ELCOMEI1Empresa Editora El Comercio SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar PEN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $5,30 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | |||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | PEN 1,45 Mr | PEN 1,62 Mr | PEN 1,62 Mr | PEN 1,84 Mr | PEN 2,09 Mr | PEN 2,08 Mr | PEN 2,01 Mr | PEN 2,41 Mr | PEN 2,47 Mr | PEN 2,60 Mr | PEN 2,59 Mr | PEN 2,39 Mr | PEN 2,10 Mr | PEN 1,44 Mr | PEN 1,31 Mr | PEN 687,69 Mn | PEN 586,07 Mn | PEN 638,80 Mn | PEN 515,97 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | PEN 29,65 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | |||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | PEN 479,90 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | PEN 971,54 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | PEN 154,69 Mn | PEN 180,26 Mn | PEN 178,29 Mn | PEN 203,85 Mn | PEN 197,64 Mn | PEN 203,80 Mn | PEN 155,78 Mn | PEN 441,45 Mn | PEN 456,43 Mn | PEN 496,41 Mn | PEN 568,94 Mn | PEN 425,02 Mn | PEN 371,84 Mn | PEN 150,80 Mn | PEN 102,22 Mn | PEN 185,62 Mn | PEN 165,08 Mn | PEN 190,96 Mn | PEN 159,69 Mn |
| Net Borç† | PEN 125,04 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | |||||||||||||||||||
| Ciro | PEN 610,94 Mn | PEN 679,79 Mn | PEN 705,62 Mn | PEN 797,55 Mn | PEN 786,17 Mn | PEN 666,98 Mn | PEN 1,08 Mr | PEN 1,12 Mr | PEN 1,34 Mr | PEN 1,50 Mr | PEN 1,47 Mr | PEN 1,46 Mr | PEN 1,35 Mr | PEN 1,18 Mr | PEN 1,09 Mr | PEN 689,10 Mn | PEN 601,56 Mn | PEN 570,49 Mn | PEN 492,47 Mn |
| Brüt Kâr | PEN 173,97 Mn | PEN 168,18 Mn | PEN 211,12 Mn | PEN 275,38 Mn | PEN 240,14 Mn | PEN 179,27 Mn | PEN 362,67 Mn | PEN 402,69 Mn | PEN 494,94 Mn | PEN 607,77 Mn | PEN 627,56 Mn | PEN 713,40 Mn | PEN 689,02 Mn | PEN 596,87 Mn | PEN 553,49 Mn | PEN 340,12 Mn | PEN 291,42 Mn | PEN 265,11 Mn | PEN 217,01 Mn |
| FAVÖK | PEN 89,81 Mn | PEN 81,12 Mn | PEN 117,20 Mn | PEN 166,91 Mn | PEN 100,65 Mn | PEN 52,41 Mn | PEN 169,06 Mn | PEN 201,22 Mn | PEN 286,72 Mn | PEN 368,77 Mn | PEN 304,28 Mn | PEN 379,97 Mn | PEN 392,55 Mn | PEN 348,61 Mn | PEN 323,38 Mn | PEN 196,70 Mn | PEN 152,11 Mn | PEN 159,56 Mn | PEN 125,42 Mn |
| Net Kâr | -PEN 69,55 Mn | -PEN 12,19 Mn | -PEN 71,84 Mn | PEN 16,79 Mn | PEN 240,09 Mn | -PEN 69,37 Mn | PEN 114,36 Mn | PEN 7,47 Mn | PEN 25,88 Mn | PEN 96,64 Mn | PEN 95,19 Mn | PEN 169,55 Mn | PEN 191,16 Mn | PEN 188,74 Mn | PEN 170,63 Mn | PEN 108,60 Mn | PEN 72,86 Mn | PEN 85,14 Mn | PEN 75,52 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,22 | -0,04 | -0,23 | 0,05 | 0,77 | -0,22 | 0,37 | 0,02 | 0,08 | 0,31 | 0,27 | 0,55 | 0,63 | 0,61 | 0,48 | 0,35 | 0,23 | 0,27 | 0,24 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | |||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | PEN 81,39 Mn | PEN 136,11 Mn | PEN 134,79 Mn | PEN 178,21 Mn | PEN 183,43 Mn | PEN 169,04 Mn | PEN 160,42 Mn | PEN 113,37 Mn | PEN 199,70 Mn | PEN 129,69 Mn | -PEN 10,16 Mn | PEN 101,19 Mn | PEN 114,72 Mn | PEN 123,25 Mn | PEN 226,78 Mn | PEN 95,62 Mn | PEN 94,63 Mn | PEN 27,56 Mn | PEN 77,23 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -PEN 50,95 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 10,7% | 11,1% | 11,0% | 11,1% | 9,4% | 9,8% | 7,7% | 18,3% | 18,5% | 19,1% | 21,9% | 17,8% | 17,7% | 10,4% | 7,8% | 27,0% | 28,2% | 29,9% | 31,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,42 | 0,42 | 0,44 | 0,43 | 0,38 | 0,32 | 0,54 | 0,47 | 0,54 | 0,58 | 0,57 | 0,61 | 0,64 | 0,82 | 0,83 | 1,00 | 1,03 | 0,89 | 0,95 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,63 | 0,70 | 0,73 | 0,82 | 0,81 | 0,69 | 1,11 | 1,16 | 1,37 | 1,54 | 1,52 | 1,51 | 1,38 | 1,22 | 1,12 | 0,71 | 0,62 | 0,59 | 0,51 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | |||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 28,5% | 24,7% | 29,9% | 34,5% | 30,5% | 26,9% | 33,7% | 35,8% | 37,1% | 40,5% | 42,6% | 48,7% | 51,2% | 50,5% | 51,0% | 49,4% | 48,4% | 46,5% | 44,1% |
| FAVÖK Marjı | 14,7% | 11,9% | 16,6% | 20,9% | 12,8% | 7,9% | 15,7% | 17,9% | 21,5% | 24,6% | 20,7% | 25,9% | 29,2% | 29,5% | 29,8% | 28,5% | 25,3% | 28,0% | 25,5% |
| Net Kâr Marjı | -11,4% | -1,8% | -10,2% | 2,1% | 30,5% | -10,4% | 10,6% | 0,7% | 1,9% | 6,4% | 6,5% | 11,6% | 14,2% | 16,0% | 15,7% | 15,8% | 12,1% | 14,9% | 15,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 13,3% | 20,0% | 19,1% | 22,3% | 23,3% | 25,3% | 14,9% | 10,1% | 15,0% | 8,6% | -0,7% | 6,9% | 8,5% | 10,4% | 20,9% | 13,9% | 15,7% | 4,8% | 15,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Banco de Credito del Peru SA | 7,01 | -%0,69 | |
| Sociedad Minera Cerro Verde SAA | 69,00 | -%0,58 | |
| Union De Cervecerias Peruanas Backus & Johnston SAA Class A | 205,00 | -%19,61 | |
| Compania de Minas Buenaventura SAA | 108,50 | -%8,44 | |
| Banco BBVA Peru SA | 2,31 | +%3,87 | |
SC SCOTIAC1 | Scotiabank Peru SA | 19,82 | -%0,90 |
IN INTERBC1 | Banco Internacional del Peru SAA Interbank | 2,25 | +%1,81 |