LUISAI1Compania Minera Santa Luisa SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar PEN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $66,20 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | PEN 557,62 Mn | PEN 537,65 Mn | PEN 415,44 Mn | PEN 400,47 Mn | PEN 425,93 Mn | PEN 310,94 Mn | PEN 319,03 Mn | PEN 385,80 Mn | PEN 386,40 Mn | PEN 286,54 Mn | PEN 244,32 Mn | PEN 247,93 Mn | PEN 242,44 Mn | PEN 285,11 Mn | PEN 331,38 Mn | PEN 261,65 Mn | PEN 270,07 Mn | PEN 255,85 Mn | PEN 333,93 Mn | PEN 307,17 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | PEN 229,16 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | PEN 176,12 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | PEN 381,50 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | PEN 30.000 | PEN 93.000 | PEN 179.000 | PEN 28.000 | PEN 71.000 | PEN 34,47 Mn | PEN 31,54 Mn | PEN 22.000 | PEN 17,07 Mn | PEN 0,00 | PEN 0,00 | PEN 0,00 | PEN 0,00 | PEN 0,00 | PEN 0,00 | PEN 0,00 | PEN 0,00 | PEN 0,00 | PEN 0,00 | PEN 0,00 |
| Net Borç† | -PEN 229,13 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | PEN 503,95 Mn | PEN 467,52 Mn | PEN 314,81 Mn | PEN 316,82 Mn | PEN 319,94 Mn | PEN 141,45 Mn | PEN 230,15 Mn | PEN 287,70 Mn | PEN 301,75 Mn | PEN 154,62 Mn | PEN 129,03 Mn | PEN 170,72 Mn | PEN 184,94 Mn | PEN 213,38 Mn | PEN 253,44 Mn | PEN 261,63 Mn | PEN 200,31 Mn | PEN 148,68 Mn | PEN 329,56 Mn | PEN 407,74 Mn |
| Brüt Kâr | PEN 196,34 Mn | PEN 158,79 Mn | PEN 45,86 Mn | PEN 101,55 Mn | PEN 119,80 Mn | PEN 10,46 Mn | PEN 59,35 Mn | PEN 113,89 Mn | PEN 153,05 Mn | PEN 60,93 Mn | PEN 8,17 Mn | PEN 29,67 Mn | PEN 31,77 Mn | PEN 46,73 Mn | PEN 105,20 Mn | PEN 135,44 Mn | PEN 95,66 Mn | PEN 13,74 Mn | PEN 177,08 Mn | PEN 296,27 Mn |
| FAVÖK | PEN 185,18 Mn | PEN 168,81 Mn | PEN 84,20 Mn | PEN 99,97 Mn | PEN 105,36 Mn | PEN 9,72 Mn | PEN 43,21 Mn | PEN 94,94 Mn | PEN 142,23 Mn | PEN 57,88 Mn | -PEN 3,25 Mn | PEN 18,58 Mn | PEN 8,05 Mn | PEN 24,42 Mn | PEN 87,96 Mn | PEN 117,28 Mn | PEN 84,43 Mn | -PEN 19,14 Mn | PEN 169,56 Mn | PEN 286,31 Mn |
| Net Kâr | PEN 91,52 Mn | PEN 102,75 Mn | PEN 46,58 Mn | PEN 35,07 Mn | PEN 58,59 Mn | -PEN 6,41 Mn | PEN 22,12 Mn | PEN 54,82 Mn | PEN 81,80 Mn | PEN 24,33 Mn | -PEN 11,89 Mn | PEN 2,62 Mn | -PEN 3,98 Mn | PEN 30,40 Mn | PEN 59,70 Mn | PEN 21,91 Mn | PEN 8,31 Mn | -PEN 13,53 Mn | PEN 75,15 Mn | PEN 115,26 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 41,02 | 46,05 | 20,88 | 15,72 | 26,26 | -2,87 | 9,91 | 24,57 | 36,66 | 10,90 | -5,33 | 1,17 | -1,78 | 13,63 | 26,76 | 9,82 | 3,72 | -6,07 | 33,68 | 51,66 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | PEN 114,24 Mn | PEN 142,92 Mn | -PEN 11,33 Mn | PEN 56,60 Mn | PEN 76,92 Mn | -PEN 19,14 Mn | PEN 23,76 Mn | PEN 46,82 Mn | PEN 59,63 Mn | PEN 30,59 Mn | PEN 6,25 Mn | -PEN 13,96 Mn | PEN 13,71 Mn | -PEN 12,49 Mn | PEN 67,13 Mn | PEN 28,29 Mn | PEN 57,87 Mn | -PEN 17,18 Mn | PEN 44,86 Mn | PEN 65,08 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -PEN 22,40 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 11,1% | 9,9% | 0,0% | 4,4% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,90 | 0,87 | 0,76 | 0,79 | 0,75 | 0,45 | 0,72 | 0,75 | 0,78 | 0,54 | 0,53 | 0,69 | 0,76 | 0,75 | 0,76 | 1,00 | 0,74 | 0,58 | 0,99 | 1,33 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,32 | 1,23 | 0,83 | 0,83 | 0,84 | 0,37 | 0,60 | 0,75 | 0,79 | 0,41 | 0,34 | 0,45 | 0,48 | 0,56 | 0,66 | 0,69 | 0,53 | 0,39 | 0,86 | 1,07 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 39,0% | 34,0% | 14,6% | 32,1% | 37,4% | 7,4% | 25,8% | 39,6% | 50,7% | 39,4% | 6,3% | 17,4% | 17,2% | 21,9% | 41,5% | 51,8% | 47,8% | 9,2% | 53,7% | 72,7% |
| FAVÖK Marjı | 36,7% | 36,1% | 26,7% | 31,6% | 32,9% | 6,9% | 18,8% | 33,0% | 47,1% | 37,4% | -2,5% | 10,9% | 4,4% | 11,4% | 34,7% | 44,8% | 42,2% | -12,9% | 51,4% | 70,2% |
| Net Kâr Marjı | 18,2% | 22,0% | 14,8% | 11,1% | 18,3% | -4,5% | 9,6% | 19,1% | 27,1% | 15,7% | -9,2% | 1,5% | -2,2% | 14,2% | 23,6% | 8,4% | 4,1% | -9,1% | 22,8% | 28,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 22,7% | 30,6% | -3,6% | 17,9% | 24,0% | -13,5% | 10,3% | 16,3% | 19,8% | 19,8% | 4,8% | -8,2% | 7,4% | -5,9% | 26,5% | 10,8% | 28,9% | -11,6% | 13,6% | 16,0% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Banco de Credito del Peru SA | 6,96 | -%0,73 | |
| Sociedad Minera Cerro Verde SAA | 69,00 | -%0,58 | |
| Union De Cervecerias Peruanas Backus & Johnston SAA Class A | 205,00 | -%19,61 | |
| Compania de Minas Buenaventura SAA | 108,50 | -%8,44 | |
| Banco BBVA Peru SA | 2,33 | +%1,04 | |
SC SCOTIAC1 | Scotiabank Peru SA | 19,82 | -%0,90 |
IN INTERBC1 | Banco Internacional del Peru SAA Interbank | 2,25 | +%1,81 |