SPCCPI1Southern Peru Copper Corporation, Sucursal del Peru
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar PEN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $4,31 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | PEN 29,62 Mr | PEN 30,56 Mr | PEN 27,80 Mr | PEN 28,06 Mr | PEN 28,63 Mr | PEN 25,04 Mr | PEN 22,14 Mr | PEN 21,12 Mr | PEN 18,46 Mr | PEN 17,02 Mr | PEN 16,27 Mr | PEN 12,94 Mr | PEN 10,84 Mr | PEN 8,65 Mr | PEN 7,70 Mr | PEN 8,62 Mr | PEN 7,51 Mr | PEN 6,12 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | PEN 1,93 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | PEN 6,06 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | PEN 23,56 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | PEN 94,40 Mn | PEN 127,86 Mn | PEN 25,86 Mn | PEN 27,98 Mn | PEN 58,55 Mn | PEN 79,16 Mn | PEN 88,70 Mn | PEN 0,00 | PEN 0,00 | PEN 0,00 | PEN 0,00 | PEN 0,00 | PEN 0,00 | PEN 25,52 Mn | PEN 53,93 Mn | PEN 84,19 Mn | PEN 115,56 Mn | PEN 156,97 Mn |
| Net Borç† | -PEN 1,84 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||
| Ciro | PEN 18,72 Mr | PEN 17,29 Mr | PEN 14,43 Mr | PEN 14,99 Mr | PEN 16,99 Mr | PEN 11,02 Mr | PEN 9,81 Mr | PEN 8,45 Mr | PEN 7,32 Mr | PEN 6,06 Mr | PEN 6,44 Mr | PEN 7,05 Mr | PEN 7,07 Mr | PEN 7,79 Mr | PEN 8,76 Mr | PEN 8,91 Mr | PEN 6,69 Mr | PEN 7,93 Mr |
| Brüt Kâr | PEN 10,79 Mr | PEN 9,04 Mr | PEN 7,20 Mr | PEN 7,02 Mr | PEN 10,75 Mr | PEN 5,15 Mr | PEN 4,16 Mr | PEN 3,28 Mr | PEN 2,81 Mr | PEN 1,89 Mr | PEN 2,58 Mr | PEN 3,04 Mr | PEN 3,24 Mr | PEN 4,41 Mr | PEN 4,71 Mr | PEN 5,50 Mr | PEN 3,84 Mr | PEN 5,16 Mr |
| FAVÖK | PEN 12,17 Mr | PEN 10,25 Mr | PEN 8,47 Mr | PEN 8,22 Mr | PEN 11,84 Mr | PEN 6,12 Mr | PEN 5,13 Mr | PEN 3,92 Mr | PEN 3,20 Mr | PEN 2,21 Mr | PEN 2,91 Mr | PEN 3,22 Mr | PEN 3,25 Mr | PEN 4,37 Mr | PEN 4,61 Mr | PEN 5,32 Mr | PEN 3,72 Mr | PEN 4,96 Mr |
| Net Kâr | PEN 7,24 Mr | PEN 5,46 Mr | PEN 4,47 Mr | PEN 4,82 Mr | PEN 6,27 Mr | PEN 2,76 Mr | PEN 2,70 Mr | PEN 1,87 Mr | PEN 1,74 Mr | PEN 918,70 Mn | PEN 1,07 Mr | PEN 1,61 Mr | PEN 1,94 Mr | PEN 2,88 Mr | PEN 2,97 Mr | PEN 3,39 Mr | PEN 1,86 Mr | PEN 3,19 Mr |
| Hisse Başı Kâr | 125,56 | 94,73 | 77,49 | 83,56 | 108,72 | 47,92 | 46,78 | 32,50 | 30,10 | 15,93 | 18,61 | 27,86 | 33,59 | 49,92 | 51,50 | 58,83 | 32,25 | 55,40 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | PEN 6,35 Mr | PEN 6,53 Mr | PEN 5,59 Mr | PEN 3,79 Mr | PEN 7,32 Mr | PEN 4,03 Mr | PEN 2,50 Mr | PEN 880,91 Mn | PEN 235,37 Mn | -PEN 688,66 Mn | PEN 1,17 Mr | PEN 1,50 Mr | PEN 1,30 Mr | PEN 1,99 Mr | PEN 2,42 Mr | PEN 2,95 Mr | PEN 1,02 Mr | PEN 2,73 Mr |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -PEN 3,45 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,3% | 0,4% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,3% | 0,4% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,3% | 0,7% | 1,0% | 1,5% | 2,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,63 | 0,57 | 0,52 | 0,53 | 0,59 | 0,44 | 0,44 | 0,40 | 0,40 | 0,36 | 0,40 | 0,54 | 0,65 | 0,90 | 1,14 | 1,03 | 0,89 | 1,29 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,79 | 0,73 | 0,61 | 0,64 | 0,72 | 0,47 | 0,42 | 0,36 | 0,31 | 0,26 | 0,27 | 0,30 | 0,30 | 0,33 | 0,37 | 0,38 | 0,28 | 0,34 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 57,6% | 52,3% | 49,9% | 46,9% | 63,3% | 46,7% | 42,4% | 38,7% | 38,4% | 31,2% | 40,0% | 43,2% | 45,9% | 56,6% | 53,8% | 61,7% | 57,3% | 65,0% |
| FAVÖK Marjı | 65,0% | 59,3% | 58,7% | 54,8% | 69,7% | 55,5% | 52,3% | 46,4% | 43,7% | 36,4% | 45,2% | 45,7% | 46,0% | 56,1% | 52,6% | 59,7% | 55,5% | 62,6% |
| Net Kâr Marjı | 38,7% | 31,6% | 31,0% | 32,1% | 36,9% | 25,1% | 27,5% | 22,2% | 23,7% | 15,2% | 16,7% | 22,8% | 27,4% | 37,0% | 33,9% | 38,1% | 27,8% | 40,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 33,9% | 37,8% | 38,7% | 25,3% | 43,1% | 36,6% | 25,5% | 10,4% | 3,2% | -11,4% | 18,2% | 21,3% | 18,3% | 25,5% | 27,7% | 33,1% | 15,2% | 34,4% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Banco de Credito del Peru SA | 7,01 | -%0,69 | |
| Sociedad Minera Cerro Verde SAA | 69,00 | -%0,58 | |
| Union De Cervecerias Peruanas Backus & Johnston SAA Class A | 205,00 | -%19,61 | |
| Compania de Minas Buenaventura SAA | 108,50 | -%8,44 | |
| Banco BBVA Peru SA | 2,31 | +%3,87 | |
SC SCOTIAC1 | Scotiabank Peru SA | 19,82 | -%0,90 |
IN INTERBC1 | Banco Internacional del Peru SAA Interbank | 2,25 | +%1,81 |