ORYGENC1Orygen Peru SAA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar PEN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $2,18 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | PEN 6,56 Mr | PEN 6,77 Mr | PEN 6,77 Mr | PEN 6,74 Mr | PEN 4,29 Mr | PEN 4,59 Mr | PEN 4,65 Mr | PEN 4,52 Mr | PEN 4,54 Mr | PEN 4,55 Mr | PEN 4,43 Mr | PEN 4,54 Mr | PEN 4,65 Mr | PEN 4,55 Mr | PEN 4,56 Mr | PEN 4,76 Mr | PEN 4,43 Mr | PEN 4,91 Mr | PEN 4,76 Mr | PEN 4,92 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | PEN 491,05 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | PEN 2,73 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | PEN 3,83 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | PEN 1,16 Mr | PEN 1,57 Mr | PEN 1,58 Mr | PEN 1,46 Mr | PEN 287,47 Mn | PEN 114,24 Mn | PEN 110,63 Mn | PEN 149,78 Mn | PEN 211,98 Mn | PEN 441,07 Mn | PEN 634,42 Mn | PEN 803,73 Mn | PEN 791,53 Mn | PEN 860,47 Mn | PEN 1,03 Mr | PEN 1,24 Mr | PEN 1,06 Mr | PEN 1,53 Mr | PEN 1,38 Mr | PEN 1,52 Mr |
| Net Borç† | PEN 670,67 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | PEN 2,60 Mr | PEN 2,80 Mr | PEN 2,63 Mr | PEN 2,38 Mr | PEN 1,79 Mr | PEN 1,54 Mr | PEN 1,67 Mr | PEN 1,58 Mr | PEN 1,50 Mr | PEN 1,97 Mr | PEN 1,84 Mr | PEN 1,70 Mr | PEN 1,43 Mr | PEN 1,52 Mr | PEN 1,36 Mr | PEN 1,11 Mr | PEN 1,01 Mr | PEN 1,14 Mr | PEN 1,05 Mr | PEN 1,02 Mr |
| Brüt Kâr | PEN 1,38 Mr | PEN 1,45 Mr | PEN 1,19 Mr | PEN 1,12 Mr | PEN 876,05 Mn | PEN 699,45 Mn | PEN 772,04 Mn | PEN 697,88 Mn | PEN 601,64 Mn | PEN 566,88 Mn | PEN 744,92 Mn | PEN 696,62 Mn | PEN 579,10 Mn | PEN 591,93 Mn | PEN 553,63 Mn | PEN 363,64 Mn | PEN 361,47 Mn | PEN 285,14 Mn | PEN 306,19 Mn | PEN 386,26 Mn |
| FAVÖK | PEN 1,54 Mr | PEN 1,62 Mr | PEN 1,32 Mr | PEN 1,29 Mr | PEN 1,00 Mr | PEN 817,25 Mn | PEN 892,33 Mn | PEN 815,50 Mn | PEN 739,86 Mn | PEN 707,29 Mn | PEN 879,28 Mn | PEN 856,60 Mn | PEN 738,79 Mn | PEN 755,35 Mn | PEN 716,07 Mn | PEN 542,84 Mn | PEN 521,98 Mn | PEN 452,87 Mn | PEN 458,43 Mn | PEN 502,31 Mn |
| Net Kâr | PEN 788,06 Mn | PEN 928,98 Mn | PEN 797,43 Mn | PEN 788,83 Mn | PEN 587,58 Mn | PEN 465,25 Mn | PEN 534,84 Mn | PEN 648,65 Mn | PEN 434,73 Mn | PEN 233,63 Mn | PEN 453,92 Mn | PEN 542,38 Mn | PEN 443,91 Mn | PEN 373,66 Mn | PEN 296,68 Mn | PEN 238,89 Mn | PEN 233,33 Mn | PEN 112,34 Mn | PEN 183,80 Mn | PEN 203,34 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,25 | 0,30 | 0,27 | 0,26 | 0,29 | 0,24 | 0,28 | 0,33 | 0,22 | 0,13 | 0,26 | 0,28 | 0,23 | 0,19 | 0,15 | 0,12 | 0,12 | 0,06 | 0,09 | 0,11 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | PEN 940,87 Mn | PEN 672,43 Mn | PEN 770,08 Mn | PEN 309,00 Mn | PEN 348,03 Mn | PEN 565,36 Mn | PEN 459,64 Mn | PEN 508,91 Mn | PEN 415,15 Mn | PEN 666,83 Mn | PEN 570,42 Mn | PEN 517,87 Mn | PEN 504,96 Mn | PEN 398,63 Mn | PEN 496,29 Mn | PEN 298,85 Mn | PEN 400,53 Mn | PEN 198,45 Mn | PEN 258,40 Mn | PEN 215,30 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -PEN 279,19 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 17,7% | 23,1% | 23,3% | 21,7% | 6,7% | 2,5% | 2,4% | 3,3% | 4,7% | 9,7% | 14,3% | 17,7% | 17,0% | 18,9% | 22,6% | 26,1% | 23,8% | 31,2% | 29,0% | 30,9% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,40 | 0,41 | 0,39 | 0,35 | 0,42 | 0,34 | 0,36 | 0,35 | 0,33 | 0,43 | 0,42 | 0,37 | 0,31 | 0,34 | 0,30 | 0,23 | 0,23 | 0,23 | 0,22 | 0,21 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,68 | 0,73 | 0,69 | 0,62 | 0,47 | 0,40 | 0,44 | 0,41 | 0,39 | 0,51 | 0,48 | 0,44 | 0,37 | 0,40 | 0,36 | 0,29 | 0,26 | 0,30 | 0,27 | 0,27 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 53,2% | 51,8% | 45,3% | 47,0% | 48,9% | 45,3% | 46,2% | 44,2% | 40,1% | 28,8% | 40,5% | 40,9% | 40,4% | 38,8% | 40,6% | 32,7% | 35,9% | 25,0% | 29,1% | 37,7% |
| FAVÖK Marjı | 59,5% | 57,6% | 50,2% | 54,2% | 56,1% | 53,0% | 53,4% | 51,6% | 49,3% | 36,0% | 47,8% | 50,3% | 51,6% | 49,6% | 52,5% | 48,8% | 51,9% | 39,6% | 43,6% | 49,1% |
| Net Kâr Marjı | 30,4% | 33,2% | 30,4% | 33,2% | 32,8% | 30,1% | 32,0% | 41,1% | 29,0% | 11,9% | 24,7% | 31,9% | 31,0% | 24,5% | 21,8% | 21,5% | 23,2% | 9,8% | 17,5% | 19,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 36,2% | 24,0% | 29,3% | 13,0% | 19,4% | 36,6% | 27,5% | 32,2% | 27,7% | 33,9% | 31,0% | 30,4% | 35,3% | 26,2% | 36,4% | 26,8% | 39,8% | 17,4% | 24,6% | 21,0% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Banco de Credito del Peru SA | 7,01 | -%0,69 | |
| Sociedad Minera Cerro Verde SAA | 69,00 | -%0,58 | |
| Union De Cervecerias Peruanas Backus & Johnston SAA Class A | 205,00 | -%19,61 | |
| Compania de Minas Buenaventura SAA | 108,50 | -%8,44 | |
| Banco BBVA Peru SA | 2,31 | +%3,87 | |
SC SCOTIAC1 | Scotiabank Peru SA | 19,82 | -%0,90 |
IN INTERBC1 | Banco Internacional del Peru SAA Interbank | 2,25 | +%1,81 |