AUSTRAC1Austral Group SAA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar PEN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $107,48 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | PEN 1,23 Mr | PEN 1,21 Mr | PEN 1,15 Mr | PEN 1,12 Mr | PEN 1,19 Mr | PEN 1,10 Mr | PEN 1,09 Mr | PEN 1,16 Mr | PEN 1,02 Mr | PEN 1,13 Mr | PEN 1,10 Mr | PEN 1,05 Mr | PEN 1,11 Mr | PEN 989,88 Mn | PEN 1,12 Mr | PEN 1,03 Mr | PEN 1,21 Mr | PEN 1,18 Mr | PEN 858,72 Mn | PEN 814,64 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | PEN 81,25 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | PEN 659,16 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | PEN 574,02 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | PEN 499,71 Mn | PEN 403,73 Mn | PEN 500,89 Mn | PEN 288,01 Mn | PEN 333,03 Mn | PEN 375,24 Mn | PEN 378,29 Mn | PEN 345,41 Mn | PEN 367,70 Mn | PEN 424,70 Mn | PEN 399,98 Mn | PEN 354,67 Mn | PEN 348,43 Mn | PEN 169,49 Mn | PEN 257,51 Mn | PEN 219,35 Mn | PEN 308,90 Mn | PEN 359,11 Mn | PEN 287,64 Mn | PEN 285,36 Mn |
| Net Borç† | PEN 418,46 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | PEN 927,37 Mn | PEN 753,66 Mn | PEN 350,30 Mn | PEN 991,76 Mn | PEN 886,70 Mn | PEN 454,92 Mn | PEN 623,73 Mn | PEN 621,39 Mn | PEN 469,20 Mn | PEN 398,41 Mn | PEN 421,52 Mn | PEN 454,49 Mn | PEN 545,53 Mn | PEN 677,26 Mn | PEN 754,53 Mn | PEN 526,83 Mn | PEN 663,48 Mn | PEN 605,93 Mn | PEN 583,83 Mn | PEN 548,70 Mn |
| Brüt Kâr | PEN 188,65 Mn | PEN 287,69 Mn | -PEN 56,66 Mn | PEN 292,75 Mn | PEN 365,80 Mn | PEN 150,73 Mn | PEN 147,10 Mn | PEN 272,81 Mn | PEN 70,04 Mn | PEN 72,61 Mn | PEN 127,98 Mn | PEN 111,92 Mn | PEN 125,57 Mn | PEN 210,45 Mn | PEN 252,87 Mn | PEN 122,59 Mn | PEN 204,03 Mn | PEN 185,71 Mn | PEN 172,22 Mn | PEN 205,95 Mn |
| FAVÖK | PEN 145,51 Mn | PEN 260,10 Mn | -PEN 61,59 Mn | PEN 242,95 Mn | PEN 317,28 Mn | PEN 141,64 Mn | PEN 116,16 Mn | PEN 241,74 Mn | PEN 47,36 Mn | PEN 56,93 Mn | PEN 107,73 Mn | PEN 88,35 Mn | PEN 82,69 Mn | PEN 155,04 Mn | PEN 182,31 Mn | PEN 71,91 Mn | PEN 147,01 Mn | PEN 142,05 Mn | PEN 142,79 Mn | PEN 177,52 Mn |
| Net Kâr | PEN 59,16 Mn | PEN 113,76 Mn | -PEN 114,04 Mn | PEN 125,46 Mn | PEN 128,71 Mn | PEN 1,15 Mn | PEN 21,02 Mn | PEN 104,44 Mn | -PEN 21,52 Mn | -PEN 25,54 Mn | -PEN 5,22 Mn | -PEN 11,46 Mn | -PEN 15,53 Mn | PEN 88,06 Mn | PEN 85,03 Mn | PEN 43,06 Mn | PEN 71,45 Mn | PEN 30,24 Mn | PEN 54,16 Mn | PEN 62,88 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,23 | 0,44 | -0,44 | 0,48 | 0,50 | 0,00 | 0,08 | 0,40 | -0,08 | -0,10 | -0,02 | -0,04 | -0,06 | 0,34 | 0,33 | 0,17 | 0,28 | 0,02 | — | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | PEN 5,91 Mn | PEN 98,15 Mn | -PEN 242,33 Mn | PEN 123,78 Mn | PEN 188,69 Mn | PEN 52,49 Mn | PEN 2,57 Mn | PEN 63,06 Mn | PEN 69,80 Mn | -PEN 63,15 Mn | PEN 109,75 Mn | PEN 67,29 Mn | -PEN 126,42 Mn | PEN 145,48 Mn | PEN 41,95 Mn | PEN 120,02 Mn | PEN 54,14 Mn | -PEN 6,50 Mn | -PEN 19,87 Mn | PEN 23,61 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -PEN 134,81 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 40,5% | 33,4% | 43,5% | 25,7% | 28,1% | 34,0% | 34,8% | 29,8% | 35,9% | 37,7% | 36,3% | 33,7% | 31,3% | 17,1% | 22,9% | 21,4% | 25,6% | 30,3% | 33,5% | 35,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,75 | 0,62 | 0,30 | 0,89 | 0,75 | 0,41 | 0,57 | 0,54 | 0,46 | 0,35 | 0,38 | 0,43 | 0,49 | 0,68 | 0,67 | 0,51 | 0,55 | 0,51 | 0,68 | 0,67 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,62 | 1,31 | 0,61 | 1,73 | 1,54 | 0,79 | 1,09 | 1,08 | 0,82 | 0,69 | 0,73 | 0,79 | 0,95 | 1,18 | 1,31 | 0,92 | 1,16 | 1,06 | 1,02 | 0,96 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 20,3% | 38,2% | -16,2% | 29,5% | 41,3% | 33,1% | 23,6% | 43,9% | 14,9% | 18,2% | 30,4% | 24,6% | 23,0% | 31,1% | 33,5% | 23,3% | 30,8% | 30,6% | 29,5% | 37,5% |
| FAVÖK Marjı | 15,7% | 34,5% | -17,6% | 24,5% | 35,8% | 31,1% | 18,6% | 38,9% | 10,1% | 14,3% | 25,6% | 19,4% | 15,2% | 22,9% | 24,2% | 13,6% | 22,2% | 23,4% | 24,5% | 32,4% |
| Net Kâr Marjı | 6,4% | 15,1% | -32,6% | 12,7% | 14,5% | 0,3% | 3,4% | 16,8% | -4,6% | -6,4% | -1,2% | -2,5% | -2,8% | 13,0% | 11,3% | 8,2% | 10,8% | 5,0% | 9,3% | 11,5% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 0,6% | 13,0% | -69,2% | 12,5% | 21,3% | 11,5% | 0,4% | 10,1% | 14,9% | -15,9% | 26,0% | 14,8% | -23,2% | 21,5% | 5,6% | 22,8% | 8,2% | -1,1% | -3,4% | 4,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Banco de Credito del Peru SA | 6,96 | -%0,73 | |
| Sociedad Minera Cerro Verde SAA | 69,00 | -%0,58 | |
| Union De Cervecerias Peruanas Backus & Johnston SAA Class A | 205,00 | -%19,61 | |
| Compania de Minas Buenaventura SAA | 108,50 | -%8,44 | |
| Banco BBVA Peru SA | 2,33 | +%1,04 | |
SC SCOTIAC1 | Scotiabank Peru SA | 19,82 | -%0,90 |
IN INTERBC1 | Banco Internacional del Peru SAA Interbank | 2,25 | +%1,81 |