CPACASC1Cementos Pacasmayo SAA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar PEN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,14 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | PEN 3,17 Mr | PEN 3,24 Mr | PEN 3,29 Mr | PEN 3,37 Mr | PEN 3,20 Mr | PEN 3,02 Mr | PEN 2,93 Mr | PEN 2,86 Mr | PEN 2,81 Mr | PEN 3,32 Mr | PEN 3,41 Mr | PEN 3,24 Mr | PEN 3,11 Mr | PEN 2,38 Mr | PEN 1,99 Mr | PEN 1,29 Mr | PEN 1,13 Mr | PEN 959,50 Mn | PEN 1,24 Mr | PEN 1,26 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | PEN 53,57 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | PEN 1,98 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | PEN 1,19 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | PEN 1,43 Mr | PEN 1,50 Mr | PEN 1,58 Mr | PEN 1,60 Mr | PEN 1,55 Mr | PEN 1,28 Mr | PEN 1,10 Mr | PEN 1,08 Mr | PEN 965,29 Mn | PEN 998,15 Mn | PEN 1,01 Mr | PEN 883,56 Mn | PEN 824,02 Mn | PEN 215,46 Mn | PEN 590,59 Mn | PEN 307,25 Mn | PEN 317,37 Mn | PEN 231,93 Mn | PEN 278,55 Mn | PEN 295,61 Mn |
| Net Borç† | PEN 1,37 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | PEN 2,12 Mr | PEN 1,98 Mr | PEN 1,95 Mr | PEN 2,12 Mr | PEN 1,94 Mr | PEN 1,30 Mr | PEN 1,39 Mr | PEN 1,26 Mr | PEN 1,22 Mr | PEN 1,24 Mr | PEN 1,23 Mr | PEN 1,24 Mr | PEN 1,24 Mr | PEN 1,17 Mr | PEN 994,97 Mn | PEN 898,05 Mn | PEN 773,65 Mn | PEN 747,85 Mn | PEN 622,83 Mn | PEN 727,79 Mn |
| Brüt Kâr | PEN 783,55 Mn | PEN 705,34 Mn | PEN 669,63 Mn | PEN 634,07 Mn | PEN 542,79 Mn | PEN 358,58 Mn | PEN 471,55 Mn | PEN 454,45 Mn | PEN 471,65 Mn | PEN 481,26 Mn | PEN 522,23 Mn | PEN 505,22 Mn | PEN 514,16 Mn | PEN 446,06 Mn | PEN 415,91 Mn | PEN 396,56 Mn | PEN 302,84 Mn | PEN 290,22 Mn | PEN 281,34 Mn | PEN 255,69 Mn |
| FAVÖK | PEN 588,68 Mn | PEN 559,28 Mn | PEN 540,44 Mn | PEN 507,34 Mn | PEN 457,37 Mn | PEN 320,32 Mn | PEN 408,17 Mn | PEN 377,38 Mn | PEN 383,25 Mn | PEN 390,63 Mn | PEN 377,22 Mn | PEN 358,39 Mn | PEN 340,59 Mn | PEN 270,77 Mn | PEN 253,19 Mn | PEN 290,61 Mn | PEN 255,49 Mn | PEN 199,31 Mn | PEN 211,14 Mn | PEN 188,75 Mn |
| Net Kâr | PEN 154,21 Mn | PEN 198,88 Mn | PEN 168,90 Mn | PEN 176,83 Mn | PEN 153,17 Mn | PEN 57,89 Mn | PEN 132,05 Mn | PEN 76,70 Mn | PEN 93,78 Mn | PEN 116,17 Mn | PEN 215,53 Mn | PEN 192,83 Mn | PEN 155,63 Mn | PEN 159,00 Mn | PEN 67,69 Mn | PEN 207,61 Mn | PEN 122,95 Mn | PEN 73,00 Mn | PEN 122,04 Mn | PEN 97,67 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,36 | 0,46 | 0,39 | 0,41 | 0,36 | 0,14 | 0,31 | 0,18 | 0,22 | 0,26 | 0,48 | 0,41 | 0,34 | 0,35 | 0,18 | 0,56 | 0,33 | 0,20 | 0,33 | 0,26 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | PEN 257,79 Mn | PEN 256,82 Mn | PEN 139,72 Mn | -PEN 50,97 Mn | PEN 88,85 Mn | PEN 284,04 Mn | PEN 113,98 Mn | PEN 119,76 Mn | PEN 152,34 Mn | PEN 115,23 Mn | -PEN 195,53 Mn | -PEN 334,42 Mn | -PEN 8,85 Mn | -PEN 148,46 Mn | -PEN 108,26 Mn | PEN 83,05 Mn | PEN 102,75 Mn | PEN 50,34 Mn | -PEN 33,41 Mn | PEN 41,92 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -PEN 118,73 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 45,1% | 46,4% | 48,0% | 47,4% | 48,4% | 42,2% | 37,6% | 37,8% | 34,3% | 30,1% | 29,7% | 27,3% | 26,5% | 9,0% | 29,8% | 23,8% | 28,0% | 24,2% | 22,5% | 23,4% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,67 | 0,61 | 0,59 | 0,63 | 0,60 | 0,43 | 0,47 | 0,44 | 0,43 | 0,37 | 0,36 | 0,38 | 0,40 | 0,49 | 0,50 | 0,70 | 0,68 | 0,78 | 0,50 | 0,58 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,78 | 1,66 | 1,64 | 1,78 | 1,63 | 1,09 | 1,17 | 1,06 | 1,02 | 1,04 | 1,03 | 1,04 | 1,04 | 0,98 | 0,84 | 0,75 | 0,65 | 0,63 | 0,52 | 0,61 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 37,0% | 35,7% | 34,3% | 30,0% | 28,0% | 27,7% | 33,9% | 36,0% | 38,7% | 38,8% | 42,4% | 40,7% | 41,5% | 38,1% | 41,8% | 44,2% | 39,1% | 38,8% | 45,2% | 35,1% |
| FAVÖK Marjı | 27,8% | 28,3% | 27,7% | 24,0% | 23,6% | 24,7% | 29,3% | 29,9% | 31,4% | 31,5% | 30,6% | 28,8% | 27,5% | 23,1% | 25,4% | 32,4% | 33,0% | 26,7% | 33,9% | 25,9% |
| Net Kâr Marjı | 7,3% | 10,1% | 8,7% | 8,4% | 7,9% | 4,5% | 9,5% | 6,1% | 7,7% | 9,4% | 17,5% | 15,5% | 12,6% | 13,6% | 6,8% | 23,1% | 15,9% | 9,8% | 19,6% | 13,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 12,2% | 13,0% | 7,2% | -2,4% | 4,6% | 21,9% | 8,2% | 9,5% | 12,5% | 9,3% | -15,9% | -26,9% | -0,7% | -12,7% | -10,9% | 9,2% | 13,3% | 6,7% | -5,4% | 5,8% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Banco de Credito del Peru SA | 7,01 | -%0,69 | |
| Sociedad Minera Cerro Verde SAA | 69,00 | -%0,58 | |
| Union De Cervecerias Peruanas Backus & Johnston SAA Class A | 205,00 | -%19,61 | |
| Compania de Minas Buenaventura SAA | 108,50 | -%8,44 | |
| Banco BBVA Peru SA | 2,31 | +%3,87 | |
SC SCOTIAC1 | Scotiabank Peru SA | 19,82 | -%0,90 |
IN INTERBC1 | Banco Internacional del Peru SAA Interbank | 2,25 | +%1,81 |