$ 3,42 Mr | MX$ 2,77 Mr | MX$ 2,24 Mr |
| Brüt Kâr | MX$ 19,82 Mr | MX$ 17,16 Mr | MX$ 15,94 Mr | MX$ 13,07 Mr | MX$ 10,51 Mr | MX$ 6,11 Mr | MX$ 7,18 Mr | MX$ 7,16 Mr | MX$ 6,71 Mr | MX$ 6,01 Mr | MX$ 5,92 Mr | MX$ 4,86 Mr | MX$ 4,48 Mr | MX$ 3,90 Mr | MX$ 2,59 Mr | MX$ 2,36 Mr | MX$ 1,33 Mr | MX$ 1,05 Mr | MX$ 1,09 Mr | MX$ 787,63 Mn |
| FAVÖK | MX$ 19,53 Mr | MX$ 17,12 Mr | MX$ 15,57 Mr | MX$ 13,42 Mr | MX$ 11,04 Mr | MX$ 7,03 Mr | MX$ 9,13 Mr | MX$ 9,01 Mr | MX$ 8,47 Mr | MX$ 7,63 Mr | MX$ 7,27 Mr | MX$ 6,21 Mr | MX$ 5,94 Mr | MX$ 4,83 Mr | MX$ 3,28 Mr | MX$ 3,08 Mr | MX$ 1,84 Mr | MX$ 1,55 Mr | MX$ 1,16 Mr | MX$ 83,62 Mn |
| Net Kâr | MX$ 7,56 Mr | MX$ 9,52 Mr | MX$ 6,82 Mr | MX$ 8,03 Mr | MX$ 7,16 Mr | -MX$ 4,35 Mr | MX$ 34,33 Mn | MX$ 4,58 Mr | MX$ 1,91 Mr | MX$ 18,42 Mr | -MX$ 800,86 Mn | -MX$ 1,28 Mr | MX$ 948,37 Mn | MX$ 278,35 Mn | -MX$ 159,08 Mn | -MX$ 78,18 Mn | MX$ 323,34 Mn | MX$ 737,66 Mn | MX$ 991,51 Mn | -MX$ 1,02 Mr |
| Hisse Başı Kâr | 2,64 | 3,33 | 2,39 | 2,81 | 2,50 | -1,52 | 0,01 | 1,59 | 0,65 | 6,31 | -0,27 | -0,43 | 0,32 | 0,09 | -0,05 | — | — | — | — | -0,34 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | MX$ 7,34 Mr | MX$ 7,79 Mr | MX$ 8,62 Mr | MX$ 6,90 Mr | MX$ 6,17 Mr | MX$ 7,70 Mr | MX$ 1,28 Mr | MX$ 5,27 Mr | MX$ 8,83 Mr | -MX$ 1,12 Mr | -MX$ 1,80 Mr | MX$ 982,79 Mn | -MX$ 1,97 Mr | -MX$ 887,89 Mn | -MX$ 2,60 Mr | MX$ 588,26 Mn | MX$ 454,39 Mn | -MX$ 1,17 Mr | -MX$ 87,71 Mn | MX$ 975,40 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 5,02 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 41,5% | 42,1% | 41,0% | 41,2% | 40,9% | 37,8% | 46,1% | 63,1% | 65,7% | 65,5% | 81,1% | 80,1% | 78,6% | 70,1% | 66,6% | 48,1% | 53,9% | 49,6% | 44,7% | 30,8% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,19 | 0,19 | 0,21 | 0,20 | 0,19 | 0,11 | 0,11 | 0,10 | 0,13 | 0,14 | 0,19 | 0,17 | 0,20 | 0,25 | 0,19 | 0,17 | 0,22 | 0,13 | 0,13 | 0,13 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,38 | 0,38 | 0,37 | 0,33 | 0,28 | 0,17 | 0,21 | 0,18 | 0,22 | 0,21 | 0,25 | 0,20 | 0,22 | 0,20 | 0,13 | 0,09 | 0,08 | 0,05 | 0,04 | 0,03 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 70,9% | 61,4% | 59,2% | 53,6% | 51,3% | 48,6% | 46,7% | 53,9% | 41,7% | 38,6% | 32,6% | 32,9% | 27,6% | 26,9% | 27,7% | 36,8% | 21,7% | 30,6% | 39,4% | 35,1% |
| FAVÖK Marjı | 69,9% | 61,3% | 57,9% | 55,1% | 53,9% | 55,8% | 59,4% | 67,8% | 52,6% | 49,0% | 40,0% | 42,0% | 36,6% | 33,3% | 35,2% | 48,1% | 30,1% | 45,3% | 41,9% | 3,7% |
| Net Kâr Marjı | 27,0% | 34,1% | 25,4% | 33,0% | 35,0% | -34,6% | 0,2% | 34,4% | 11,8% | 118,2% | -4,4% | -8,6% | 5,9% | 1,9% | -1,7% | -1,2% | 5,3% | 21,5% | 35,8% | -45,5% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 26,2% | 27,9% | 32,0% | 28,3% | 30,1% | 61,2% | 8,3% | 39,6% | 54,8% | -7,2% | -9,9% | 6,6% | -12,2% | -6,1% | -27,9% | 9,2% | 7,4% | -34,1% | -3,2% | 43,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 242,53 | +%0,40 | |
| America Movil SAB de CV Class B | 19,61 | +%0,05 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 47,70 | +%0,10 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 192,90 | -%0,45 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 166,00 | +%0,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 936,78 | +%1,36 | |
| Arca Continental SAB de CV | 205,04 | +%1,58 |