PODERC1Compania Minera Poderosa SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar PEN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $2,74 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | PEN 3,26 Mr | PEN 2,56 Mr | PEN 2,35 Mr | PEN 2,12 Mr | PEN 2,10 Mr | PEN 1,74 Mr | PEN 1,42 Mr | PEN 1,20 Mr | PEN 1,00 Mr | PEN 837,13 Mn | PEN 710,71 Mn | PEN 647,59 Mn | PEN 626,07 Mn | PEN 565,96 Mn | PEN 504,94 Mn | PEN 352,27 Mn | PEN 339,12 Mn | PEN 310,84 Mn | PEN 261,12 Mn | PEN 234,49 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | PEN 427,61 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | PEN 1,06 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | PEN 2,21 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | PEN 199,87 Mn | PEN 124,69 Mn | PEN 155,86 Mn | PEN 96,58 Mn | PEN 118,17 Mn | PEN 130,70 Mn | PEN 156,04 Mn | PEN 157,22 Mn | PEN 128,12 Mn | PEN 103,67 Mn | PEN 114,13 Mn | PEN 104,92 Mn | PEN 105,11 Mn | PEN 42,97 Mn | PEN 58,53 Mn | PEN 35,19 Mn | PEN 58,14 Mn | PEN 71,90 Mn | PEN 76,18 Mn | PEN 23,30 Mn |
| Net Borç† | -PEN 227,74 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | PEN 3,47 Mr | PEN 2,62 Mr | PEN 1,99 Mr | PEN 2,09 Mr | PEN 2,10 Mr | PEN 1,66 Mr | PEN 1,48 Mr | PEN 1,16 Mr | PEN 1,03 Mr | PEN 932,86 Mn | PEN 690,65 Mn | PEN 556,24 Mn | PEN 544,37 Mn | PEN 552,00 Mn | PEN 488,24 Mn | PEN 407,80 Mn | PEN 319,31 Mn | PEN 261,19 Mn | PEN 182,17 Mn | PEN 175,10 Mn |
| Brüt Kâr | PEN 1,36 Mr | PEN 905,50 Mn | PEN 686,66 Mn | PEN 917,73 Mn | PEN 1,05 Mr | PEN 793,50 Mn | PEN 611,83 Mn | PEN 462,58 Mn | PEN 375,97 Mn | PEN 336,03 Mn | PEN 192,62 Mn | PEN 125,90 Mn | PEN 151,39 Mn | PEN 205,67 Mn | PEN 192,55 Mn | PEN 149,63 Mn | PEN 114,92 Mn | PEN 100,53 Mn | PEN 49,85 Mn | PEN 58,27 Mn |
| FAVÖK | PEN 1,47 Mr | PEN 1,01 Mr | PEN 751,14 Mn | PEN 978,25 Mn | PEN 1,05 Mr | PEN 888,76 Mn | PEN 684,66 Mn | PEN 533,43 Mn | PEN 446,02 Mn | PEN 394,39 Mn | PEN 263,54 Mn | PEN 194,52 Mn | PEN 212,83 Mn | PEN 245,22 Mn | PEN 224,47 Mn | PEN 181,11 Mn | PEN 142,91 Mn | PEN 119,11 Mn | PEN 68,54 Mn | PEN 73,40 Mn |
| Net Kâr | PEN 720,35 Mn | PEN 415,06 Mn | PEN 294,86 Mn | PEN 406,59 Mn | PEN 553,00 Mn | PEN 386,03 Mn | PEN 301,64 Mn | PEN 233,91 Mn | PEN 202,48 Mn | PEN 176,38 Mn | PEN 93,10 Mn | PEN 43,45 Mn | PEN 62,58 Mn | PEN 112,33 Mn | PEN 101,51 Mn | PEN 80,28 Mn | PEN 61,61 Mn | PEN 43,97 Mn | PEN 23,42 Mn | PEN 27,58 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,72 | 0,42 | 0,29 | 0,41 | 0,55 | 0,39 | 0,30 | 0,23 | 0,20 | 0,18 | 0,09 | 0,04 | 0,06 | 0,10 | — | — | 0,04 | — | — | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | PEN 1,12 Mr | PEN 605,83 Mn | PEN 424,10 Mn | PEN 495,13 Mn | PEN 723,89 Mn | PEN 632,23 Mn | PEN 438,29 Mn | PEN 353,50 Mn | PEN 277,56 Mn | PEN 240,04 Mn | PEN 195,78 Mn | PEN 117,12 Mn | PEN 123,91 Mn | PEN 147,94 Mn | PEN 88,11 Mn | PEN 126,57 Mn | PEN 92,48 Mn | PEN 57,21 Mn | PEN 23,07 Mn | PEN 41,68 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -PEN 741,12 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 6,1% | 4,9% | 6,6% | 4,5% | 5,6% | 7,5% | 11,0% | 13,1% | 12,8% | 12,4% | 16,1% | 16,2% | 16,8% | 7,6% | 11,6% | 10,0% | 17,1% | 23,1% | 29,2% | 9,9% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,06 | 1,03 | 0,85 | 0,98 | 1,00 | 0,96 | 1,05 | 0,97 | 1,03 | 1,11 | 0,97 | 0,86 | 0,87 | 0,98 | 0,97 | 1,16 | 0,94 | 0,84 | 0,70 | 0,75 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,57 | 1,19 | 0,90 | 0,95 | 0,95 | 0,75 | 0,67 | 0,53 | 0,47 | 0,42 | 0,31 | 0,25 | 0,25 | 0,25 | 0,22 | 0,18 | 0,14 | 0,12 | 0,08 | 0,08 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 39,1% | 34,5% | 34,5% | 43,9% | 49,8% | 47,7% | 41,3% | 39,9% | 36,5% | 36,0% | 27,9% | 22,6% | 27,8% | 37,3% | 39,4% | 36,7% | 36,0% | 38,5% | 27,4% | 33,3% |
| FAVÖK Marjı | 42,3% | 38,6% | 37,7% | 46,8% | 50,1% | 53,4% | 46,3% | 46,0% | 43,3% | 42,3% | 38,2% | 35,0% | 39,1% | 44,4% | 46,0% | 44,4% | 44,8% | 45,6% | 37,6% | 41,9% |
| Net Kâr Marjı | 20,7% | 15,8% | 14,8% | 19,4% | 26,3% | 23,2% | 20,4% | 20,2% | 19,7% | 18,9% | 13,5% | 7,8% | 11,5% | 20,4% | 20,8% | 19,7% | 19,3% | 16,8% | 12,9% | 15,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 32,2% | 23,1% | 21,3% | 23,7% | 34,4% | 38,0% | 29,6% | 30,5% | 27,0% | 25,7% | 28,3% | 21,1% | 22,8% | 26,8% | 18,0% | 31,0% | 29,0% | 21,9% | 12,7% | 23,8% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Banco de Credito del Peru SA | 6,96 | -%0,73 | |
| Sociedad Minera Cerro Verde SAA | 69,00 | -%0,58 | |
| Union De Cervecerias Peruanas Backus & Johnston SAA Class A | 205,00 | -%19,61 | |
| Compania de Minas Buenaventura SAA | 108,50 | -%8,44 | |
| Banco BBVA Peru SA | 2,33 | +%1,04 | |
SC SCOTIAC1 | Scotiabank Peru SA | 19,82 | -%0,90 |
IN INTERBC1 | Banco Internacional del Peru SAA Interbank | 2,25 | +%1,81 |