RIOPAILARiopaila Agricola SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar COP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $119,34 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | COP 435,07 Mr | COP 425,02 Mr | COP 431,02 Mr | COP 426,23 Mr | COP 403,99 Mr | COP 403,09 Mr | COP 407,85 Mr | COP 373,11 Mr | COP 312,84 Mr | COP 292,58 Mr | COP 272,50 Mr | COP 238,09 Mr | COP 426,62 Mr | COP 423,49 Mr | COP 344,42 Mr | COP 323,74 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | COP 122,02 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | COP 165,78 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | COP 269,29 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | COP 84,87 Mr | COP 75,43 Mr | COP 70,85 Mr | COP 61,01 Mr | COP 72,35 Mr | COP 83,36 Mr | COP 92,49 Mr | COP 108,16 Mr | COP 81,71 Mr | COP 69,67 Mr | COP 59,73 Mr | COP 46,50 Mr | COP 36,63 Mr | COP 28,75 Mr | COP 22,11 Mr | COP 14,42 Mr |
| Net Borç† | COP 84,75 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||
| Ciro | COP 117,79 Mr | COP 118,63 Mr | COP 107,39 Mr | COP 111,36 Mr | COP 84,87 Mr | COP 74,42 Mr | COP 71,22 Mr | COP 81,11 Mr | COP 94,44 Mr | COP 101,38 Mr | COP 64,60 Mr | COP 42,46 Mr | COP 34,63 Mr | COP 40,40 Mr | COP 41,36 Mr | COP 35,49 Mr |
| Brüt Kâr | COP 44,68 Mr | COP 43,98 Mr | COP 44,66 Mr | COP 56,01 Mr | COP 36,39 Mr | COP 29,18 Mr | COP 23,54 Mr | COP 10,77 Mr | COP 45,72 Mr | COP 46,59 Mr | COP 25,17 Mr | COP 15,24 Mr | COP 11,83 Mr | COP 14,56 Mr | COP 15,14 Mr | COP 16,44 Mr |
| FAVÖK | COP 45,76 Mr | COP 42,71 Mr | COP 44,20 Mr | COP 56,26 Mr | COP 38,04 Mr | COP 29,16 Mr | COP 24,05 Mr | COP 9,43 Mr | COP 33,66 Mr | COP 43,86 Mr | COP 21,72 Mr | COP 13,99 Mr | COP 27,65 Mr | COP 31,16 Mr | COP 30,92 Mr | COP 30,34 Mr |
| Net Kâr | COP 18,88 Mr | COP 16,32 Mr | COP 18,69 Mr | COP 27,85 Mr | COP 21,10 Mr | COP 11,01 Mr | COP 6,85 Mr | COP 1,39 Mr | COP 16,56 Mr | COP 20,19 Mr | COP 16,84 Mr | COP 7,34 Mr | COP 7,56 Mr | COP 14,02 Mr | COP 15,01 Mr | COP 9,84 Mr |
| Hisse Başı Kâr | 559,64 | 483,76 | 553,82 | 825,26 | 625,24 | 326,36 | 202,88 | 41,13 | 490,81 | 598,21 | 498,93 | 217,56 | 224,14 | 415,40 | 444,74 | 291,46 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | COP 6,53 Mr | COP 22,61 Mr | COP 3,69 Mr | COP 22,39 Mr | COP 18,21 Mr | COP 11,14 Mr | COP 12,86 Mr | -COP 5,90 Mr | -COP 2,99 Mr | COP 637,48 Mn | -COP 4,60 Mr | -COP 1,36 Mr | -COP 6,29 Mr | COP 3,45 Mr | -COP 9,51 Mr | COP 8,63 Mr |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -COP 7,68 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 19,5% | 17,7% | 16,4% | 14,3% | 17,9% | 20,7% | 22,7% | 29,0% | 26,1% | 23,8% | 21,9% | 19,5% | 8,6% | 6,8% | 6,4% | 4,5% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,27 | 0,28 | 0,25 | 0,26 | 0,21 | 0,18 | 0,17 | 0,22 | 0,30 | 0,35 | 0,24 | 0,18 | 0,08 | 0,10 | 0,12 | 0,11 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,44 | 0,44 | 0,40 | 0,41 | 0,32 | 0,28 | 0,26 | 0,30 | 0,35 | 0,38 | 0,24 | 0,16 | 0,13 | 0,15 | 0,15 | 0,13 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar COP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 37,9% | 37,1% | 41,6% | 50,3% | 42,9% | 39,2% | 33,1% | 13,3% | 48,4% | 46,0% | 39,0% | 35,9% | 34,2% | 36,0% | 36,6% | 46,3% |
| FAVÖK Marjı | 38,8% | 36,0% | 41,2% | 50,5% | 44,8% | 39,2% | 33,8% | 11,6% | 35,6% | 43,3% | 33,6% | 32,9% | 79,8% | 77,1% | 74,7% | 85,5% |
| Net Kâr Marjı | 16,0% | 13,8% | 17,4% | 25,0% | 24,9% | 14,8% | 9,6% | 1,7% | 17,5% | 19,9% | 26,1% | 17,3% | 21,8% | 34,7% | 36,3% | 27,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 5,5% | 19,1% | 3,4% | 20,1% | 21,5% | 15,0% | 18,1% | -7,3% | -3,2% | 0,6% | -7,1% | -3,2% | -18,2% | 8,5% | -23,0% | 24,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Grupo Nutresa S.A. | 319760,00 | -%0,37 | |
| Ecopetrol SA | 2700,00 | -%1,46 | |
| Grupo Cibest S.A. | 88000,00 | -%1,79 | |
| Interconexion Electrica SA ESP | 29160,00 | -%2,86 | |
| GRUPO ENERGIA BOGOTA S.A. E.S.P | 3010,00 | -%2,27 | |
| Davivienda Group SA Pfd Registered Shs | 40620,00 | +%3,62 | |
GR GRUPOSURA | Grupo de Inversiones Suramericana S.A. | 67480,00 | -%1,46 |