PASA/BPromotora Ambiental SAB de CV Class B
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $306,46 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 8,36 Mr | MX$ 8,30 Mr | MX$ 7,98 Mr | MX$ 7,11 Mr | MX$ 6,75 Mr | MX$ 6,57 Mr | MX$ 6,42 Mr | MX$ 6,02 Mr | MX$ 6,02 Mr | MX$ 4,98 Mr | MX$ 4,32 Mr | MX$ 4,36 Mr | MX$ 4,16 Mr | MX$ 3,47 Mr | MX$ 3,42 Mr | MX$ 3,70 Mr | MX$ 3,49 Mr | MX$ 3,69 Mr | MX$ 3,37 Mr | MX$ 2,74 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 1,34 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 5,01 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 3,35 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 3,26 Mr | MX$ 3,10 Mr | MX$ 3,19 Mr | MX$ 2,73 Mr | MX$ 2,73 Mr | MX$ 2,72 Mr | MX$ 2,40 Mr | MX$ 2,01 Mr | MX$ 1,76 Mr | MX$ 1,14 Mr | MX$ 1,11 Mr | MX$ 1,15 Mr | MX$ 872,50 Mn | MX$ 529,50 Mn | MX$ 652,02 Mn | MX$ 940,63 Mn | MX$ 1,01 Mr | MX$ 1,19 Mr | MX$ 856,52 Mn | MX$ 593,78 Mn |
| Net Borç† | MX$ 1,92 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | MX$ 7,71 Mr | MX$ 7,07 Mr | MX$ 6,65 Mr | MX$ 6,19 Mr | MX$ 5,48 Mr | MX$ 5,06 Mr | MX$ 5,02 Mr | MX$ 4,64 Mr | MX$ 4,06 Mr | MX$ 3,40 Mr | MX$ 3,42 Mr | MX$ 3,75 Mr | MX$ 2,99 Mr | MX$ 2,72 Mr | MX$ 2,45 Mr | MX$ 2,41 Mr | MX$ 2,62 Mr | MX$ 2,62 Mr | MX$ 3,00 Mr | MX$ 2,15 Mr |
| Brüt Kâr | MX$ 2,71 Mr | MX$ 2,43 Mr | MX$ 2,16 Mr | MX$ 1,87 Mr | MX$ 1,71 Mr | MX$ 1,57 Mr | MX$ 1,57 Mr | MX$ 1,49 Mr | MX$ 1,35 Mr | MX$ 1,22 Mr | MX$ 1,13 Mr | MX$ 1,04 Mr | MX$ 942,92 Mn | MX$ 877,58 Mn | MX$ 840,96 Mn | MX$ 794,48 Mn | MX$ 780,59 Mn | MX$ 795,66 Mn | MX$ 808,83 Mn | MX$ 557,40 Mn |
| FAVÖK | MX$ 1,83 Mr | MX$ 1,55 Mr | MX$ 1,45 Mr | MX$ 1,27 Mr | MX$ 1,22 Mr | MX$ 1,12 Mr | MX$ 1,02 Mr | MX$ 865,02 Mn | MX$ 712,93 Mn | MX$ 665,41 Mn | MX$ 620,38 Mn | MX$ 565,67 Mn | MX$ 561,21 Mn | MX$ 545,31 Mn | MX$ 468,01 Mn | MX$ 410,55 Mn | MX$ 490,72 Mn | MX$ 442,06 Mn | MX$ 513,49 Mn | MX$ 316,60 Mn |
| Net Kâr | MX$ 300,91 Mn | MX$ 251,93 Mn | MX$ 212,65 Mn | MX$ 217,60 Mn | MX$ 91,18 Mn | MX$ 75,08 Mn | MX$ 73,23 Mn | MX$ 49,05 Mn | MX$ 100,93 Mn | MX$ 157,17 Mn | MX$ 129,39 Mn | MX$ 67,92 Mn | MX$ 72,68 Mn | MX$ 61,61 Mn | MX$ 143,77 Mn | -MX$ 96,05 Mn | MX$ 43,09 Mn | -MX$ 67,61 Mn | MX$ 119,19 Mn | MX$ 40,43 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 1,93 | 1,93 | 1,61 | 1,64 | 0,69 | 0,57 | 0,55 | 0,37 | 0,76 | 1,18 | 0,98 | 0,52 | 0,56 | 0,47 | 1,10 | — | 0,38 | — | — | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | MX$ 478,84 Mn | MX$ 104,83 Mn | -MX$ 810,87 Mn | -MX$ 503,08 Mn | MX$ 365,55 Mn | MX$ 162,16 Mn | -MX$ 86,51 Mn | -MX$ 330,96 Mn | -MX$ 238,23 Mn | MX$ 70,21 Mn | MX$ 203,57 Mn | -MX$ 142,38 Mn | -MX$ 64,34 Mn | — | MX$ 158,66 Mn | -MX$ 155,50 Mn | MX$ 127,68 Mn | -MX$ 249,87 Mn | MX$ 10,90 Mn | -MX$ 306,86 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 894,66 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 39,0% | 37,4% | 40,0% | 38,4% | 40,5% | 41,5% | 37,5% | 33,4% | 29,3% | 23,0% | 25,6% | 26,5% | 21,0% | 15,3% | 19,0% | 25,4% | 29,0% | 32,2% | 25,4% | 21,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,92 | 0,85 | 0,83 | 0,87 | 0,81 | 0,77 | 0,78 | 0,77 | 0,67 | 0,68 | 0,79 | 0,86 | 0,72 | 0,78 | 0,72 | 0,65 | 0,75 | 0,71 | 0,89 | 0,78 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,30 | 2,11 | 1,99 | 1,85 | 1,64 | 1,51 | 1,50 | 1,38 | 1,21 | 1,02 | 1,02 | 1,12 | 0,89 | 0,81 | 0,73 | 0,72 | 0,78 | 0,78 | 0,90 | 0,64 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 35,1% | 34,3% | 32,4% | 30,2% | 31,2% | 31,0% | 31,3% | 32,1% | 33,3% | 35,9% | 33,0% | 27,7% | 31,6% | 32,2% | 34,4% | 33,0% | 29,8% | 30,3% | 26,9% | 25,9% |
| FAVÖK Marjı | 23,8% | 22,0% | 21,8% | 20,5% | 22,2% | 22,1% | 20,3% | 18,6% | 17,6% | 19,6% | 18,2% | 15,1% | 18,8% | 20,0% | 19,1% | 17,0% | 18,7% | 16,8% | 17,1% | 14,7% |
| Net Kâr Marjı | 3,9% | 3,6% | 3,2% | 3,5% | 1,7% | 1,5% | 1,5% | 1,1% | 2,5% | 4,6% | 3,8% | 1,8% | 2,4% | 2,3% | 5,9% | -4,0% | 1,6% | -2,6% | 4,0% | 1,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 6,2% | 1,5% | -12,2% | -8,1% | 6,7% | 3,2% | -1,7% | -7,1% | -5,9% | 2,1% | 6,0% | -3,8% | -2,2% | — | 6,5% | -6,5% | 4,9% | -9,5% | 0,4% | -14,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 244,94 | +%0,90 | |
| America Movil SAB de CV Class B | 19,90 | -%0,45 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 47,04 | -%2,41 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 196,56 | +%2,08 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 172,00 | +%3,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 896,51 | -%3,06 | |
| Arca Continental SAB de CV | 204,07 | -%1,54 |