POSADAS/AGrupo Posadas SAB de CV Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $777,24 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 23,06 Mr | MX$ 22,89 Mr | MX$ 20,28 Mr | MX$ 17,95 Mr | MX$ 18,24 Mr | MX$ 19,24 Mr | MX$ 20,70 Mr | MX$ 17,17 Mr | MX$ 16,35 Mr | MX$ 15,07 Mr | MX$ 13,78 Mr | MX$ 13,32 Mr | MX$ 12,52 Mr | MX$ 14,25 Mr | MX$ 15,26 Mr | MX$ 12,97 Mr | MX$ 13,21 Mr | MX$ 13,54 Mr | MX$ 13,14 Mr | MX$ 12,07 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 2,98 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 17,92 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 5,14 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 9,33 Mr | MX$ 11,08 Mr | MX$ 9,42 Mr | MX$ 10,64 Mr | MX$ 11,47 Mr | MX$ 12,03 Mr | MX$ 11,62 Mr | MX$ 7,96 Mr | MX$ 7,85 Mr | MX$ 8,02 Mr | MX$ 6,42 Mr | MX$ 5,88 Mr | MX$ 4,56 Mr | MX$ 5,07 Mr | MX$ 7,19 Mr | MX$ 5,84 Mr | MX$ 4,97 Mr | MX$ 5,35 Mr | MX$ 4,25 Mr | MX$ 4,13 Mr |
| Net Borç† | MX$ 6,35 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | MX$ 9,97 Mr | MX$ 9,31 Mr | MX$ 9,21 Mr | MX$ 9,08 Mr | MX$ 7,41 Mr | MX$ 5,23 Mr | MX$ 9,07 Mr | MX$ 8,33 Mr | MX$ 8,47 Mr | MX$ 7,98 Mr | MX$ 6,90 Mr | MX$ 5,85 Mr | MX$ 8,55 Mr | MX$ 6,14 Mr | MX$ 5,45 Mr | MX$ 6,69 Mr | MX$ 7,23 Mr | MX$ 6,90 Mr | MX$ 5,97 Mr | MX$ 4,25 Mr |
| Brüt Kâr | MX$ 2,35 Mr | MX$ 2,30 Mr | MX$ 2,17 Mr | MX$ 1,90 Mr | MX$ 988,26 Mn | -MX$ 345,10 Mn | MX$ 2,01 Mr | MX$ 2,55 Mr | MX$ 3,03 Mr | MX$ 2,90 Mr | MX$ 2,28 Mr | MX$ 1,77 Mr | MX$ 2,13 Mr | MX$ 622,27 Mn | MX$ 206,16 Mn | MX$ 2,45 Mr | MX$ 2,61 Mr | MX$ 3,03 Mr | MX$ 2,46 Mr | MX$ 1,81 Mr |
| FAVÖK | MX$ 2,02 Mr | MX$ 1,97 Mr | MX$ 1,85 Mr | MX$ 1,60 Mr | MX$ 892,41 Mn | -MX$ 294,71 Mn | MX$ 1,53 Mr | MX$ 1,03 Mr | MX$ 1,60 Mr | MX$ 1,81 Mr | MX$ 1,40 Mr | MX$ 999,65 Mn | MX$ 1,46 Mr | MX$ 1,05 Mr | MX$ 628,11 Mn | MX$ 1,02 Mr | MX$ 1,24 Mr | MX$ 1,52 Mr | MX$ 1,62 Mr | MX$ 582,47 Mn |
| Net Kâr | MX$ 579,89 Mn | -MX$ 164,58 Mn | MX$ 1,01 Mr | MX$ 217,37 Mn | MX$ 63,03 Mn | -MX$ 2,12 Mr | -MX$ 79,86 Mn | MX$ 928,72 Mn | -MX$ 483,90 Mn | -MX$ 705,82 Mn | -MX$ 470,21 Mn | MX$ 716,82 Mn | -MX$ 1,75 Mr | MX$ 1,34 Mr | -MX$ 623,62 Mn | MX$ 24,59 Mn | MX$ 266,42 Mn | -MX$ 615,42 Mn | MX$ 126,11 Mn | MX$ 394,46 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 1,17 | -0,33 | 2,03 | 0,44 | 0,13 | -4,27 | -0,16 | 1,87 | -0,98 | -1,42 | -0,95 | 1,45 | -3,56 | 2,74 | -1,25 | 0,05 | 0,53 | -1,24 | 0,25 | 0,77 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | MX$ 1,33 Mr | MX$ 1,52 Mr | MX$ 744,63 Mn | MX$ 736,72 Mn | MX$ 1,27 Mr | -MX$ 268,15 Mn | -MX$ 472,46 Mn | -MX$ 449,78 Mn | -MX$ 591,45 Mn | MX$ 400,13 Mn | MX$ 324,07 Mn | -MX$ 494,02 Mn | -MX$ 1,57 Mr | MX$ 570,70 Mn | -MX$ 155,80 Mn | -MX$ 224,69 Mn | MX$ 330,11 Mn | MX$ 1,07 Mr | MX$ 158,22 Mn | MX$ 594,89 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 341,34 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 40,5% | 48,4% | 46,4% | 59,3% | 62,9% | 62,5% | 56,2% | 46,4% | 48,0% | 53,2% | 46,6% | 44,2% | 36,4% | 35,5% | 47,2% | 45,0% | 37,6% | 39,5% | 32,3% | 34,2% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,43 | 0,41 | 0,45 | 0,51 | 0,41 | 0,27 | 0,44 | 0,48 | 0,52 | 0,53 | 0,50 | 0,44 | 0,68 | 0,43 | 0,36 | 0,52 | 0,55 | 0,51 | 0,45 | 0,35 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,94 | 1,81 | 1,79 | 1,77 | 1,44 | 1,02 | 1,77 | 1,62 | 1,65 | 1,55 | 1,34 | 1,14 | 1,66 | 1,20 | 1,06 | 1,30 | 1,41 | 1,34 | 1,16 | 0,83 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 23,6% | 24,7% | 23,5% | 21,0% | 13,3% | -6,6% | 22,1% | 30,6% | 35,7% | 36,4% | 33,0% | 30,3% | 24,9% | 10,1% | 3,8% | 36,6% | 36,1% | 43,8% | 41,2% | 42,5% |
| FAVÖK Marjı | 20,2% | 21,1% | 20,1% | 17,7% | 12,0% | -5,6% | 16,9% | 12,4% | 18,9% | 22,7% | 20,3% | 17,1% | 17,0% | 17,2% | 11,5% | 15,2% | 17,2% | 22,1% | 27,2% | 13,7% |
| Net Kâr Marjı | 5,8% | -1,8% | 10,9% | 2,4% | 0,9% | -40,5% | -0,9% | 11,2% | -5,7% | -8,8% | -6,8% | 12,3% | -20,5% | 21,9% | -11,5% | 0,4% | 3,7% | -8,9% | 2,1% | 9,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 13,4% | 16,3% | 8,1% | 8,1% | 17,2% | -5,1% | -5,2% | -5,4% | -7,0% | 5,0% | 4,7% | -8,4% | -18,4% | 9,3% | -2,9% | -3,4% | 4,6% | 15,5% | 2,6% | 14,0% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 242,60 | -%0,06 | |
| America Movil SAB de CV Class B | 20,08 | +%0,45 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 47,68 | -%1,08 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 194,36 | +%0,94 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 172,00 | +%3,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 906,11 | -%2,02 | |
| Arca Continental SAB de CV | 206,17 | -%0,53 |