OMA/BGrupo Aeroportuario del Centro Norte SAB de CV Class B
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $4,68 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 30,94 Mr | MX$ 27,23 Mr | MX$ 25,24 Mr | MX$ 23,07 Mr | MX$ 22,89 Mr | MX$ 18,19 Mr | MX$ 17,28 Mr | MX$ 15,59 Mr | MX$ 14,20 Mr | MX$ 13,55 Mr | MX$ 12,51 Mr | MX$ 12,42 Mr | MX$ 11,01 Mr | MX$ 10,01 Mr | MX$ 9,30 Mr | MX$ 8,70 Mr | MX$ 10,28 Mr | MX$ 9,86 Mr | MX$ 9,13 Mr | MX$ 8,55 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 3,10 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 19,51 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 11,43 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 14,01 Mr | MX$ 11,83 Mr | MX$ 10,88 Mr | MX$ 10,39 Mr | MX$ 7,92 Mr | MX$ 4,71 Mr | MX$ 4,76 Mr | MX$ 4,61 Mr | MX$ 4,66 Mr | MX$ 4,69 Mr | MX$ 4,71 Mr | MX$ 4,72 Mr | MX$ 3,10 Mr | MX$ 2,09 Mr | MX$ 1,56 Mr | MX$ 1,10 Mr | MX$ 673,65 Mn | MX$ 130,86 Mn | MX$ 0,00 | MX$ 0,00 |
| Net Borç† | MX$ 10,91 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | MX$ 15,96 Mr | MX$ 15,07 Mr | MX$ 14,46 Mr | MX$ 11,93 Mr | MX$ 8,72 Mr | MX$ 5,37 Mr | MX$ 8,53 Mr | MX$ 7,91 Mr | MX$ 7,13 Mr | MX$ 5,55 Mr | MX$ 4,49 Mr | MX$ 3,73 Mr | MX$ 3,42 Mr | MX$ 3,14 Mr | MX$ 2,79 Mr | MX$ 2,57 Mr | MX$ 1,90 Mr | MX$ 1,99 Mr | MX$ 1,90 Mr | MX$ 1,63 Mr |
| Brüt Kâr | MX$ 9,81 Mr | MX$ 8,87 Mr | MX$ 8,73 Mr | MX$ 6,74 Mr | MX$ 4,70 Mr | MX$ 2,26 Mr | MX$ 5,40 Mr | MX$ 4,69 Mr | MX$ 3,83 Mr | MX$ 3,40 Mr | MX$ 2,59 Mr | MX$ 1,99 Mr | MX$ 1,66 Mr | MX$ 1,60 Mr | MX$ 1,52 Mr | MX$ 1,24 Mr | MX$ 1,03 Mr | MX$ 1,26 Mr | MX$ 1,13 Mr | MX$ 921,62 Mn |
| FAVÖK | MX$ 9,82 Mr | MX$ 8,83 Mr | MX$ 8,71 Mr | MX$ 6,62 Mr | MX$ 4,60 Mr | MX$ 2,16 Mr | MX$ 5,27 Mr | MX$ 4,48 Mr | MX$ 3,54 Mr | MX$ 3,04 Mr | MX$ 2,26 Mr | MX$ 1,68 Mr | MX$ 1,36 Mr | MX$ 1,34 Mr | MX$ 1,08 Mr | MX$ 860,66 Mn | MX$ 969,95 Mn | MX$ 1,16 Mr | -MX$ 19,32 Mn | MX$ 844,95 Mn |
| Net Kâr | MX$ 5,34 Mr | MX$ 4,93 Mr | MX$ 5,01 Mr | MX$ 3,90 Mr | MX$ 2,86 Mr | MX$ 1,09 Mr | MX$ 3,22 Mr | MX$ 2,85 Mr | MX$ 2,13 Mr | MX$ 1,87 Mr | MX$ 1,23 Mr | MX$ 1,02 Mr | MX$ 1,20 Mr | MX$ 818,12 Mn | MX$ 615,82 Mn | MX$ 660,90 Mn | MX$ 470,99 Mn | MX$ 541,84 Mn | MX$ 31,19 Mn | MX$ 452,24 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 13,83 | 12,76 | 12,98 | 10,10 | 7,40 | 2,81 | 8,20 | 7,25 | 5,40 | 4,76 | 3,13 | 2,58 | 3,01 | 2,05 | 1,54 | 1,66 | 1,19 | 1,37 | 0,08 | 1,14 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | MX$ 6,29 Mr | MX$ 5,02 Mr | MX$ 5,14 Mr | MX$ 4,19 Mr | MX$ 4,11 Mr | MX$ 936,51 Mn | MX$ 3,50 Mr | MX$ 3,34 Mr | MX$ 2,47 Mr | MX$ 2,05 Mr | MX$ 1,68 Mr | MX$ 1,27 Mr | MX$ 848,31 Mn | MX$ 1,14 Mr | MX$ 472,06 Mn | MX$ 374,62 Mn | MX$ 205,84 Mn | -MX$ 576,96 Mn | MX$ 412,58 Mn | MX$ 278,39 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 2,71 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 45,3% | 43,4% | 43,1% | 45,0% | 34,6% | 25,9% | 27,6% | 29,6% | 32,8% | 34,7% | 37,7% | 38,0% | 28,2% | 20,9% | 16,8% | 12,7% | 6,6% | 1,3% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,52 | 0,55 | 0,57 | 0,52 | 0,38 | 0,30 | 0,49 | 0,51 | 0,50 | 0,41 | 0,36 | 0,30 | 0,31 | 0,31 | 0,30 | 0,30 | 0,18 | 0,20 | 0,21 | 0,19 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,40 | 1,32 | 1,27 | 1,04 | 0,76 | 0,47 | 0,75 | 0,69 | 0,62 | 0,49 | 0,39 | 0,33 | 0,30 | 0,27 | 0,24 | 0,23 | 0,17 | 0,17 | 0,17 | 0,14 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 61,5% | 58,8% | 60,4% | 56,4% | 53,9% | 42,1% | 63,3% | 59,3% | 53,7% | 61,3% | 57,6% | 53,4% | 48,6% | 51,0% | 54,6% | 48,3% | 54,1% | 63,6% | 59,6% | 56,7% |
| FAVÖK Marjı | 61,5% | 58,6% | 60,2% | 55,4% | 52,7% | 40,2% | 61,8% | 56,7% | 49,6% | 54,7% | 50,4% | 45,0% | 39,8% | 42,6% | 38,8% | 33,4% | 51,2% | 58,1% | -1,0% | 52,0% |
| Net Kâr Marjı | 33,5% | 32,7% | 34,7% | 32,7% | 32,8% | 20,4% | 37,8% | 36,1% | 29,8% | 33,7% | 27,5% | 27,5% | 35,1% | 26,0% | 22,1% | 25,7% | 24,8% | 27,2% | 1,6% | 27,8% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 39,4% | 33,3% | 35,5% | 35,1% | 47,1% | 17,4% | 41,1% | 42,3% | 34,6% | 37,0% | 37,5% | 34,1% | 24,8% | 36,1% | 16,9% | 14,6% | 10,9% | -29,0% | 21,7% | 17,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 242,53 | +%0,40 | |
| America Movil SAB de CV Class B | 19,61 | +%0,05 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 47,70 | +%0,10 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 192,90 | -%0,45 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 166,00 | +%0,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 936,78 | +%1,36 | |
| Arca Continental SAB de CV | 205,04 | +%1,58 |