SIDERC1Empresa Siderurgica del Peru SAA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar PEN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $671,22 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | PEN 1,60 Mr | PEN 1,73 Mr | PEN 1,71 Mr | PEN 2,22 Mr | PEN 2,08 Mr | PEN 1,54 Mr | PEN 1,84 Mr | PEN 1,84 Mr | PEN 1,60 Mr | PEN 1,41 Mr | PEN 1,61 Mr | PEN 1,73 Mr | PEN 2,09 Mr | PEN 2,05 Mr | PEN 2,14 Mr | PEN 2,07 Mr | PEN 1,47 Mr | PEN 2,17 Mr | PEN 1,38 Mr | PEN 1,21 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | PEN 139,45 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | PEN 626,35 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | PEN 977,41 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | PEN 102,05 Mn | PEN 109,08 Mn | PEN 171,91 Mn | PEN 224,76 Mn | PEN 14,17 Mn | PEN 7,68 Mn | PEN 8,56 Mn | PEN 0,00 | PEN 0,00 | PEN 0,00 | PEN 366,90 Mn | PEN 455,82 Mn | PEN 544,26 Mn | PEN 954,91 Mn | PEN 880,21 Mn | PEN 657,90 Mn | PEN 358,10 Mn | PEN 1,31 Mr | PEN 417,36 Mn | PEN 79,19 Mn |
| Net Borç† | -PEN 37,41 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | PEN 2,36 Mr | PEN 2,43 Mr | PEN 2,38 Mr | PEN 2,74 Mr | PEN 2,44 Mr | PEN 1,37 Mr | PEN 1,58 Mr | PEN 1,58 Mr | PEN 1,32 Mr | PEN 1,44 Mr | PEN 1,49 Mr | PEN 1,61 Mr | PEN 1,74 Mr | PEN 1,68 Mr | PEN 1,58 Mr | PEN 1,30 Mr | PEN 1,16 Mr | PEN 1,69 Mr | PEN 1,18 Mr | PEN 866,58 Mn |
| Brüt Kâr | PEN 299,59 Mn | PEN 371,50 Mn | PEN 238,21 Mn | PEN 408,57 Mn | PEN 579,53 Mn | PEN 229,28 Mn | PEN 188,79 Mn | PEN 243,59 Mn | PEN 172,56 Mn | PEN 167,48 Mn | PEN 113,85 Mn | -PEN 9,57 Mn | PEN 167,72 Mn | -PEN 37,59 Mn | PEN 158,63 Mn | PEN 140,67 Mn | -PEN 88,62 Mn | PEN 360,34 Mn | PEN 174,63 Mn | PEN 153,41 Mn |
| FAVÖK | PEN 295,02 Mn | PEN 339,67 Mn | PEN 221,14 Mn | PEN 383,63 Mn | PEN 562,66 Mn | PEN 237,44 Mn | PEN 194,32 Mn | PEN 225,63 Mn | PEN 240,22 Mn | PEN 188,81 Mn | PEN 116,07 Mn | PEN 15,07 Mn | PEN 130,60 Mn | -PEN 86,23 Mn | PEN 108,22 Mn | PEN 128,15 Mn | -PEN 124,17 Mn | PEN 232,33 Mn | PEN 157,22 Mn | PEN 112,01 Mn |
| Net Kâr | PEN 137,41 Mn | PEN 177,04 Mn | PEN 115,71 Mn | PEN 220,21 Mn | PEN 322,99 Mn | PEN 110,74 Mn | PEN 89,16 Mn | PEN 132,34 Mn | PEN 141,06 Mn | PEN 100,45 Mn | PEN 14,37 Mn | -PEN 204,75 Mn | -PEN 1,86 Mn | -PEN 99,23 Mn | PEN 54,75 Mn | PEN 67,83 Mn | -PEN 109,06 Mn | PEN 18,31 Mn | PEN 75,75 Mn | PEN 42,37 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,20 | 0,25 | 0,17 | 0,31 | 0,46 | 0,16 | 0,09 | 0,14 | 0,15 | 0,10 | 0,02 | -0,22 | -0,00 | -0,14 | 0,08 | 0,09 | -0,18 | 0,04 | 0,16 | 0,09 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | PEN 293,58 Mn | PEN 229,15 Mn | PEN 124,50 Mn | -PEN 79,54 Mn | PEN 141,96 Mn | PEN 310,51 Mn | PEN 156,76 Mn | PEN 328,15 Mn | PEN 177,01 Mn | PEN 300,85 Mn | PEN 58,85 Mn | PEN 164,30 Mn | PEN 145,37 Mn | -PEN 74,29 Mn | -PEN 292,97 Mn | -PEN 238,01 Mn | PEN 458,74 Mn | -PEN 818,60 Mn | -PEN 115,53 Mn | PEN 13,94 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -PEN 46,20 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 6,4% | 6,3% | 10,0% | 10,1% | 0,7% | 0,5% | 0,5% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 22,8% | 26,4% | 26,0% | 46,5% | 41,2% | 31,8% | 24,3% | 60,2% | 30,3% | 6,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,47 | 1,41 | 1,39 | 1,23 | 1,17 | 0,89 | 0,86 | 0,86 | 0,83 | 1,02 | 0,92 | 0,93 | 0,83 | 0,82 | 0,74 | 0,63 | 0,78 | 0,78 | 0,86 | 0,72 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,42 | 2,49 | 2,44 | 2,81 | 2,50 | 1,40 | 1,61 | 1,62 | 1,35 | 1,47 | 1,52 | 1,64 | 1,78 | 1,72 | 1,62 | 1,33 | 1,18 | 1,73 | 1,21 | 0,89 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 12,7% | 15,3% | 10,0% | 14,9% | 23,8% | 16,8% | 12,0% | 15,4% | 13,0% | 11,6% | 7,7% | -0,6% | 9,6% | -2,2% | 10,0% | 10,8% | -7,7% | 21,3% | 14,7% | 17,7% |
| FAVÖK Marjı | 12,5% | 14,0% | 9,3% | 14,0% | 23,1% | 17,4% | 12,3% | 14,3% | 18,1% | 13,1% | 7,8% | 0,9% | 7,5% | -5,1% | 6,8% | 9,9% | -10,7% | 13,7% | 13,3% | 12,9% |
| Net Kâr Marjı | 5,8% | 7,3% | 4,9% | 8,0% | 13,2% | 8,1% | 5,6% | 8,4% | 10,7% | 7,0% | 1,0% | -12,7% | -0,1% | -5,9% | 3,5% | 5,2% | -9,4% | 1,1% | 6,4% | 4,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 12,4% | 9,4% | 5,2% | -2,9% | 5,8% | 22,7% | 9,9% | 20,8% | 13,4% | 20,9% | 4,0% | 10,2% | 8,4% | -4,4% | -18,5% | -18,3% | 39,6% | -48,3% | -9,8% | 1,6% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Banco de Credito del Peru SA | 6,90 | -%1,58 | |
| Sociedad Minera Cerro Verde SAA | 68,02 | -%1,42 | |
| Union De Cervecerias Peruanas Backus & Johnston SAA Class A | 205,00 | -%19,61 | |
| Compania de Minas Buenaventura SAA | 105,25 | -%3,00 | |
| Banco BBVA Peru SA | 2,33 | +%1,04 | |
SC SCOTIAC1 | Scotiabank Peru SA | 19,82 | -%0,90 |
IN INTERBC1 | Banco Internacional del Peru SAA Interbank | 2,25 | +%1,81 |