LUSURC1Luz del Sur SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar PEN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,88 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | PEN 12,58 Mr | PEN 11,32 Mr | PEN 8,84 Mr | PEN 7,88 Mr | PEN 7,62 Mr | PEN 7,32 Mr | PEN 6,85 Mr | PEN 5,99 Mr | PEN 5,61 Mr | PEN 5,24 Mr | PEN 4,34 Mr | PEN 3,86 Mr | PEN 3,47 Mr | PEN 2,90 Mr | PEN 2,59 Mr | PEN 2,33 Mr | PEN 2,27 Mr | PEN 2,16 Mr | PEN 2,09 Mr | PEN 2,10 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | PEN 553,56 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | PEN 7,08 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | PEN 5,50 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | PEN 4,86 Mr | PEN 4,44 Mr | PEN 3,39 Mr | PEN 2,73 Mr | PEN 2,70 Mr | PEN 2,50 Mr | PEN 2,18 Mr | PEN 2,03 Mr | PEN 1,88 Mr | PEN 1,78 Mr | PEN 1,59 Mr | PEN 1,41 Mr | PEN 1,19 Mr | PEN 874,47 Mn | PEN 652,72 Mn | PEN 617,49 Mn | PEN 643,66 Mn | PEN 667,94 Mn | PEN 643,75 Mn | PEN 638,60 Mn |
| Net Borç† | PEN 4,30 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | PEN 4,67 Mr | PEN 4,65 Mr | PEN 4,48 Mr | PEN 3,99 Mr | PEN 3,43 Mr | PEN 3,15 Mr | PEN 3,27 Mr | PEN 3,12 Mr | PEN 3,01 Mr | PEN 3,14 Mr | PEN 2,94 Mr | PEN 2,55 Mr | PEN 2,20 Mr | PEN 2,08 Mr | PEN 1,85 Mr | PEN 1,72 Mr | PEN 1,67 Mr | PEN 1,47 Mr | PEN 1,39 Mr | PEN 1,37 Mr |
| Brüt Kâr | PEN 1,41 Mr | PEN 1,48 Mr | PEN 1,39 Mr | PEN 1,24 Mr | PEN 903,95 Mn | PEN 799,77 Mn | PEN 912,64 Mn | PEN 859,94 Mn | PEN 829,93 Mn | PEN 794,25 Mn | PEN 735,65 Mn | PEN 651,02 Mn | PEN 576,09 Mn | PEN 609,35 Mn | PEN 566,98 Mn | PEN 557,29 Mn | PEN 508,45 Mn | PEN 432,25 Mn | PEN 395,00 Mn | PEN 345,81 Mn |
| FAVÖK | PEN 1,48 Mr | PEN 1,51 Mr | PEN 1,40 Mr | PEN 1,24 Mr | PEN 863,18 Mn | PEN 748,77 Mn | PEN 877,32 Mn | PEN 808,33 Mn | PEN 799,68 Mn | PEN 727,54 Mn | PEN 697,43 Mn | PEN 613,62 Mn | PEN 544,78 Mn | PEN 547,59 Mn | PEN 517,56 Mn | PEN 513,03 Mn | PEN 472,80 Mn | PEN 428,77 Mn | PEN 390,44 Mn | PEN 350,50 Mn |
| Net Kâr | PEN 716,40 Mn | PEN 726,20 Mn | PEN 742,12 Mn | PEN 659,81 Mn | PEN 554,42 Mn | PEN 483,71 Mn | PEN 582,46 Mn | PEN 539,20 Mn | PEN 467,63 Mn | PEN 399,79 Mn | PEN 433,40 Mn | PEN 407,82 Mn | PEN 321,12 Mn | PEN 309,32 Mn | PEN 299,40 Mn | PEN 292,92 Mn | PEN 280,60 Mn | PEN 220,71 Mn | PEN 190,12 Mn | PEN 166,12 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 1,47 | 1,49 | 1,52 | 1,36 | 1,14 | 0,99 | 1,20 | 1,11 | 0,96 | 0,82 | 0,89 | 0,84 | 0,66 | 0,64 | 0,62 | 0,60 | 0,58 | 0,45 | 0,39 | 0,34 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | PEN 536,16 Mn | PEN 608,72 Mn | PEN 590,11 Mn | PEN 509,46 Mn | PEN 271,76 Mn | PEN 57,74 Mn | PEN 287,36 Mn | PEN 210,86 Mn | PEN 172,15 Mn | PEN 116,09 Mn | PEN 98,19 Mn | PEN 60,83 Mn | -PEN 59,63 Mn | PEN 21,96 Mn | PEN 213,25 Mn | PEN 236,83 Mn | PEN 223,24 Mn | PEN 129,07 Mn | PEN 102,44 Mn | PEN 246,50 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -PEN 467,52 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 38,6% | 39,2% | 38,4% | 34,7% | 35,4% | 34,2% | 31,8% | 33,9% | 33,6% | 33,9% | 36,6% | 36,6% | 34,5% | 30,2% | 25,2% | 26,5% | 28,4% | 30,9% | 30,8% | 30,5% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,37 | 0,41 | 0,51 | 0,51 | 0,45 | 0,43 | 0,48 | 0,52 | 0,54 | 0,60 | 0,68 | 0,66 | 0,64 | 0,72 | 0,71 | 0,74 | 0,74 | 0,68 | 0,67 | 0,65 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,85 | 0,85 | 0,82 | 0,72 | 0,62 | 0,57 | 0,59 | 0,57 | 0,55 | 0,57 | 0,53 | 0,46 | 0,40 | 0,38 | 0,34 | 0,31 | 0,30 | 0,27 | 0,25 | 0,25 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 30,1% | 31,9% | 31,0% | 31,2% | 26,3% | 25,4% | 27,9% | 27,6% | 27,6% | 25,3% | 25,0% | 25,5% | 26,2% | 29,3% | 30,7% | 32,3% | 30,5% | 29,3% | 28,4% | 25,3% |
| FAVÖK Marjı | 31,7% | 32,4% | 31,1% | 31,1% | 25,1% | 23,7% | 26,9% | 25,9% | 26,6% | 23,2% | 23,7% | 24,1% | 24,8% | 26,4% | 28,0% | 29,8% | 28,4% | 29,1% | 28,0% | 25,7% |
| Net Kâr Marjı | 15,3% | 15,6% | 16,5% | 16,6% | 16,1% | 15,3% | 17,8% | 17,3% | 15,5% | 12,7% | 14,7% | 16,0% | 14,6% | 14,9% | 16,2% | 17,0% | 16,8% | 15,0% | 13,7% | 12,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 11,5% | 13,1% | 13,2% | 12,8% | 7,9% | 1,8% | 8,8% | 6,8% | 5,7% | 3,7% | 3,3% | 2,4% | -2,7% | 1,1% | 11,5% | 13,7% | 13,4% | 8,8% | 7,4% | 18,0% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Banco de Credito del Peru SA | 7,01 | -%0,69 | |
| Sociedad Minera Cerro Verde SAA | 69,00 | -%0,58 | |
| Union De Cervecerias Peruanas Backus & Johnston SAA Class A | 205,00 | -%19,61 | |
| Compania de Minas Buenaventura SAA | 108,50 | -%8,44 | |
| Banco BBVA Peru SA | 2,31 | +%3,87 | |
SC SCOTIAC1 | Scotiabank Peru SA | 19,82 | -%0,90 |
IN INTERBC1 | Banco Internacional del Peru SAA Interbank | 2,25 | +%1,81 |