SPORT/SGrupo Sports World SAB de CV Class S
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $116,64 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 3,26 Mr | MX$ 2,99 Mr | MX$ 3,88 Mr | MX$ 4,57 Mr | MX$ 4,64 Mr | MX$ 4,57 Mr | MX$ 5,93 Mr | MX$ 2,16 Mr | MX$ 1,90 Mr | MX$ 1,65 Mr | MX$ 1,63 Mr | MX$ 1,41 Mr | MX$ 1,23 Mr | MX$ 1,09 Mr | MX$ 904,75 Mn | MX$ 873,39 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 342,14 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 2,61 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 647,48 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 1,72 Mr | MX$ 1,66 Mr | MX$ 2,64 Mr | MX$ 3,47 Mr | MX$ 3,60 Mr | MX$ 3,26 Mr | MX$ 3,20 Mr | MX$ 683,90 Mn | MX$ 555,28 Mn | MX$ 440,63 Mn | MX$ 455,17 Mn | MX$ 293,68 Mn | MX$ 195,32 Mn | MX$ 149,31 Mn | MX$ 34,05 Mn | MX$ 100,36 Mn |
| Net Borç† | MX$ 1,38 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||
| Ciro | MX$ 2,19 Mr | MX$ 2,07 Mr | MX$ 1,78 Mr | MX$ 1,23 Mr | MX$ 648,85 Mn | MX$ 907,12 Mn | MX$ 2,01 Mr | MX$ 1,93 Mr | MX$ 1,67 Mr | MX$ 1,36 Mr | MX$ 1,19 Mr | MX$ 1,06 Mr | MX$ 892,34 Mn | MX$ 697,27 Mn | MX$ 507,76 Mn | MX$ 468,65 Mn |
| Brüt Kâr | MX$ 1,07 Mr | MX$ 1,05 Mr | MX$ 754,70 Mn | MX$ 307,29 Mn | -MX$ 235,95 Mn | -MX$ 203,63 Mn | MX$ 801,37 Mn | — | — | — | MX$ 1,04 Mr | MX$ 946,44 Mn | MX$ 795,35 Mn | MX$ 371,28 Mn | MX$ 274,93 Mn | MX$ 139,67 Mn |
| FAVÖK | MX$ 825,29 Mn | MX$ 784,29 Mn | MX$ 665,64 Mn | MX$ 203,07 Mn | -MX$ 8,29 Mn | MX$ 63,22 Mn | MX$ 787,73 Mn | MX$ 344,97 Mn | MX$ 292,76 Mn | MX$ 228,23 Mn | MX$ 204,44 Mn | MX$ 205,12 Mn | MX$ 173,11 Mn | MX$ 117,72 Mn | MX$ 92,62 Mn | MX$ 115,20 Mn |
| Net Kâr | MX$ 148,23 Mn | MX$ 285,85 Mn | MX$ 125,40 Mn | -MX$ 296,31 Mn | -MX$ 596,92 Mn | -MX$ 607,58 Mn | -MX$ 69,65 Mn | MX$ 48,87 Mn | MX$ 52,75 Mn | MX$ 29,72 Mn | MX$ 16,24 Mn | MX$ 48,50 Mn | MX$ 64,12 Mn | MX$ 38,09 Mn | MX$ 49,08 Mn | MX$ 38,76 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,63 | 1,18 | 0,56 | -2,49 | -6,28 | -7,35 | -0,84 | 0,59 | 0,63 | 0,35 | 0,19 | 0,57 | 0,78 | 0,45 | 0,57 | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | MX$ 436,54 Mn | MX$ 431,29 Mn | MX$ 28,69 Mn | MX$ 338,63 Mn | MX$ 91,67 Mn | -MX$ 89,17 Mn | MX$ 125,10 Mn | -MX$ 48,11 Mn | -MX$ 143,69 Mn | MX$ 10.000 | -MX$ 100,94 Mn | -MX$ 120,44 Mn | -MX$ 67,95 Mn | -MX$ 163,70 Mn | -MX$ 79,26 Mn | MX$ 27,85 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 185,87 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 52,7% | 55,5% | 68,2% | 75,9% | 77,5% | 71,3% | 54,0% | 31,7% | 29,3% | 26,7% | 27,9% | 20,8% | 15,8% | 13,7% | 3,8% | 11,5% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,67 | 0,69 | 0,46 | 0,27 | 0,14 | 0,20 | 0,34 | 0,90 | 0,88 | 0,83 | 0,73 | 0,75 | 0,72 | 0,64 | 0,56 | 0,54 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 3,37 | 3,20 | 2,75 | 1,90 | 1,00 | 1,40 | 3,11 | 2,99 | 2,57 | 2,11 | 1,84 | 1,64 | 1,38 | 1,08 | 0,78 | 0,72 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 48,8% | 50,7% | 42,4% | 25,0% | -36,4% | -22,4% | 39,8% | — | — | — | 87,4% | 89,2% | 89,1% | 53,2% | 54,1% | 29,8% |
| FAVÖK Marjı | 37,8% | 37,8% | 37,4% | 16,5% | -1,3% | 7,0% | 39,1% | 17,8% | 17,6% | 16,7% | 17,2% | 19,3% | 19,4% | 16,9% | 18,2% | 24,6% |
| Net Kâr Marjı | 6,8% | 13,8% | 7,0% | -24,1% | -92,0% | -67,0% | -3,5% | 2,5% | 3,2% | 2,2% | 1,4% | 4,6% | 7,2% | 5,5% | 9,7% | 8,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 20,0% | 20,8% | 1,6% | 27,5% | 14,1% | -9,8% | 6,2% | -2,5% | -8,6% | 0,0% | -8,5% | -11,3% | -7,6% | -23,5% | -15,6% | 5,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 244,18 | +%0,59 | |
| America Movil SAB de CV Class B | 19,90 | -%0,45 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 46,97 | -%2,55 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 196,76 | +%2,19 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 172,00 | +%3,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 896,35 | -%3,08 | |
| Arca Continental SAB de CV | 204,00 | -%1,57 |