POMALCC1Empresa Agroindustrial Pomalca SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar PEN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $27,09 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | PEN 1,33 Mr | PEN 1,34 Mr | PEN 1,32 Mr | PEN 1,30 Mr | PEN 1,22 Mr | PEN 1,22 Mr | PEN 1,23 Mr | PEN 878,33 Mn | PEN 871,55 Mn | PEN 877,99 Mn | PEN 860,89 Mn | PEN 875,47 Mn | PEN 886,46 Mn | PEN 893,53 Mn | PEN 924,82 Mn | PEN 843,47 Mn | PEN 836,77 Mn | PEN 817,47 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | PEN 14,31 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | PEN 661,53 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | PEN 667,90 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | PEN 513.000 | PEN 630.000 | PEN 0,00 | PEN 2,64 Mn | PEN 2,64 Mn | PEN 2,63 Mn | PEN 0,00 | PEN 11,08 Mn | PEN 11,83 Mn | PEN 2,76 Mn | PEN 2,89 Mn | PEN 2,84 Mn | PEN 16,66 Mn | PEN 13,87 Mn | PEN 13,89 Mn | PEN 5,11 Mn | PEN 5,16 Mn | PEN 12,26 Mn |
| Net Borç† | -PEN 13,80 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||
| Ciro | PEN 238,04 Mn | PEN 234,04 Mn | PEN 218,05 Mn | PEN 232,75 Mn | PEN 96,87 Mn | PEN 80,28 Mn | PEN 94,24 Mn | PEN 86,77 Mn | PEN 101,73 Mn | PEN 107,94 Mn | PEN 91,15 Mn | PEN 85,22 Mn | PEN 99,31 Mn | PEN 125,87 Mn | PEN 164,42 Mn | PEN 151,72 Mn | PEN 106,96 Mn | PEN 71,25 Mn |
| Brüt Kâr | PEN 56,99 Mn | PEN 75,54 Mn | PEN 74,67 Mn | PEN 108,48 Mn | PEN 7,00 Mn | -PEN 6,92 Mn | -PEN 17,37 Mn | PEN 690.466 | PEN 897.380 | PEN 12,03 Mn | PEN 13,26 Mn | PEN 8,42 Mn | PEN 6,05 Mn | PEN 11,57 Mn | PEN 60,34 Mn | PEN 53,85 Mn | PEN 24,30 Mn | PEN 7,17 Mn |
| FAVÖK | PEN 30,17 Mn | PEN 42,16 Mn | PEN 41,95 Mn | PEN 92,21 Mn | -PEN 6,54 Mn | -PEN 36,74 Mn | -PEN 37,53 Mn | -PEN 12,53 Mn | -PEN 16,62 Mn | PEN 9,31 Mn | PEN 2,71 Mn | -PEN 2,02 Mn | -PEN 4,59 Mn | -PEN 4,08 Mn | PEN 27,69 Mn | — | PEN 9,73 Mn | -PEN 9,53 Mn |
| Net Kâr | -PEN 5,98 Mn | PEN 9,64 Mn | PEN 24,00 Mn | PEN 58,57 Mn | -PEN 10,80 Mn | -PEN 37,78 Mn | -PEN 16,61 Mn | -PEN 16,64 Mn | -PEN 27,26 Mn | -PEN 4,00 Mn | PEN 1,08 Mn | -PEN 4,26 Mn | -PEN 16,15 Mn | PEN 18,30 Mn | PEN 13,08 Mn | PEN 9,67 Mn | -PEN 13,42 Mn | -PEN 29,96 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,02 | 0,03 | 0,07 | 0,17 | -0,03 | -0,12 | -0,05 | -0,05 | -0,09 | -0,01 | 0,00 | -0,01 | -0,05 | 0,06 | 0,04 | 0,03 | -0,04 | -0,10 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | PEN 4,17 Mn | -PEN 12,22 Mn | PEN 4,16 Mn | PEN 6,15 Mn | -PEN 8,32 Mn | -PEN 255.450 | -PEN 2,06 Mn | -PEN 14,97 Mn | -PEN 4,01 Mn | PEN 2,68 Mn | PEN 377.000 | -PEN 540.000 | -PEN 397.150 | -PEN 2,71 Mn | -PEN 22,66 Mn | PEN 15,16 Mn | PEN 10,72 Mn | PEN 487.040 |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -PEN 37,55 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,0% | 1,3% | 1,4% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 1,9% | 1,6% | 1,5% | 0,6% | 0,6% | 1,5% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,18 | 0,17 | 0,17 | 0,18 | 0,08 | 0,07 | 0,08 | 0,10 | 0,12 | 0,12 | 0,11 | 0,10 | 0,11 | 0,14 | 0,18 | 0,18 | 0,13 | 0,09 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,36 | 0,35 | 0,33 | 0,35 | 0,15 | 0,12 | 0,14 | 0,13 | 0,15 | 0,16 | 0,14 | 0,13 | 0,15 | 0,19 | 0,25 | 0,23 | 0,16 | 0,11 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 23,9% | 32,3% | 34,2% | 46,6% | 7,2% | -8,6% | -18,4% | 0,8% | 0,9% | 11,1% | 14,5% | 9,9% | 6,1% | 9,2% | 36,7% | 35,5% | 22,7% | 10,1% |
| FAVÖK Marjı | 12,7% | 18,0% | 19,2% | 39,6% | -6,8% | -45,8% | -39,8% | -14,4% | -16,3% | 8,6% | 3,0% | -2,4% | -4,6% | -3,2% | 16,8% | — | 9,1% | -13,4% |
| Net Kâr Marjı | -2,5% | 4,1% | 11,0% | 25,2% | -11,1% | -47,1% | -17,6% | -19,2% | -26,8% | -3,7% | 1,2% | -5,0% | -16,3% | 14,5% | 8,0% | 6,4% | -12,5% | -42,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 1,8% | -5,2% | 1,9% | 2,6% | -8,6% | -0,3% | -2,2% | -17,3% | -3,9% | 2,5% | 0,4% | -0,6% | -0,4% | -2,1% | -13,8% | 10,0% | 10,0% | 0,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Banco de Credito del Peru SA | 7,01 | -%0,69 | |
| Sociedad Minera Cerro Verde SAA | 69,00 | -%0,58 | |
| Union De Cervecerias Peruanas Backus & Johnston SAA Class A | 205,00 | -%19,61 | |
| Compania de Minas Buenaventura SAA | 108,50 | -%8,44 | |
| Banco BBVA Peru SA | 2,31 | +%3,87 | |
SC SCOTIAC1 | Scotiabank Peru SA | 19,82 | -%0,90 |
IN INTERBC1 | Banco Internacional del Peru SAA Interbank | 2,25 | +%1,81 |