MEDICA/BMedica Sur SA de CV Class B
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $344,63 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 4,78 Mr | MX$ 4,41 Mr | MX$ 4,13 Mr | MX$ 4,58 Mr | MX$ 6,98 Mr | MX$ 6,28 Mr | MX$ 5,85 Mr | MX$ 5,56 Mr | MX$ 5,60 Mr | MX$ 5,46 Mr | MX$ 3,77 Mr | MX$ 3,65 Mr | MX$ 3,34 Mr | MX$ 3,36 Mr | MX$ 3,30 Mr | MX$ 2,80 Mr | MX$ 2,81 Mr | MX$ 2,43 Mr | MX$ 1,99 Mr | MX$ 1,70 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 1,55 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 2,26 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 2,52 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 1,01 Mr | MX$ 1,03 Mr | MX$ 1,03 Mr | MX$ 1,05 Mr | MX$ 1,08 Mr | MX$ 1,30 Mr | MX$ 1,53 Mr | MX$ 1,13 Mr | MX$ 1,37 Mr | MX$ 1,31 Mr | MX$ 0,00 | MX$ 0,00 | MX$ 0,00 | MX$ 170,09 Mn | MX$ 332,85 Mn | MX$ 396,18 Mn | MX$ 553,80 Mn | MX$ 401,96 Mn | MX$ 113,01 Mn | MX$ 96,76 Mn |
| Net Borç† | -MX$ 535,16 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | MX$ 4,79 Mr | MX$ 4,40 Mr | MX$ 4,13 Mr | MX$ 3,87 Mr | MX$ 3,81 Mr | MX$ 4,47 Mr | MX$ 3,70 Mr | MX$ 3,61 Mr | MX$ 3,43 Mr | MX$ 2,51 Mr | MX$ 2,28 Mr | MX$ 2,29 Mr | MX$ 2,26 Mr | MX$ 2,09 Mr | MX$ 1,92 Mr | MX$ 1,82 Mr | MX$ 1,78 Mr | MX$ 1,56 Mr | MX$ 1,40 Mr | MX$ 1,24 Mr |
| Brüt Kâr | MX$ 1,68 Mr | MX$ 1,46 Mr | MX$ 1,43 Mr | MX$ 1,37 Mr | MX$ 1,50 Mr | MX$ 1,67 Mr | MX$ 1,09 Mr | MX$ 1,11 Mr | MX$ 1,16 Mr | MX$ 776,61 Mn | MX$ 709,48 Mn | MX$ 790,73 Mn | MX$ 822,86 Mn | MX$ 692,39 Mn | MX$ 612,48 Mn | MX$ 634,30 Mn | MX$ 633,87 Mn | MX$ 536,96 Mn | MX$ 517,94 Mn | MX$ 450,21 Mn |
| FAVÖK | MX$ 1,04 Mr | MX$ 882,28 Mn | MX$ 844,58 Mn | MX$ 746,66 Mn | MX$ 895,74 Mn | MX$ 1,31 Mr | MX$ 710,91 Mn | MX$ 601,85 Mn | MX$ 718,52 Mn | MX$ 517,96 Mn | MX$ 463,25 Mn | MX$ 581,66 Mn | MX$ 595,66 Mn | MX$ 507,68 Mn | MX$ 425,41 Mn | MX$ 471,65 Mn | MX$ 493,60 Mn | MX$ 430,90 Mn | MX$ 390,27 Mn | MX$ 368,81 Mn |
| Net Kâr | MX$ 540,25 Mn | MX$ 422,47 Mn | MX$ 557,90 Mn | MX$ 472,79 Mn | MX$ 357,61 Mn | MX$ 558,83 Mn | MX$ 140,55 Mn | MX$ 156,15 Mn | MX$ 231,80 Mn | MX$ 142,63 Mn | MX$ 241,02 Mn | MX$ 349,08 Mn | MX$ 379,77 Mn | MX$ 300,51 Mn | MX$ 235,52 Mn | MX$ 231,26 Mn | MX$ 236,76 Mn | MX$ 193,67 Mn | MX$ 216,28 Mn | MX$ 194,21 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 6,82 | 5,28 | 6,94 | 5,18 | 3,22 | 4,94 | 1,14 | 1,27 | 1,88 | 1,16 | 1,96 | 2,83 | 3,08 | 2,40 | 1,96 | — | 2,01 | — | — | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | MX$ 807,46 Mn | MX$ 545,88 Mn | MX$ 245,18 Mn | MX$ 194,79 Mn | MX$ 942,02 Mn | MX$ 848,40 Mn | MX$ 299,76 Mn | MX$ 138,05 Mn | -MX$ 46,42 Mn | -MX$ 16,43 Mn | MX$ 116,89 Mn | MX$ 172,92 Mn | MX$ 286,35 Mn | MX$ 126,61 Mn | MX$ 276,48 Mn | MX$ 217,34 Mn | MX$ 160,53 Mn | MX$ 181,31 Mn | MX$ 31,08 Mn | MX$ 120,11 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 162,20 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 21,2% | 23,2% | 24,9% | 23,0% | 15,4% | 20,8% | 26,2% | 20,3% | 24,5% | 24,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 5,1% | 10,1% | 14,2% | 19,7% | 16,5% | 5,7% | 5,7% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,00 | 1,00 | 1,00 | 0,85 | 0,55 | 0,71 | 0,63 | 0,65 | 0,61 | 0,46 | 0,60 | 0,63 | 0,68 | 0,62 | 0,58 | 0,65 | 0,63 | 0,64 | 0,70 | 0,73 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,90 | 1,75 | 1,64 | 1,53 | 1,51 | 1,77 | 1,47 | 1,43 | 1,36 | 1,00 | 0,90 | 0,91 | 0,89 | 0,83 | 0,76 | 0,72 | 0,71 | 0,62 | 0,55 | 0,49 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 35,1% | 33,1% | 34,5% | 35,3% | 39,5% | 37,3% | 29,5% | 30,8% | 33,9% | 30,9% | 31,1% | 34,5% | 36,5% | 33,1% | 31,8% | 34,8% | 35,5% | 34,5% | 37,1% | 36,4% |
| FAVÖK Marjı | 21,7% | 20,0% | 20,5% | 19,3% | 23,5% | 29,3% | 19,2% | 16,7% | 20,9% | 20,6% | 20,3% | 25,4% | 26,4% | 24,3% | 22,1% | 25,9% | 27,7% | 27,7% | 27,9% | 29,8% |
| Net Kâr Marjı | 11,3% | 9,6% | 13,5% | 12,2% | 9,4% | 12,5% | 3,8% | 4,3% | 6,8% | 5,7% | 10,6% | 15,2% | 16,8% | 14,4% | 12,2% | 12,7% | 13,3% | 12,4% | 15,5% | 15,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 16,9% | 12,4% | 5,9% | 5,0% | 24,7% | 19,0% | 8,1% | 3,8% | -1,4% | -0,7% | 5,1% | 7,5% | 12,7% | 6,1% | 14,4% | 11,9% | 9,0% | 11,7% | 2,2% | 9,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 243,68 | +%0,38 | |
| America Movil SAB de CV Class B | 20,09 | +%0,50 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 48,59 | +%0,81 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 192,91 | +%0,19 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 166,00 | +%0,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 926,53 | +%0,18 | |
| Arca Continental SAB de CV | 207,20 | -%0,03 |