CARTAVC1Cartavio SAA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar PEN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $219,09 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | PEN 905,07 Mn | PEN 933,12 Mn | PEN 888,90 Mn | PEN 848,49 Mn | PEN 1,05 Mr | PEN 826,82 Mn | PEN 767,27 Mn | PEN 751,50 Mn | PEN 729,05 Mn | PEN 722,44 Mn | PEN 678,40 Mn | PEN 679,25 Mn | PEN 676,47 Mn | PEN 657,00 Mn | PEN 673,49 Mn | PEN 609,75 Mn | PEN 590,81 Mn | PEN 455,46 Mn | PEN 425,73 Mn | PEN 405,54 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | PEN 13,75 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | PEN 570,02 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | PEN 335,05 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | PEN 346,18 Mn | PEN 333,86 Mn | PEN 256,31 Mn | PEN 192,97 Mn | PEN 192,22 Mn | PEN 9,05 Mn | PEN 11,04 Mn | PEN 28,00 Mn | PEN 0,00 | PEN 21,32 Mn | PEN 35,58 Mn | PEN 114,56 Mn | PEN 108,02 Mn | PEN 94,30 Mn | PEN 56,21 Mn | PEN 53,15 Mn | PEN 93,66 Mn | PEN 49,16 Mn | PEN 34,83 Mn | PEN 32,11 Mn |
| Net Borç† | PEN 332,43 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | PEN 388,16 Mn | PEN 535,07 Mn | PEN 507,83 Mn | PEN 466,06 Mn | PEN 371,06 Mn | PEN 335,30 Mn | PEN 319,13 Mn | PEN 259,74 Mn | PEN 271,29 Mn | PEN 377,32 Mn | PEN 300,10 Mn | PEN 298,18 Mn | PEN 242,76 Mn | PEN 360,45 Mn | PEN 401,72 Mn | PEN 358,40 Mn | PEN 256,75 Mn | PEN 188,10 Mn | PEN 186,43 Mn | PEN 182,28 Mn |
| Brüt Kâr | PEN 111,59 Mn | PEN 176,42 Mn | PEN 179,52 Mn | PEN 186,93 Mn | PEN 119,28 Mn | PEN 104,79 Mn | PEN 66,95 Mn | PEN 35,29 Mn | PEN 33,50 Mn | -PEN 8,44 Mn | PEN 32,00 Mn | PEN 52,63 Mn | PEN 58,82 Mn | PEN 82,26 Mn | PEN 133,54 Mn | PEN 129,58 Mn | PEN 85,74 Mn | PEN 61,62 Mn | PEN 73,48 Mn | PEN 69,89 Mn |
| FAVÖK | PEN 109,77 Mn | PEN 187,87 Mn | PEN 169,53 Mn | PEN 191,88 Mn | PEN 120,81 Mn | PEN 109,18 Mn | PEN 78,25 Mn | PEN 46,99 Mn | PEN 53,80 Mn | -PEN 21,84 Mn | PEN 33,50 Mn | PEN 32,53 Mn | PEN 46,56 Mn | PEN 69,60 Mn | PEN 129,98 Mn | PEN 122,88 Mn | PEN 83,87 Mn | PEN 48,18 Mn | PEN 64,01 Mn | PEN 63,06 Mn |
| Net Kâr | PEN 46,05 Mn | PEN 91,85 Mn | PEN 106,40 Mn | PEN 131,72 Mn | PEN 79,63 Mn | PEN 76,02 Mn | PEN 35,43 Mn | PEN 15,40 Mn | PEN 11,17 Mn | PEN 64,64 Mn | PEN 45,38 Mn | PEN 27,05 Mn | PEN 19,91 Mn | PEN 36,74 Mn | PEN 113,74 Mn | PEN 80,89 Mn | PEN 56,86 Mn | PEN 24,47 Mn | PEN 43,62 Mn | PEN 35,65 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 2,04 | 4,08 | 5,06 | 6,37 | 3,85 | 3,68 | 1,71 | 0,75 | 0,54 | 3,13 | 2,19 | 1,31 | 0,96 | 1,78 | 5,50 | 3,91 | 2,75 | 1,18 | 2,11 | 1,72 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | PEN 54,34 Mn | PEN 47,46 Mn | PEN 50,12 Mn | PEN 113,87 Mn | PEN 12,29 Mn | PEN 104,70 Mn | PEN 70,05 Mn | PEN 36,38 Mn | -PEN 23,89 Mn | PEN 54,70 Mn | PEN 74,72 Mn | PEN 40,53 Mn | PEN 6,78 Mn | PEN 44,69 Mn | PEN 88,17 Mn | PEN 83,44 Mn | PEN 32,57 Mn | PEN 17,39 Mn | PEN 26,03 Mn | PEN 13,25 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -PEN 44,52 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 38,2% | 35,8% | 28,8% | 22,7% | 18,2% | 1,1% | 1,4% | 3,7% | 0,0% | 3,0% | 5,2% | 16,9% | 16,0% | 14,4% | 8,3% | 8,7% | 15,9% | 10,8% | 8,2% | 7,9% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,43 | 0,57 | 0,57 | 0,55 | 0,35 | 0,41 | 0,42 | 0,35 | 0,37 | 0,52 | 0,44 | 0,44 | 0,36 | 0,55 | 0,60 | 0,59 | 0,43 | 0,41 | 0,44 | 0,45 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,16 | 1,60 | 1,52 | 1,39 | 1,11 | 1,00 | 0,95 | 0,78 | 0,81 | 1,13 | 0,90 | 0,89 | 0,72 | 1,08 | 1,20 | 1,07 | 0,77 | 0,56 | 0,56 | 0,54 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 28,7% | 33,0% | 35,3% | 40,1% | 32,1% | 31,3% | 21,0% | 13,6% | 12,3% | -2,2% | 10,7% | 17,7% | 24,2% | 22,8% | 33,2% | 36,2% | 33,4% | 32,8% | 39,4% | 38,3% |
| FAVÖK Marjı | 28,3% | 35,1% | 33,4% | 41,2% | 32,6% | 32,6% | 24,5% | 18,1% | 19,8% | -5,8% | 11,2% | 10,9% | 19,2% | 19,3% | 32,4% | 34,3% | 32,7% | 25,6% | 34,3% | 34,6% |
| Net Kâr Marjı | 11,9% | 17,2% | 21,0% | 28,3% | 21,5% | 22,7% | 11,1% | 5,9% | 4,1% | 17,1% | 15,1% | 9,1% | 8,2% | 10,2% | 28,3% | 22,6% | 22,1% | 13,0% | 23,4% | 19,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 14,0% | 8,9% | 9,9% | 24,4% | 3,3% | 31,2% | 22,0% | 14,0% | -8,8% | 14,5% | 24,9% | 13,6% | 2,8% | 12,4% | 21,9% | 23,3% | 12,7% | 9,2% | 14,0% | 7,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Banco de Credito del Peru SA | 7,01 | -%0,69 | |
| Sociedad Minera Cerro Verde SAA | 69,00 | -%0,58 | |
| Union De Cervecerias Peruanas Backus & Johnston SAA Class A | 205,00 | -%19,61 | |
| Compania de Minas Buenaventura SAA | 108,50 | -%8,44 | |
| Banco BBVA Peru SA | 2,31 | +%3,87 | |
SC SCOTIAC1 | Scotiabank Peru SA | 19,82 | -%0,90 |
IN INTERBC1 | Banco Internacional del Peru SAA Interbank | 2,25 | +%1,81 |