VASCONIGrupo Vasconia, S.A.B.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,39 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 3,37 Mr | MX$ 4,57 Mr | MX$ 4,72 Mr | MX$ 5,48 Mr | MX$ 5,40 Mr | MX$ 4,17 Mr | MX$ 3,98 Mr | MX$ 3,74 Mr | MX$ 3,76 Mr | MX$ 3,74 Mr | MX$ 3,55 Mr | MX$ 3,26 Mr | MX$ 2,43 Mr | MX$ 2,47 Mr | MX$ 1,39 Mr | MX$ 1,09 Mr | MX$ 981,71 Mn | MX$ 955,42 Mn | MX$ 1,02 Mr | MX$ 601,02 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 154,78 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 2,18 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 1,18 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 1,65 Mr | MX$ 2,31 Mr | MX$ 2,17 Mr | MX$ 2,17 Mr | MX$ 1,94 Mr | MX$ 1,64 Mr | MX$ 1,52 Mr | MX$ 1,08 Mr | MX$ 858,51 Mn | MX$ 944,49 Mn | MX$ 937,69 Mn | MX$ 818,22 Mn | MX$ 558,56 Mn | MX$ 592,47 Mn | MX$ 56,95 Mn | MX$ 37,50 Mn | MX$ 43,50 Mn | MX$ 117,05 Mn | MX$ 252,86 Mn | MX$ 48,08 Mn |
| Net Borç† | MX$ 1,50 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | MX$ 2,36 Mr | MX$ 2,58 Mr | MX$ 3,07 Mr | MX$ 4,85 Mr | MX$ 4,87 Mr | MX$ 3,33 Mr | MX$ 3,07 Mr | MX$ 3,46 Mr | MX$ 3,16 Mr | MX$ 2,80 Mr | MX$ 2,82 Mr | MX$ 2,50 Mr | MX$ 2,05 Mr | MX$ 2,22 Mr | MX$ 1,65 Mr | MX$ 1,43 Mr | MX$ 1,28 Mr | MX$ 1,22 Mr | MX$ 1,03 Mr | MX$ 601,31 Mn |
| Brüt Kâr | MX$ 410,48 Mn | MX$ 112,79 Mn | MX$ 666,58 Mn | MX$ 753,78 Mn | MX$ 1,06 Mr | MX$ 512,10 Mn | MX$ 604,68 Mn | MX$ 686,94 Mn | MX$ 642,04 Mn | MX$ 123,14 Mn | MX$ 126,38 Mn | MX$ 469,20 Mn | MX$ 379,27 Mn | MX$ 517,34 Mn | MX$ 460,82 Mn | MX$ 408,91 Mn | MX$ 352,99 Mn | MX$ 312,74 Mn | MX$ 258,07 Mn | MX$ 179,65 Mn |
| FAVÖK | -MX$ 44,26 Mn | -MX$ 192,85 Mn | MX$ 159,83 Mn | MX$ 204,48 Mn | MX$ 578,79 Mn | MX$ 280,51 Mn | MX$ 399,33 Mn | MX$ 354,78 Mn | MX$ 314,78 Mn | MX$ 214,15 Mn | MX$ 267,43 Mn | MX$ 225,61 Mn | MX$ 137,80 Mn | MX$ 262,71 Mn | MX$ 229,26 Mn | MX$ 218,96 Mn | MX$ 185,85 Mn | MX$ 155,47 Mn | MX$ 285,00 Mn | MX$ 91,82 Mn |
| Net Kâr | MX$ 621,53 Mn | -MX$ 837,73 Mn | -MX$ 356,66 Mn | -MX$ 236,55 Mn | MX$ 166,86 Mn | MX$ 99,64 Mn | MX$ 24,35 Mn | MX$ 50,73 Mn | MX$ 50,46 Mn | MX$ 10,53 Mn | MX$ 92,47 Mn | MX$ 85,39 Mn | MX$ 80,09 Mn | MX$ 457,23 Mn | MX$ 135,38 Mn | MX$ 125,23 Mn | MX$ 111,81 Mn | MX$ 64,62 Mn | MX$ 59,85 Mn | MX$ 47,60 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 6,43 | -8,67 | -3,69 | -2,45 | 1,81 | 1,15 | 0,28 | 0,59 | 0,58 | 0,12 | 1,07 | 0,98 | 0,92 | 5,25 | 1,55 | — | — | — | — | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -MX$ 41,62 Mn | MX$ 244,10 Mn | -MX$ 198,91 Mn | MX$ 42,34 Mn | -MX$ 561,59 Mn | -MX$ 18,53 Mn | MX$ 150,02 Mn | -MX$ 335,04 Mn | -MX$ 4,04 Mn | MX$ 345,81 Mn | MX$ 3,58 Mn | -MX$ 174,32 Mn | MX$ 71,43 Mn | -MX$ 199,24 Mn | -MX$ 26,78 Mn | -MX$ 67,20 Mn | MX$ 229,24 Mn | -MX$ 8,56 Mn | -MX$ 30,71 Mn | MX$ 75,56 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 74,62 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 49,1% | 50,4% | 45,9% | 39,6% | 36,0% | 39,3% | 38,2% | 28,9% | 22,8% | 25,3% | 26,4% | 25,1% | 22,9% | 23,9% | 4,1% | 3,4% | 4,4% | 12,3% | 24,9% | 8,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,70 | 0,56 | 0,65 | 0,88 | 0,90 | 0,80 | 0,77 | 0,92 | 0,84 | 0,75 | 0,80 | 0,77 | 0,84 | 0,90 | 1,19 | 1,31 | 1,30 | 1,27 | 1,01 | 1,00 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,99 | 2,18 | 2,59 | 4,09 | 4,11 | 2,81 | 2,60 | 2,92 | 2,67 | 2,36 | 2,39 | 2,11 | 1,73 | 1,88 | 1,39 | 1,21 | 1,08 | 1,03 | 0,87 | 0,51 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 17,4% | 4,4% | 21,7% | 15,6% | 21,8% | 15,4% | 19,7% | 19,9% | 20,3% | 4,4% | 4,5% | 18,7% | 18,5% | 23,3% | 27,9% | 28,6% | 27,7% | 25,7% | 25,1% | 29,9% |
| FAVÖK Marjı | -1,9% | -7,5% | 5,2% | 4,2% | 11,9% | 8,4% | 13,0% | 10,3% | 10,0% | 7,7% | 9,5% | 9,0% | 6,7% | 11,8% | 13,9% | 15,3% | 14,6% | 12,8% | 27,7% | 15,3% |
| Net Kâr Marjı | 26,3% | -32,5% | -11,6% | -4,9% | 3,4% | 3,0% | 0,8% | 1,5% | 1,6% | 0,4% | 3,3% | 3,4% | 3,9% | 20,6% | 8,2% | 8,8% | 8,8% | 5,3% | 5,8% | 7,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -1,8% | 9,5% | -6,5% | 0,9% | -11,5% | -0,6% | 4,9% | -9,7% | -0,1% | 12,4% | 0,1% | -7,0% | 3,5% | -9,0% | -1,6% | -4,7% | 18,0% | -0,7% | -3,0% | 12,6% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 243,04 | +%0,12 | |
| America Movil SAB de CV Class B | 19,94 | -%0,25 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 47,52 | -%1,41 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 195,25 | +%1,40 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 172,00 | +%3,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 900,00 | -%2,68 | |
| Arca Continental SAB de CV | 206,51 | -%0,36 |