LAMOSAGrupo Lamosa SAB de CV
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,88 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 45,62 Mr | MX$ 47,15 Mr | MX$ 43,82 Mr | MX$ 36,05 Mr | MX$ 32,36 Mr | MX$ 24,63 Mr | MX$ 23,25 Mr | MX$ 22,78 Mr | MX$ 23,62 Mr | MX$ 23,64 Mr | MX$ 16,23 Mr | MX$ 15,56 Mr | MX$ 15,68 Mr | MX$ 15,82 Mr | MX$ 15,71 Mr | MX$ 16,06 Mr | MX$ 16,88 Mr | MX$ 17,17 Mr | MX$ 16,13 Mr | MX$ 6,02 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 1,01 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 27,22 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 18,41 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 17,14 Mr | MX$ 17,42 Mr | MX$ 16,62 Mr | MX$ 11,20 Mr | MX$ 10,77 Mr | MX$ 7,22 Mr | MX$ 8,31 Mr | MX$ 8,22 Mr | MX$ 8,59 Mr | MX$ 9,88 Mr | MX$ 4,94 Mr | MX$ 4,69 Mr | MX$ 5,15 Mr | MX$ 5,84 Mr | MX$ 7,08 Mr | MX$ 8,16 Mr | MX$ 9,76 Mr | MX$ 10,86 Mr | MX$ 9,05 Mr | MX$ 1,33 Mr |
| Net Borç† | MX$ 16,13 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | MX$ 35,22 Mr | MX$ 33,95 Mr | MX$ 31,57 Mr | MX$ 35,41 Mr | MX$ 27,19 Mr | MX$ 19,47 Mr | MX$ 17,93 Mr | MX$ 17,73 Mr | MX$ 17,97 Mr | MX$ 13,62 Mr | MX$ 10,64 Mr | MX$ 8,97 Mr | MX$ 9,55 Mr | MX$ 9,56 Mr | MX$ 8,76 Mr | MX$ 8,77 Mr | MX$ 8,04 Mr | MX$ 8,42 Mr | MX$ 6,82 Mr | MX$ 4,20 Mr |
| Brüt Kâr | MX$ 14,10 Mr | MX$ 14,04 Mr | MX$ 13,32 Mr | MX$ 14,99 Mr | MX$ 12,52 Mr | MX$ 8,18 Mr | MX$ 7,28 Mr | MX$ 7,03 Mr | MX$ 6,96 Mr | MX$ 5,55 Mr | MX$ 4,33 Mr | MX$ 3,59 Mr | MX$ 3,75 Mr | MX$ 3,88 Mr | MX$ 3,31 Mr | MX$ 3,23 Mr | MX$ 2,70 Mr | MX$ 2,76 Mr | MX$ 2,82 Mr | MX$ 1,63 Mr |
| FAVÖK | MX$ 5,94 Mr | MX$ 6,45 Mr | MX$ 6,21 Mr | MX$ 8,01 Mr | MX$ 7,29 Mr | MX$ 4,18 Mr | MX$ 3,48 Mr | MX$ 3,33 Mr | MX$ 3,48 Mr | MX$ 2,81 Mr | MX$ 2,12 Mr | MX$ 1,85 Mr | MX$ 1,66 Mr | MX$ 2,00 Mr | MX$ 1,66 Mr | MX$ 1,78 Mr | MX$ 1,46 Mr | MX$ 1,58 Mr | MX$ 1,98 Mr | MX$ 923,00 Mn |
| Net Kâr | MX$ 2,01 Mr | MX$ 131,33 Mn | MX$ 3,25 Mr | MX$ 4,20 Mr | MX$ 3,43 Mr | MX$ 1,65 Mr | MX$ 1,43 Mr | MX$ 1,36 Mr | MX$ 1,68 Mr | MX$ 633,42 Mn | MX$ 772,74 Mn | MX$ 442,46 Mn | MX$ 629,56 Mn | MX$ 871,90 Mn | MX$ 225,94 Mn | MX$ 503,04 Mn | MX$ 315,90 Mn | -MX$ 933,24 Mn | MX$ 900,21 Mn | MX$ 395,02 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 5,88 | 0,38 | 9,33 | 11,83 | 9,49 | 4,42 | 3,73 | 3,54 | 4,38 | 1,66 | 2,03 | 1,17 | 1,65 | 2,28 | 0,59 | 1,32 | — | — | — | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | MX$ 2,90 Mr | MX$ 1,86 Mr | MX$ 1,46 Mr | MX$ 1,30 Mr | MX$ 4,47 Mr | MX$ 4,20 Mr | MX$ 1,37 Mr | MX$ 454,63 Mn | MX$ 1,29 Mr | MX$ 10,27 Mn | MX$ 884,76 Mn | MX$ 777,01 Mn | MX$ 472,81 Mn | MX$ 1,32 Mr | MX$ 1,15 Mr | MX$ 1,60 Mr | MX$ 1,17 Mr | -MX$ 380,88 Mn | MX$ 1,93 Mr | MX$ 205,35 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 1,27 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 37,6% | 36,9% | 37,9% | 31,1% | 33,3% | 29,3% | 35,7% | 36,1% | 36,4% | 41,8% | 30,4% | 30,2% | 32,8% | 36,9% | 45,1% | 50,8% | 57,8% | 63,3% | 56,1% | 22,2% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,77 | 0,72 | 0,72 | 0,98 | 0,84 | 0,79 | 0,77 | 0,78 | 0,76 | 0,58 | 0,66 | 0,58 | 0,61 | 0,60 | 0,56 | 0,55 | 0,48 | 0,49 | 0,42 | 0,70 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,91 | 1,84 | 1,72 | 1,92 | 1,48 | 1,06 | 0,97 | 0,96 | 0,98 | 0,74 | 0,58 | 0,49 | 0,52 | 0,52 | 0,48 | 0,48 | 0,44 | 0,46 | 0,37 | 0,23 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 40,0% | 41,4% | 42,2% | 42,3% | 46,1% | 42,0% | 40,6% | 39,6% | 38,7% | 40,8% | 40,7% | 40,0% | 39,3% | 40,6% | 37,8% | 36,9% | 33,7% | 32,8% | 41,4% | 38,8% |
| FAVÖK Marjı | 16,9% | 19,0% | 19,7% | 22,6% | 26,8% | 21,5% | 19,4% | 18,8% | 19,4% | 20,6% | 19,9% | 20,6% | 17,4% | 20,9% | 19,0% | 20,3% | 18,2% | 18,7% | 29,0% | 22,0% |
| Net Kâr Marjı | 5,7% | 0,4% | 10,3% | 11,9% | 12,6% | 8,5% | 8,0% | 7,6% | 9,3% | 4,7% | 7,3% | 4,9% | 6,6% | 9,1% | 2,6% | 5,7% | 3,9% | -11,1% | 13,2% | 9,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 8,2% | 5,5% | 4,6% | 3,7% | 16,4% | 21,6% | 7,7% | 2,6% | 7,2% | 0,1% | 8,3% | 8,7% | 5,0% | 13,8% | 13,1% | 18,3% | 14,6% | -4,5% | 28,3% | 4,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 242,53 | +%0,40 | |
| America Movil SAB de CV Class B | 19,61 | +%0,05 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 47,70 | +%0,10 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 192,90 | -%0,45 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 166,00 | +%0,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 936,78 | +%1,36 | |
| Arca Continental SAB de CV | 205,04 | +%1,58 |