MINSA/BGrupo Minsa SA de CV Class B
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $179,60 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 12,54 Mr | MX$ 12,11 Mr | MX$ 4,65 Mr | MX$ 4,87 Mr | MX$ 4,31 Mr | MX$ 3,98 Mr | MX$ 4,02 Mr | MX$ 4,88 Mr | MX$ 4,43 Mr | MX$ 4,41 Mr | MX$ 4,00 Mr | MX$ 3,96 Mr | MX$ 3,69 Mr | MX$ 4,29 Mr | MX$ 4,42 Mr | MX$ 3,26 Mr | MX$ 3,14 Mr | MX$ 3,39 Mr | MX$ 2,97 Mr | MX$ 2,27 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 346,91 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 6,86 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 5,68 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 4,68 Mr | MX$ 4,40 Mr | MX$ 1,35 Mr | MX$ 1,29 Mr | MX$ 714,13 Mn | MX$ 738,65 Mn | MX$ 856,18 Mn | MX$ 752,59 Mn | MX$ 728,87 Mn | MX$ 501,35 Mn | MX$ 374,83 Mn | MX$ 546,33 Mn | MX$ 406,04 Mn | MX$ 881,35 Mn | MX$ 1,06 Mr | MX$ 444,40 Mn | MX$ 233,50 Mn | MX$ 552,82 Mn | MX$ 122,11 Mn | MX$ 64,23 Mn |
| Net Borç† | MX$ 4,33 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | MX$ 9,01 Mr | MX$ 8,90 Mr | MX$ 7,32 Mr | MX$ 7,15 Mr | MX$ 5,73 Mr | MX$ 5,15 Mr | MX$ 4,83 Mr | MX$ 4,48 Mr | MX$ 3,95 Mr | MX$ 4,14 Mr | MX$ 5,54 Mr | MX$ 5,54 Mr | MX$ 6,91 Mr | MX$ 5,91 Mr | MX$ 4,99 Mr | MX$ 4,24 Mr | MX$ 4,52 Mr | MX$ 4,17 Mr | MX$ 3,25 Mr | MX$ 2,46 Mr |
| Brüt Kâr | MX$ 3,47 Mr | MX$ 3,36 Mr | MX$ 1,57 Mr | MX$ 1,29 Mr | MX$ 1,10 Mr | MX$ 1,21 Mr | MX$ 1,08 Mr | MX$ 1,01 Mr | MX$ 806,35 Mn | MX$ 814,04 Mn | MX$ 1,12 Mr | MX$ 1,43 Mr | MX$ 1,38 Mr | MX$ 1,13 Mr | MX$ 1,19 Mr | MX$ 1,01 Mr | MX$ 940,38 Mn | MX$ 924,74 Mn | MX$ 766,80 Mn | MX$ 663,59 Mn |
| FAVÖK | MX$ 1,18 Mr | MX$ 1,42 Mr | MX$ 175,30 Mn | MX$ 166,90 Mn | MX$ 358,30 Mn | MX$ 376,17 Mn | MX$ 265,87 Mn | MX$ 259,33 Mn | MX$ 248,31 Mn | MX$ 340,24 Mn | MX$ 459,56 Mn | MX$ 676,90 Mn | MX$ 662,97 Mn | MX$ 494,56 Mn | MX$ 628,29 Mn | MX$ 543,13 Mn | MX$ 474,95 Mn | MX$ 475,29 Mn | MX$ 341,84 Mn | MX$ 321,70 Mn |
| Net Kâr | MX$ 143,69 Mn | MX$ 341,02 Mn | -MX$ 91,76 Mn | MX$ 6,49 Mn | MX$ 138,54 Mn | MX$ 150,30 Mn | MX$ 56,48 Mn | MX$ 244,90 Mn | -MX$ 8,20 Mn | MX$ 168,33 Mn | MX$ 184,87 Mn | MX$ 409,71 Mn | MX$ 273,29 Mn | MX$ 176,50 Mn | MX$ 269,37 Mn | MX$ 247,25 Mn | MX$ 179,69 Mn | MX$ 27,05 Mn | MX$ 102,50 Mn | MX$ 108,74 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,42 | 0,99 | -0,27 | 0,02 | 0,34 | 0,37 | 0,14 | 0,60 | -0,02 | 0,41 | 0,45 | 0,99 | 0,66 | 0,43 | 0,65 | — | — | — | — | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | MX$ 75,20 Mn | MX$ 143,06 Mn | -MX$ 27,61 Mn | -MX$ 973,23 Mn | -MX$ 113,39 Mn | MX$ 192,46 Mn | -MX$ 22,71 Mn | MX$ 244,66 Mn | -MX$ 56,60 Mn | -MX$ 1,62 Mn | MX$ 210,60 Mn | -MX$ 82,24 Mn | MX$ 1,12 Mr | MX$ 501,52 Mn | -MX$ 341,67 Mn | -MX$ 123,86 Mn | MX$ 424,71 Mn | -MX$ 324,96 Mn | -MX$ 63,50 Mn | MX$ 217,14 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 999,57 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 37,3% | 36,3% | 29,1% | 26,5% | 16,6% | 18,5% | 21,3% | 15,4% | 16,5% | 11,4% | 9,4% | 13,8% | 11,0% | 20,5% | 23,9% | 13,6% | 7,4% | 16,3% | 4,1% | 2,8% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,72 | 0,74 | 1,57 | 1,47 | 1,33 | 1,29 | 1,20 | 0,92 | 0,89 | 0,94 | 1,38 | 1,40 | 1,87 | 1,38 | 1,13 | 1,30 | 1,44 | 1,23 | 1,10 | 1,08 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,59 | 1,57 | 1,29 | 1,26 | 1,01 | 0,91 | 0,85 | 0,79 | 0,70 | 0,73 | 0,98 | 0,98 | 1,22 | 1,04 | 0,88 | 0,75 | 0,80 | 0,73 | 0,57 | 0,43 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 38,5% | 37,7% | 21,4% | 18,0% | 19,2% | 23,5% | 22,3% | 22,5% | 20,4% | 19,7% | 20,3% | 25,8% | 19,9% | 19,1% | 23,8% | 23,8% | 20,8% | 22,2% | 23,6% | 27,0% |
| FAVÖK Marjı | 13,1% | 16,0% | 2,4% | 2,3% | 6,2% | 7,3% | 5,5% | 5,8% | 6,3% | 8,2% | 8,3% | 12,2% | 9,6% | 8,4% | 12,6% | 12,8% | 10,5% | 11,4% | 10,5% | 13,1% |
| Net Kâr Marjı | 1,6% | 3,8% | -1,3% | 0,1% | 2,4% | 2,9% | 1,2% | 5,5% | -0,2% | 4,1% | 3,3% | 7,4% | 4,0% | 3,0% | 5,4% | 5,8% | 4,0% | 0,6% | 3,2% | 4,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 0,8% | 1,6% | -0,4% | -13,6% | -2,0% | 3,7% | -0,5% | 5,5% | -1,4% | -0,0% | 3,8% | -1,5% | 16,2% | 8,5% | -6,8% | -2,9% | 9,4% | -7,8% | -2,0% | 8,8% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 242,53 | +%0,40 | |
| America Movil SAB de CV Class B | 19,61 | +%0,05 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 47,70 | +%0,10 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 192,90 | -%0,45 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 166,00 | +%0,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 936,78 | +%1,36 | |
| Arca Continental SAB de CV | 205,04 | +%1,58 |