UNACEMC1UNACEM Corp. Sociedad Anonima Abierta
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar PEN · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,16 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | PEN 14,01 Mr | PEN 14,00 Mr | PEN 13,70 Mr | PEN 11,39 Mr | PEN 11,12 Mr | PEN 10,82 Mr | PEN 10,41 Mr | PEN 10,42 Mr | PEN 10,23 Mr | PEN 10,59 Mr | PEN 10,79 Mr | PEN 10,25 Mr | PEN 8,04 Mr | PEN 7,45 Mr | PEN 5,55 Mr | PEN 4,41 Mr | PEN 3,72 Mr | PEN 2,92 Mr | PEN 1,90 Mr | PEN 1,07 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | PEN 352,03 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | PEN 7,86 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | PEN 6,15 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | PEN 5,48 Mr | PEN 5,72 Mr | PEN 5,63 Mr | PEN 3,75 Mr | PEN 3,95 Mr | PEN 4,48 Mr | PEN 4,17 Mr | PEN 4,38 Mr | PEN 4,46 Mr | PEN 4,98 Mr | PEN 5,22 Mr | PEN 4,88 Mr | PEN 3,23 Mr | PEN 2,82 Mr | PEN 2,27 Mr | PEN 2,34 Mr | PEN 1,91 Mr | PEN 1,35 Mr | PEN 517,97 Mn | PEN 63,95 Mn |
| Net Borç† | PEN 5,13 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | PEN 7,04 Mr | PEN 6,85 Mr | PEN 6,38 Mr | PEN 5,98 Mr | PEN 5,07 Mr | PEN 3,58 Mr | PEN 4,10 Mr | PEN 3,90 Mr | PEN 3,41 Mr | PEN 3,51 Mr | PEN 3,66 Mr | PEN 3,10 Mr | PEN 2,89 Mr | PEN 2,67 Mr | PEN 1,66 Mr | PEN 1,64 Mr | PEN 1,28 Mr | PEN 1,31 Mr | PEN 1,06 Mr | PEN 741,68 Mn |
| Brüt Kâr | PEN 1,74 Mr | PEN 1,78 Mr | PEN 1,57 Mr | PEN 1,61 Mr | PEN 1,50 Mr | PEN 823,72 Mn | PEN 1,10 Mr | PEN 1,06 Mr | PEN 994,58 Mn | PEN 1,09 Mr | PEN 1,19 Mr | PEN 1,02 Mr | PEN 928,05 Mn | PEN 875,18 Mn | PEN 635,17 Mn | PEN 513,83 Mn | PEN 480,26 Mn | PEN 503,69 Mn | PEN 423,78 Mn | PEN 251,96 Mn |
| FAVÖK | PEN 1,60 Mr | PEN 1,69 Mr | PEN 1,50 Mr | PEN 1,57 Mr | PEN 1,57 Mr | PEN 964,12 Mn | PEN 1,18 Mr | PEN 1,14 Mr | PEN 1,13 Mr | PEN 1,08 Mr | PEN 1,23 Mr | PEN 1,02 Mr | PEN 905,11 Mn | PEN 818,92 Mn | PEN 494,09 Mn | PEN 514,02 Mn | PEN 475,44 Mn | PEN 424,92 Mn | PEN 375,95 Mn | PEN 270,34 Mn |
| Net Kâr | PEN 468,84 Mn | PEN 450,13 Mn | PEN 509,51 Mn | PEN 554,65 Mn | PEN 498,11 Mn | PEN 83,07 Mn | PEN 351,18 Mn | PEN 193,41 Mn | PEN 227,60 Mn | PEN 114,71 Mn | PEN 21,80 Mn | PEN 292,06 Mn | PEN 195,29 Mn | PEN 398,75 Mn | PEN 236,65 Mn | PEN 177,78 Mn | PEN 190,55 Mn | PEN 187,93 Mn | PEN 202,08 Mn | PEN 136,97 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,29 | 0,26 | 0,29 | 0,31 | 0,28 | 0,05 | 0,19 | 0,12 | 0,14 | 0,07 | 0,01 | 0,18 | 0,12 | 0,24 | 0,20 | 0,15 | 0,16 | 0,16 | — | 0,12 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | PEN 319,74 Mn | PEN 380,48 Mn | PEN 136,21 Mn | PEN 495,69 Mn | PEN 690,06 Mn | PEN 357,58 Mn | PEN 376,77 Mn | PEN 448,03 Mn | PEN 528,83 Mn | PEN 268,08 Mn | PEN 393,85 Mn | PEN 165,24 Mn | PEN 313,00 Mn | PEN 82,71 Mn | -PEN 76,13 Mn | -PEN 228,94 Mn | -PEN 478,00 Mn | -PEN 525,27 Mn | -PEN 157,21 Mn | PEN 230,82 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -PEN 715,36 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 39,1% | 40,9% | 41,1% | 32,9% | 35,5% | 41,4% | 40,0% | 42,0% | 43,6% | 47,1% | 48,4% | 47,6% | 40,2% | 37,8% | 41,0% | 53,1% | 51,3% | 46,3% | 27,2% | 6,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,50 | 0,49 | 0,47 | 0,52 | 0,46 | 0,33 | 0,39 | 0,37 | 0,33 | 0,33 | 0,34 | 0,30 | 0,36 | 0,36 | 0,30 | 0,37 | 0,34 | 0,45 | 0,55 | 0,69 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,14 | 1,12 | 1,04 | 0,97 | 0,82 | 0,58 | 0,67 | 0,63 | 0,56 | 0,57 | 0,60 | 0,50 | 0,47 | 0,44 | 0,27 | 0,27 | 0,21 | 0,21 | 0,17 | 0,12 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar PEN · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 24,8% | 25,9% | 24,6% | 27,0% | 29,6% | 23,0% | 26,8% | 27,1% | 29,1% | 31,1% | 32,4% | 32,8% | 32,1% | 32,7% | 38,3% | 31,4% | 37,5% | 38,5% | 40,2% | 34,0% |
| FAVÖK Marjı | 22,7% | 24,7% | 23,5% | 26,2% | 31,0% | 27,0% | 28,7% | 29,2% | 33,0% | 30,7% | 33,5% | 32,9% | 31,3% | 30,6% | 29,8% | 31,4% | 37,1% | 32,5% | 35,6% | 36,4% |
| Net Kâr Marjı | 6,7% | 6,6% | 8,0% | 9,3% | 9,8% | 2,3% | 8,6% | 5,0% | 6,7% | 3,3% | 0,6% | 9,4% | 6,7% | 14,9% | 14,3% | 10,9% | 14,9% | 14,4% | 19,2% | 18,5% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 4,5% | 5,6% | 2,1% | 8,3% | 13,6% | 10,0% | 9,2% | 11,5% | 15,5% | 7,6% | 10,8% | 5,3% | 10,8% | 3,1% | -4,6% | -14,0% | -37,3% | -40,1% | -14,9% | 31,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Banco de Credito del Peru SA | 7,01 | -%0,69 | |
| Sociedad Minera Cerro Verde SAA | 69,00 | -%0,58 | |
| Union De Cervecerias Peruanas Backus & Johnston SAA Class A | 205,00 | -%19,61 | |
| Compania de Minas Buenaventura SAA | 108,50 | -%8,44 | |
| Banco BBVA Peru SA | 2,31 | +%3,87 | |
SC SCOTIAC1 | Scotiabank Peru SA | 19,82 | -%0,90 |
IN INTERBC1 | Banco Internacional del Peru SAA Interbank | 2,25 | +%1,81 |