VESTACorporacion Inmobiliaria Vesta S.A.B. de C.V.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $2,98 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | |||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 81,67 Mr | MX$ 82,30 Mr | MX$ 64,22 Mr | MX$ 57,55 Mr | MX$ 56,48 Mr | MX$ 44,91 Mr | MX$ 39,54 Mr | MX$ 39,27 Mr | MX$ 35,85 Mr | MX$ 30,92 Mr | MX$ 25,52 Mr | MX$ 18,37 Mr | MX$ 15,98 Mr | MX$ 11,94 Mr | MX$ 9,45 Mr | MX$ 7,96 Mr | MX$ 8,99 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 6,06 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | |||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 32,27 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 49,40 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 22,95 Mr | MX$ 17,62 Mr | MX$ 15,51 Mr | MX$ 18,16 Mr | MX$ 19,13 Mr | MX$ 16,75 Mr | MX$ 13,51 Mr | MX$ 13,78 Mr | MX$ 11,39 Mr | MX$ 7,02 Mr | MX$ 806,37 Mn | MX$ 4,39 Mr | MX$ 4,06 Mr | MX$ 4,13 Mr | MX$ 4,49 Mr | MX$ 4,03 Mr | MX$ 4,37 Mr |
| Net Borç† | MX$ 16,90 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | |||||||||||||||||
| Ciro | MX$ 5,57 Mr | MX$ 4,63 Mr | MX$ 3,80 Mr | MX$ 3,58 Mr | MX$ 3,26 Mr | MX$ 3,22 Mr | MX$ 2,80 Mr | MX$ 2,56 Mr | MX$ 2,08 Mr | MX$ 1,77 Mr | MX$ 1,35 Mr | MX$ 998,65 Mn | MX$ 835,83 Mn | MX$ 727,71 Mn | MX$ 625,05 Mn | MX$ 639,11 Mn | MX$ 609,80 Mn |
| Brüt Kâr | MX$ 4,99 Mr | MX$ 4,15 Mr | MX$ 3,45 Mr | MX$ 3,32 Mr | MX$ 3,01 Mr | MX$ 2,97 Mr | MX$ 2,61 Mr | MX$ 2,44 Mr | MX$ 1,98 Mr | MX$ 1,68 Mr | MX$ 1,29 Mr | MX$ 950,21 Mn | MX$ 790,77 Mn | MX$ 672,93 Mn | MX$ 539,59 Mn | MX$ 562,27 Mn | MX$ 541,57 Mn |
| FAVÖK | MX$ 4,31 Mr | MX$ 3,57 Mr | MX$ 2,95 Mr | MX$ 2,89 Mr | MX$ 2,64 Mr | MX$ 2,63 Mr | MX$ 2,30 Mr | MX$ 2,14 Mr | MX$ 1,72 Mr | MX$ 1,48 Mr | MX$ 1,13 Mr | MX$ 840,26 Mn | MX$ 704,96 Mn | MX$ 586,29 Mn | MX$ 502,28 Mn | MX$ 537,05 Mn | MX$ 522,37 Mn |
| Net Kâr | MX$ 4,64 Mr | MX$ 4,09 Mr | MX$ 5,62 Mr | MX$ 4,90 Mr | MX$ 3,49 Mr | MX$ 1,42 Mr | MX$ 2,57 Mr | MX$ 1,78 Mr | MX$ 2,38 Mr | MX$ 842,74 Mn | -MX$ 60,74 Mn | MX$ 322,33 Mn | MX$ 1,14 Mr | MX$ 537,38 Mn | MX$ 165,31 Mn | -MX$ 94,45 Mn | MX$ 245,50 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 5,39 | 4,64 | 7,31 | 7,06 | 5,10 | 2,51 | 4,41 | 2,98 | 3,91 | 1,35 | -0,10 | 0,67 | 2,55 | 1,84 | 0,42 | -0,24 | 0,62 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | |||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | MX$ 3,08 Mr | MX$ 1,60 Mr | MX$ 1,73 Mr | MX$ 254,85 Mn | MX$ 1,27 Mr | MX$ 1,31 Mr | MX$ 1,16 Mr | MX$ 1,02 Mr | -MX$ 2,46 Mr | -MX$ 2,02 Mr | -MX$ 1,05 Mr | -MX$ 1,36 Mr | -MX$ 1,11 Mr | -MX$ 683,39 Mn | MX$ 67,96 Mn | MX$ 68,64 Mn | -MX$ 44,77 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 16,08 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 28,1% | 21,4% | 24,2% | 31,6% | 33,9% | 37,3% | 34,2% | 35,1% | 31,8% | 22,7% | 3,2% | 23,9% | 25,4% | 34,6% | 47,6% | 50,6% | 48,7% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,07 | 0,06 | 0,06 | 0,06 | 0,06 | 0,07 | 0,07 | 0,07 | 0,06 | 0,06 | 0,05 | 0,05 | 0,05 | 0,06 | 0,07 | 0,08 | 0,07 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,11 | 0,09 | 0,08 | 0,07 | 0,07 | 0,07 | 0,06 | 0,05 | 0,04 | 0,04 | 0,03 | 0,02 | 0,02 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | |||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 89,7% | 89,7% | 90,8% | 92,8% | 92,3% | 92,2% | 93,4% | 95,2% | 95,1% | 95,0% | 95,6% | 95,1% | 94,6% | 92,5% | 86,3% | 88,0% | 88,8% |
| FAVÖK Marjı | 77,4% | 77,3% | 77,4% | 80,7% | 81,0% | 81,8% | 82,3% | 83,6% | 82,8% | 83,5% | 84,2% | 84,1% | 84,3% | 80,6% | 80,4% | 84,0% | 85,7% |
| Net Kâr Marjı | 83,4% | 88,5% | 147,6% | 136,8% | 106,9% | 44,1% | 91,7% | 69,6% | 114,6% | 47,7% | -4,5% | 32,3% | 136,6% | 73,8% | 26,4% | -14,8% | 40,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 55,3% | 34,5% | 45,5% | 7,1% | 38,9% | 40,7% | 41,5% | 39,7% | -118,4% | -114,1% | -78,3% | -136,4% | -133,2% | -93,9% | 10,9% | 10,7% | -7,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 243,60 | +%0,35 | |
| America Movil SAB de CV Class B | 20,14 | +%0,75 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 48,63 | +%0,89 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 193,29 | +%0,38 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 166,00 | +%0,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 925,68 | +%0,09 | |
| Arca Continental SAB de CV | 207,28 | +%0,01 |