GEBGRUPO ENERGIA BOGOTA S.A. E.S.P
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar COP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $8,42 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | COP 46,50 T | COP 46,17 T | COP 43,53 T | COP 46,74 T | COP 34,81 T | COP 31,15 T | COP 27,72 T | COP 25,13 T | COP 23,79 T | COP 22,80 T | COP 23,84 T | COP 19,99 T | COP 16,81 T | COP 14,69 T | COP 13,96 T | COP 11,84 T | COP 11,06 T | COP 10,12 T |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | COP 1,27 T | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | COP 26,38 T | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | COP 20,12 T | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | COP 20,78 T | COP 20,88 T | COP 18,70 T | COP 20,45 T | COP 15,19 T | COP 13,00 T | COP 11,02 T | COP 9,63 T | COP 8,88 T | COP 8,31 T | COP 8,91 T | COP 7,24 T | COP 4,32 T | COP 3,20 T | COP 3,37 T | COP 2,95 T | COP 3,20 T | COP 3,45 T |
| Net Borç† | COP 17,83 T | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||
| Ciro | COP 8,02 T | COP 7,97 T | COP 7,95 T | COP 6,87 T | COP 5,56 T | COP 5,13 T | COP 4,89 T | COP 4,00 T | COP 3,32 T | COP 3,13 T | COP 3,42 T | COP 2,60 T | COP 1,96 T | COP 1,58 T | COP 1,42 T | COP 932,43 Mr | COP 930,82 Mr | COP 591,29 Mr |
| Brüt Kâr | COP 3,49 T | COP 3,56 T | COP 3,46 T | COP 2,87 T | COP 2,34 T | COP 2,33 T | COP 2,09 T | COP 1,67 T | COP 1,16 T | COP 1,15 T | COP 1,11 T | COP 775,14 Mr | COP 868,45 Mr | COP 666,61 Mr | COP 545,98 Mr | COP 258,15 Mr | COP 409,70 Mr | COP 346,32 Mr |
| FAVÖK | COP 3,48 T | COP 3,51 T | COP 3,55 T | COP 2,86 T | COP 2,25 T | COP 2,30 T | COP 2,00 T | COP 1,51 T | COP 1,44 T | COP 1,45 T | COP 1,34 T | COP 936,36 Mr | COP 791,10 Mr | COP 783,70 Mr | COP 550,10 Mr | COP 224,34 Mr | COP 430,06 Mr | COP 381,20 Mr |
| Net Kâr | COP 3,18 T | COP 2,46 T | COP 2,59 T | COP 2,85 T | COP 2,53 T | COP 2,51 T | COP 1,85 T | COP 1,75 T | COP 1,50 T | COP 1,29 T | COP 1,01 T | COP 816,35 Mr | COP 843,56 Mr | COP 690,70 Mr | COP 305,29 Mr | COP 1,09 T | COP 723,21 Mr | COP 219,12 Mr |
| Hisse Başı Kâr | 346,17 | 268,19 | 282,40 | 310,72 | 275,11 | 273,87 | 201,05 | 190,47 | 163,00 | 140,00 | 110,43 | 88,92 | 91,88 | 75,23 | — | 127,27 | — | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | COP 1,98 T | COP 2,47 T | COP 2,09 T | COP 2,90 T | COP 2,43 T | COP 1,86 T | COP 1,33 T | COP 948,93 Mr | COP 1,24 T | COP 847,63 Mr | COP 222,85 Mr | COP 2,01 T | COP 1,03 T | -COP 479,13 Mr | -COP 221,66 Mr | COP 908,42 Mr | COP 51,88 Mr | COP 625,32 Mr |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -COP 1,97 T | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 44,7% | 45,2% | 43,0% | 43,8% | 43,6% | 41,7% | 39,8% | 38,3% | 37,3% | 36,5% | 37,4% | 36,2% | 25,7% | 21,8% | 24,2% | 24,9% | 28,9% | 34,1% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,17 | 0,17 | 0,18 | 0,15 | 0,16 | 0,16 | 0,18 | 0,16 | 0,14 | 0,14 | 0,14 | 0,13 | 0,12 | 0,11 | 0,10 | 0,08 | 0,08 | 0,06 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,40 | 0,40 | 0,40 | 0,34 | 0,28 | 0,25 | 0,24 | 0,20 | 0,17 | 0,16 | 0,17 | 0,13 | 0,10 | 0,08 | 0,07 | 0,05 | 0,05 | 0,03 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 43,5% | 44,6% | 43,5% | 41,8% | 42,0% | 45,5% | 42,8% | 41,8% | 35,0% | 36,6% | 32,4% | 29,8% | 44,4% | 42,1% | 38,4% | 27,7% | 44,0% | 58,6% |
| FAVÖK Marjı | 43,5% | 44,0% | 44,7% | 41,5% | 40,5% | 45,0% | 41,0% | 37,7% | 43,3% | 46,2% | 39,2% | 36,0% | 40,5% | 49,5% | 38,7% | 24,1% | 46,2% | 64,5% |
| Net Kâr Marjı | 39,7% | 30,9% | 32,6% | 41,5% | 45,4% | 49,1% | 37,8% | 43,7% | 45,2% | 41,1% | 29,6% | 31,4% | 43,1% | 43,6% | 21,5% | 117,2% | 77,7% | 37,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 24,7% | 31,0% | 26,3% | 42,2% | 43,7% | 36,3% | 27,2% | 23,7% | 37,2% | 27,1% | 6,5% | 77,5% | 52,8% | -30,3% | -15,6% | 97,4% | 5,6% | 105,8% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Nutresa S.A. | 319760,00 | -%0,37 | |
| Ecopetrol SA | 2795,00 | +%3,52 | |
| Grupo Cibest S.A. | 88500,00 | +%0,57 | |
| Interconexion Electrica SA ESP | 29400,00 | +%0,82 | |
| Davivienda Group SA Pfd Registered Shs | 40300,00 | -%0,79 | |
GR GRUPOSURA | Grupo de Inversiones Suramericana S.A. | 68060,00 | +%0,86 |
GR GRUPOAVAL | Grupo Aval Acciones y Valores SA | 795,00 | -%1,85 |