MECFMecanica Ceahlau SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar RON · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $6,39 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar RON · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | |||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | RON 56,09 Mn | RON 60,83 Mn | RON 74,95 Mn | RON 68,55 Mn | RON 62,47 Mn | RON 54,52 Mn | RON 70,95 Mn | RON 65,17 Mn | RON 64,12 Mn | RON 59,10 Mn | RON 58,77 Mn | RON 57,77 Mn | RON 51,17 Mn | RON 52,41 Mn | RON 50,28 Mn | RON 48,06 Mn | RON 54,48 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | RON 4,68 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | |||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | RON 7,71 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | RON 47,72 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | RON 911.693 | RON 6,82 Mn | RON 10,65 Mn | RON 2,68 Mn | RON 2,70 Mn | RON 1,88 Mn | RON 1,76 Mn | RON 1,78 Mn | RON 2,06 Mn | RON 371.470 | RON 401.351 | RON 306.063 | RON 0,00 | RON 0,00 | RON 2,98 Mn | RON 8,30 Mn | RON 11,90 Mn |
| Net Borç† | -RON 3,77 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar RON · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | |||||||||||||||||
| Ciro | RON 19,45 Mn | RON 22,50 Mn | RON 28,75 Mn | RON 47,49 Mn | RON 36,22 Mn | RON 18,82 Mn | RON 29,50 Mn | RON 31,13 Mn | RON 37,29 Mn | RON 37,32 Mn | RON 29,82 Mn | RON 24,00 Mn | RON 24,02 Mn | RON 29,50 Mn | RON 31,58 Mn | RON 22,20 Mn | RON 17,39 Mn |
| Brüt Kâr | -RON 2,23 Mn | -RON 2,02 Mn | RON 1,49 Mn | RON 6,11 Mn | RON 3,57 Mn | RON 13.586 | RON 3,95 Mn | RON 5,88 Mn | RON 4,96 Mn | RON 3,68 Mn | RON 2,41 Mn | RON 2,34 Mn | RON 3,68 Mn | RON 7,03 Mn | RON 11,96 Mn | RON 6,17 Mn | -RON 353.113 |
| FAVÖK | -RON 4,59 Mn | -RON 3,21 Mn | -RON 663.590 | RON 3,23 Mn | RON 3,89 Mn | -RON 608.870 | -RON 1,85 Mn | RON 283.220 | RON 1,24 Mn | RON 4,84 Mn | RON 4,42 Mn | RON 6,61 Mn | RON 1,72 Mn | RON 9,00 Mn | RON 8,77 Mn | RON 5,02 Mn | RON 455.930 |
| Net Kâr | -RON 2,93 Mn | -RON 6,42 Mn | -RON 3,90 Mn | RON 1,69 Mn | RON 1,72 Mn | -RON 2,34 Mn | RON 6,48 Mn | RON 828.716 | -RON 1,59 Mn | RON 2,11 Mn | RON 2,24 Mn | RON 4,41 Mn | RON 727.130 | RON 7,41 Mn | RON 7,25 Mn | RON 2,22 Mn | -RON 7,86 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,01 | -0,03 | -0,02 | 0,01 | 0,01 | -0,01 | 0,03 | 0,00 | -0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,02 | 0,00 | 0,03 | — | — | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar RON · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | |||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | RON 987.500 | RON 2,70 Mn | -RON 16,00 Mn | -RON 6,50 Mn | RON 11,29 Mn | -RON 2,94 Mn | -RON 2,51 Mn | -RON 4,98 Mn | RON 371.780 | RON 4,01 Mn | -RON 3,10 Mn | -RON 3,23 Mn | RON 2,40 Mn | RON 5,30 Mn | RON 13,82 Mn | RON 5,49 Mn | RON 4,49 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -RON 523.300 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar RON · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar RON · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 1,6% | 11,2% | 14,2% | 3,9% | 4,3% | 3,5% | 2,5% | 2,7% | 3,2% | 0,6% | 0,7% | 0,5% | 0,0% | 0,0% | 5,9% | 17,3% | 21,8% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar RON · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,35 | 0,37 | 0,38 | 0,69 | 0,58 | 0,35 | 0,42 | 0,48 | 0,58 | 0,63 | 0,51 | 0,42 | 0,47 | 0,56 | 0,63 | 0,46 | 0,32 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,41 | 0,47 | 0,60 | 1,00 | 0,76 | 0,39 | 0,62 | 0,65 | 0,78 | 0,78 | 0,62 | 0,50 | 0,50 | 0,62 | 0,66 | 0,47 | 0,36 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar RON · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | |||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | -11,5% | -9,0% | 5,2% | 12,9% | 9,8% | 0,1% | 13,4% | 18,9% | 13,3% | 9,9% | 8,1% | 9,8% | 15,3% | 23,8% | 37,9% | 27,8% | -2,0% |
| FAVÖK Marjı | -23,6% | -14,3% | -2,3% | 6,8% | 10,7% | -3,2% | -6,3% | 0,9% | 3,3% | 13,0% | 14,8% | 27,5% | 7,2% | 30,5% | 27,8% | 22,6% | 2,6% |
| Net Kâr Marjı | -15,1% | -28,5% | -13,6% | 3,6% | 4,8% | -12,4% | 22,0% | 2,7% | -4,3% | 5,6% | 7,5% | 18,4% | 3,0% | 25,1% | 22,9% | 10,0% | -45,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 5,1% | 12,0% | -55,7% | -13,7% | 31,2% | -15,6% | -8,5% | -16,0% | 1,0% | 10,7% | -10,4% | -13,5% | 10,0% | 18,0% | 43,8% | 24,7% | 25,8% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| S.P.E.E.H. Hidroelectrica S.A. | 172,40 | +%0,23 | |
| OMV Petrom SA | 1,24 | %0,00 | |
| Societatea Nationala de Gaze Naturale Romgaz S.A. | 18,06 | +%1,92 | |
| Banca Transilvania SA | 35,44 | -%0,17 | |
BR BRD | BRD Groupe Societe Generale SA (Romania) | 30,80 | +%2,84 |
EL EL | Societatea Energetica Electrica S.A. | 50,00 | -%0,40 |
SN SNN | S.N. Nuclearelectrica S.A. | 57,20 | +%0,88 |