BROCALC1Sociedad Minera el Brocal SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar PEN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,24 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | PEN 2,81 Mr | PEN 2,56 Mr | PEN 2,64 Mr | PEN 2,73 Mr | PEN 2,96 Mr | PEN 2,77 Mr | PEN 2,57 Mr | PEN 2,61 Mr | PEN 2,70 Mr | PEN 2,75 Mr | PEN 2,67 Mr | PEN 2,31 Mr | PEN 1,96 Mr | PEN 1,45 Mr | PEN 1,26 Mr | PEN 1,23 Mr | PEN 1,07 Mr | PEN 1,21 Mr | PEN 894,23 Mn | PEN 648,49 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | PEN 583,36 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | PEN 1,08 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | PEN 1,72 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | PEN 5,57 Mn | PEN 3,34 Mn | PEN 273,28 Mn | PEN 374,88 Mn | PEN 477,91 Mn | PEN 553,73 Mn | PEN 535,38 Mn | PEN 569,32 Mn | PEN 641,90 Mn | PEN 603,46 Mn | PEN 681,60 Mn | PEN 529,08 Mn | PEN 322,73 Mn | PEN 155,49 Mn | PEN 10.786 | PEN 11.226 | PEN 11.556 | PEN 12.558 | PEN 356.524 | PEN 1,93 Mn |
| Net Borç† | -PEN 577,79 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | PEN 1,82 Mr | PEN 1,66 Mr | PEN 1,61 Mr | PEN 1,47 Mr | PEN 1,80 Mr | PEN 897,06 Mn | PEN 980,99 Mn | PEN 1,11 Mr | PEN 1,08 Mr | PEN 787,77 Mn | PEN 572,59 Mn | PEN 631,14 Mn | PEN 517,74 Mn | PEN 703,11 Mn | PEN 728,21 Mn | PEN 619,12 Mn | PEN 565,44 Mn | PEN 576,66 Mn | PEN 829,79 Mn | PEN 764,85 Mn |
| Brüt Kâr | PEN 589,28 Mn | PEN 402,61 Mn | PEN 276,59 Mn | PEN 69,75 Mn | PEN 476,07 Mn | PEN 59,22 Mn | -PEN 71,39 Mn | PEN 107,57 Mn | PEN 241,89 Mn | -PEN 7,86 Mn | -PEN 78,67 Mn | PEN 201,93 Mn | PEN 89,86 Mn | PEN 166,28 Mn | PEN 377,35 Mn | PEN 325,89 Mn | PEN 285,66 Mn | PEN 345,12 Mn | PEN 584,83 Mn | PEN 576,81 Mn |
| FAVÖK | PEN 718,89 Mn | PEN 516,37 Mn | PEN 557,82 Mn | PEN 264,18 Mn | PEN 634,88 Mn | PEN 217,09 Mn | PEN 129,30 Mn | PEN 250,68 Mn | PEN 345,26 Mn | PEN 103,70 Mn | -PEN 24,37 Mn | PEN 200,02 Mn | PEN 51,62 Mn | PEN 165,21 Mn | PEN 335,41 Mn | PEN 300,38 Mn | PEN 264,70 Mn | PEN 314,20 Mn | PEN 554,50 Mn | PEN 522,54 Mn |
| Net Kâr | PEN 444,84 Mn | PEN 132,64 Mn | PEN 117,74 Mn | PEN 1,39 Mn | PEN 22,49 Mn | -PEN 106,43 Mn | -PEN 109,65 Mn | PEN 20,72 Mn | PEN 37,98 Mn | -PEN 110,65 Mn | -PEN 242,72 Mn | PEN 21,33 Mn | -PEN 20,84 Mn | PEN 64,52 Mn | PEN 214,61 Mn | PEN 202,41 Mn | PEN 241,45 Mn | PEN 181,25 Mn | PEN 392,02 Mn | PEN 358,61 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 2,74 | 0,82 | 0,72 | 0,01 | 0,14 | -0,66 | -0,67 | 0,13 | 0,23 | -0,68 | -1,78 | 0,16 | -0,18 | 0,49 | 1,63 | 1,54 | 1,84 | 1,38 | 2,99 | 2,73 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | PEN 329,89 Mn | PEN 413,35 Mn | PEN 319,76 Mn | PEN 56,12 Mn | PEN 261,21 Mn | PEN 99,95 Mn | -PEN 89,28 Mn | PEN 149,27 Mn | -PEN 12,91 Mn | -PEN 173,73 Mn | -PEN 58,20 Mn | PEN 86,98 Mn | PEN 138,73 Mn | PEN 45,07 Mn | PEN 112,00 Mn | PEN 112,25 Mn | PEN 178,36 Mn | PEN 223,79 Mn | PEN 334,10 Mn | PEN 327,43 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -PEN 188,00 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,2% | 0,1% | 10,4% | 13,7% | 16,1% | 20,0% | 20,8% | 21,8% | 23,8% | 22,0% | 25,5% | 22,9% | 16,5% | 10,8% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,3% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,65 | 0,65 | 0,61 | 0,54 | 0,61 | 0,32 | 0,38 | 0,43 | 0,40 | 0,29 | 0,21 | 0,27 | 0,26 | 0,49 | 0,58 | 0,50 | 0,53 | 0,48 | 0,93 | 1,18 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,06 | 0,96 | 0,94 | 0,85 | 1,05 | 0,52 | 0,57 | 0,64 | 0,63 | 0,46 | 0,33 | 0,37 | 0,30 | 0,41 | 0,42 | 0,36 | 0,33 | 0,33 | 0,48 | 0,44 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 32,3% | 24,2% | 17,1% | 4,7% | 26,4% | 6,6% | -7,3% | 9,7% | 22,4% | -1,0% | -13,7% | 32,0% | 17,4% | 23,6% | 51,8% | 52,6% | 50,5% | 59,8% | 70,5% | 75,4% |
| FAVÖK Marjı | 39,5% | 31,1% | 34,5% | 17,9% | 35,2% | 24,2% | 13,2% | 22,6% | 32,0% | 13,2% | -4,3% | 31,7% | 10,0% | 23,5% | 46,1% | 48,5% | 46,8% | 54,5% | 66,8% | 68,3% |
| Net Kâr Marjı | 24,4% | 8,0% | 7,3% | 0,1% | 1,2% | -11,9% | -11,2% | 1,9% | 3,5% | -14,0% | -42,4% | 3,4% | -4,0% | 9,2% | 29,5% | 32,7% | 42,7% | 31,4% | 47,2% | 46,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 18,1% | 24,9% | 19,8% | 3,8% | 14,5% | 11,1% | -9,1% | 13,4% | -1,2% | -22,1% | -10,2% | 13,8% | 26,8% | 6,4% | 15,4% | 18,1% | 31,5% | 38,8% | 40,3% | 42,8% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Banco de Credito del Peru SA | 7,01 | -%0,69 | |
| Sociedad Minera Cerro Verde SAA | 69,00 | -%0,58 | |
| Union De Cervecerias Peruanas Backus & Johnston SAA Class A | 205,00 | -%19,61 | |
| Compania de Minas Buenaventura SAA | 108,50 | -%8,44 | |
| Banco BBVA Peru SA | 2,31 | +%3,87 | |
SC SCOTIAC1 | Scotiabank Peru SA | 19,82 | -%0,90 |
IN INTERBC1 | Banco Internacional del Peru SAA Interbank | 2,25 | +%1,81 |