VOLAR/AControladora Vuela Compania de Aviacion SAB de CV Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar MXN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $757,19 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | MX$ 101,34 Mr | MX$ 118,60 Mr | MX$ 87,14 Mr | MX$ 87,06 Mr | MX$ 82,02 Mr | MX$ 68,19 Mr | MX$ 63,30 Mr | MX$ 56,72 Mr | MX$ 22,67 Mr | MX$ 21,78 Mr | MX$ 15,26 Mr | MX$ 9,91 Mr | MX$ 8,38 Mr | MX$ 5,70 Mr | MX$ 5,06 Mr | — | — | — |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | MX$ 13,55 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | MX$ 96,60 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | MX$ 4,74 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | MX$ 69,33 Mr | MX$ 80,50 Mr | MX$ 60,02 Mr | MX$ 58,11 Mr | MX$ 55,93 Mr | MX$ 49,49 Mr | MX$ 45,49 Mr | MX$ 43,09 Mr | MX$ 3,48 Mr | MX$ 1,99 Mr | MX$ 1,59 Mr | MX$ 1,25 Mr | MX$ 559,95 Mn | MX$ 1,15 Mr | MX$ 1,40 Mr | — | — | — |
| Net Borç† | MX$ 55,42 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||
| Ciro | MX$ 58,32 Mr | MX$ 57,59 Mr | MX$ 57,82 Mr | MX$ 57,29 Mr | MX$ 45,10 Mr | MX$ 22,57 Mr | MX$ 34,83 Mr | MX$ 27,31 Mr | MX$ 24,79 Mr | MX$ 23,51 Mr | MX$ 18,18 Mr | MX$ 14,04 Mr | MX$ 13,00 Mr | MX$ 11,69 Mr | MX$ 8,88 Mr | MX$ 6,78 Mr | MX$ 5,05 Mr | MX$ 4,42 Mr |
| Brüt Kâr | MX$ 3,34 Mr | MX$ 9,45 Mr | MX$ 8,96 Mr | MX$ 4,94 Mr | MX$ 11,58 Mr | -MX$ 574,65 Mn | MX$ 6,66 Mr | MX$ 2,47 Mr | MX$ 2,64 Mr | MX$ 4,24 Mr | MX$ 3,85 Mr | MX$ 1,29 Mr | MX$ 1,15 Mr | MX$ 1,36 Mr | MX$ 508,96 Mn | MX$ 1,24 Mr | MX$ 873,95 Mn | MX$ 399,31 Mn |
| FAVÖK | MX$ 10,93 Mr | MX$ 14,66 Mr | MX$ 11,79 Mr | MX$ 8,78 Mr | MX$ 14,90 Mr | MX$ 2,37 Mr | MX$ 9,48 Mr | MX$ 4,46 Mr | MX$ 448,49 Mn | MX$ 2,79 Mr | MX$ 2,77 Mr | MX$ 524,79 Mn | MX$ 548,86 Mn | MX$ 535,03 Mn | -MX$ 342,77 Mn | MX$ 572,69 Mn | MX$ 276,02 Mn | -MX$ 192,48 Mn |
| Net Kâr | -MX$ 1,99 Mr | MX$ 2,32 Mr | MX$ 138,72 Mn | -MX$ 1,61 Mr | MX$ 2,12 Mr | -MX$ 4,29 Mr | MX$ 2,64 Mr | -MX$ 942,88 Mn | -MX$ 651,79 Mn | MX$ 3,52 Mr | MX$ 2,46 Mr | MX$ 605,18 Mn | MX$ 268,68 Mn | MX$ 215,24 Mn | -MX$ 293,54 Mn | MX$ 572,23 Mn | MX$ 196,66 Mn | -MX$ 829,35 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -1,74 | 1,99 | 0,12 | -1,40 | 1,82 | -4,20 | 2,65 | -0,95 | -0,65 | 3,48 | 2,44 | 0,60 | 0,31 | 0,21 | -0,29 | 0,57 | 0,19 | -0,82 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | MX$ 7,43 Mr | MX$ 8,22 Mr | MX$ 3,76 Mr | MX$ 5,01 Mr | MX$ 11,84 Mr | MX$ 691,23 Mn | MX$ 5,75 Mr | MX$ 3,33 Mr | -MX$ 1,64 Mr | MX$ 560,21 Mn | MX$ 2,79 Mr | -MX$ 1,26 Mr | -MX$ 1,15 Mr | -MX$ 168,40 Mn | -MX$ 623,19 Mn | MX$ 570,87 Mn | -MX$ 567,75 Mn | -MX$ 31,31 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -MX$ 6,06 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 68,4% | 67,9% | 68,9% | 66,7% | 68,2% | 72,6% | 71,9% | 76,0% | 15,4% | 9,2% | 10,4% | 12,6% | 6,7% | 20,2% | 27,6% | — | — | — |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,58 | 0,49 | 0,66 | 0,66 | 0,55 | 0,33 | 0,55 | 0,48 | 1,09 | 1,08 | 1,19 | 1,42 | 1,55 | 2,05 | 1,75 | — | — | — |
| Özkaynak Devir Hızı† | 12,30 | 12,14 | 12,19 | 12,08 | 9,51 | 4,76 | 7,34 | 5,76 | 5,23 | 4,96 | 3,83 | 2,96 | 2,74 | 2,46 | 1,87 | 1,43 | 1,06 | 0,93 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar MXN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 5,7% | 16,4% | 15,5% | 8,6% | 25,7% | -2,5% | 19,1% | 9,1% | 10,7% | 18,0% | 21,2% | 9,2% | 8,9% | 11,7% | 5,7% | 18,3% | 17,3% | 9,0% |
| FAVÖK Marjı | 18,7% | 25,5% | 20,4% | 15,3% | 33,1% | 10,5% | 27,2% | 16,3% | 1,8% | 11,9% | 15,3% | 3,7% | 4,2% | 4,6% | -3,9% | 8,5% | 5,5% | -4,4% |
| Net Kâr Marjı | -3,4% | 4,0% | 0,2% | -2,8% | 4,7% | -19,0% | 7,6% | -3,5% | -2,6% | 15,0% | 13,6% | 4,3% | 2,1% | 1,8% | -3,3% | 8,4% | 3,9% | -18,8% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 12,7% | 14,3% | 6,5% | 8,7% | 26,3% | 3,1% | 16,5% | 12,2% | -6,6% | 2,4% | 15,3% | -9,0% | -8,8% | -1,4% | -7,0% | 8,4% | -11,3% | -0,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Mexico S.A.B. de C.V. Class B | 243,04 | +%0,12 | |
| America Movil SAB de CV Class B | 19,94 | -%0,25 | |
| Wal-Mart de Mexico SAB de CV | 47,52 | -%1,41 | |
| Grupo Financiero Banorte SAB de CV Class O | 195,25 | +%1,40 | |
| Fomento Economico Mexicano SAB de CV Units Cons. Of 5 ShsB | 172,00 | +%3,61 | |
| Industrias Penoles SAB de CV | 900,00 | -%2,68 | |
| Arca Continental SAB de CV | 206,51 | -%0,36 |