PROTECCIONAdministradora de Fondos de Pensiones y Cesantias Proteccion SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar COP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $769,19 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | COP 3,42 T | COP 3,16 T | COP 2,90 T | COP 2,58 T | COP 3,65 T | COP 2,99 T | COP 2,58 T | COP 2,13 T | COP 2,07 T | COP 1,81 T | COP 1,67 T | COP 1,46 T | COP 1,21 T | COP 1,06 T | COP 790,28 Mr | COP 508,73 Mr | COP 439,07 Mr | COP 345,78 Mr | COP 279,74 Mr | COP 221,89 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | COP 66,87 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | COP 804,19 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | COP 2,62 T | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | COP 3,54 Mr | COP 2,89 Mr | COP 4,54 Mr | COP 7,36 Mr | COP 8,30 Mr | COP 7,73 Mr | COP 14,83 Mr | COP 0,00 | COP 0,00 | COP 0,00 | COP 0,00 | COP 0,00 | COP 724,80 Mn | COP 189,60 Mn | COP 0,00 | COP 0,00 | COP 600.000 | COP 127,90 Mn | COP 180,80 Mn | COP 137,71 Mn |
| Net Borç† | -COP 457,01 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | COP 1,01 T | COP 938,77 Mr | COP 785,22 Mr | COP 1,04 T | COP 1,02 T | COP 962,53 Mr | COP 933,34 Mr | COP 891,66 Mr | COP 871,86 Mr | COP 911,51 Mr | COP 762,46 Mr | COP 645,09 Mr | COP 589,14 Mr | COP 503,90 Mr | COP 366,00 Mr | COP 324,36 Mr | COP 370,82 Mr | COP 283,83 Mr | COP 247,47 Mr | COP 233,04 Mr |
| Brüt Kâr | COP 931,97 Mr | COP 878,03 Mr | COP 716,96 Mr | COP 945,89 Mr | COP 920,78 Mr | COP 871,43 Mr | COP 847,48 Mr | COP 814,41 Mr | COP 785,63 Mr | COP 688,26 Mr | COP 562,77 Mr | COP 458,59 Mr | COP 341,36 Mr | COP 207,12 Mr | — | COP 179,59 Mr | — | COP 177,04 Mr | COP 151,21 Mr | COP 156,30 Mr |
| FAVÖK | COP 538,17 Mr | COP 438,57 Mr | COP 331,65 Mr | COP 433,52 Mr | COP 309,00 Mr | COP 451,94 Mr | COP 623,55 Mr | COP 370,81 Mr | COP 502,05 Mr | COP 421,40 Mr | COP 340,05 Mr | COP 427,80 Mr | COP 192,61 Mr | COP 148,46 Mr | COP 114,17 Mr | COP 136,47 Mr | COP 163,27 Mr | COP 113,10 Mr | COP 88,29 Mr | COP 79,02 Mr |
| Net Kâr | COP 376,83 Mr | COP 323,00 Mr | COP 287,34 Mr | COP 227,51 Mr | COP 276,50 Mr | COP 291,39 Mr | COP 442,79 Mr | COP 205,13 Mr | COP 343,35 Mr | COP 253,17 Mr | COP 218,74 Mr | COP 235,06 Mr | COP 112,51 Mr | COP 67,59 Mr | COP 74,83 Mr | COP 85,72 Mr | COP 99,47 Mr | COP 65,11 Mr | COP 56,15 Mr | COP 48,33 Mr |
| Hisse Başı Kâr | 13.078,40 | 11.210,27 | 9.972,70 | 8.758,88 | 10.882,64 | 11.468,61 | 17.427,41 | 8.073,77 | 13.513,56 | 9.964,00 | 8.609,00 | 9.252,00 | 4.428,20 | 3.186,20 | — | — | — | — | — | 2.757,06 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | COP 225,17 Mr | COP 369,44 Mr | COP 214,06 Mr | -COP 520,29 Mr | COP 315,12 Mr | COP 272,00 Mr | COP 295,23 Mr | COP 212,43 Mr | COP 229,79 Mr | COP 214,86 Mr | COP 249,83 Mr | COP 257,85 Mr | COP 30,94 Mr | COP 41,47 Mr | -COP 141,48 Mr | COP 29,78 Mr | COP 45,54 Mr | COP 50,31 Mr | COP 40,02 Mr | — |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -COP 2,99 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,3% | 0,2% | 0,3% | 0,6% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,1% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,29 | 0,30 | 0,27 | 0,40 | 0,28 | 0,32 | 0,36 | 0,42 | 0,42 | 0,50 | 0,46 | 0,44 | 0,49 | 0,47 | 0,46 | 0,64 | 0,84 | 0,82 | 0,88 | 1,05 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,38 | 0,36 | 0,30 | 0,40 | 0,39 | 0,37 | 0,36 | 0,34 | 0,33 | 0,35 | 0,29 | 0,25 | 0,22 | 0,19 | 0,14 | 0,12 | 0,14 | 0,11 | 0,09 | 0,09 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 92,7% | 93,5% | 91,3% | 90,6% | 90,5% | 90,5% | 90,8% | 91,3% | 90,1% | 75,5% | 73,8% | 71,1% | 57,9% | 41,1% | — | 55,4% | — | 62,4% | 61,1% | 67,1% |
| FAVÖK Marjı | 53,5% | 46,7% | 42,2% | 41,5% | 30,4% | 47,0% | 66,8% | 41,6% | 57,6% | 46,2% | 44,6% | 66,3% | 32,7% | 29,5% | 31,2% | 42,1% | 44,0% | 39,8% | 35,7% | 33,9% |
| Net Kâr Marjı | 37,5% | 34,4% | 36,6% | 21,8% | 27,2% | 30,3% | 47,4% | 23,0% | 39,4% | 27,8% | 28,7% | 36,4% | 19,1% | 13,4% | 20,4% | 26,4% | 26,8% | 22,9% | 22,7% | 20,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 22,4% | 39,4% | 27,3% | -49,8% | 31,0% | 28,3% | 31,6% | 23,8% | 26,4% | 23,6% | 32,8% | 40,0% | 5,3% | 8,2% | -38,7% | 9,2% | 12,3% | 17,7% | 16,2% | — |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Nutresa S.A. | 319760,00 | -%0,37 | |
| Ecopetrol SA | 2795,00 | +%3,52 | |
| Grupo Cibest S.A. | 88500,00 | +%0,57 | |
| Interconexion Electrica SA ESP | 29400,00 | +%0,82 | |
| GRUPO ENERGIA BOGOTA S.A. E.S.P | 3020,00 | +%0,33 | |
| Davivienda Group SA Pfd Registered Shs | 40300,00 | -%0,79 | |
GR GRUPOSURA | Grupo de Inversiones Suramericana S.A. | 68060,00 | +%0,86 |