D9N0Carlo Gavazzi Holding AG
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CHF · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $140,88 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₣175,42 Mn | ₣172,92 Mn | ₣182,07 Mn | ₣185,35 Mn | ₣169,12 Mn | ₣155,75 Mn | ₣131,60 Mn | ₣135,84 Mn | ₣136,88 Mn | ₣129,27 Mn | ₣125,38 Mn | ₣120,85 Mn | ₣128,61 Mn | ₣136,78 Mn | ₣132,18 Mn | ₣155,13 Mn | ₣140,62 Mn | ₣156,42 Mn | ₣171,13 Mn | ₣182,17 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₣42,17 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₣43,24 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₣132,18 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₣5,46 Mn | ₣6,87 Mn | ₣6,77 Mn | ₣6,20 Mn | ₣7,09 Mn | ₣8,51 Mn | ₣7,79 Mn | ₣0,00 | ₣0,00 | ₣86.000 | ₣198.000 | ₣772.000 | ₣1,05 Mn | ₣905.000 | ₣1,62 Mn | ₣2,93 Mn | ₣3,60 Mn | ₣7,36 Mn | ₣12,28 Mn | ₣26,60 Mn |
| Net Borç† | -₣63,27 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₣136,94 Mn | ₣130,49 Mn | ₣172,20 Mn | ₣209,60 Mn | ₣183,39 Mn | ₣148,19 Mn | ₣148,50 Mn | ₣155,05 Mn | ₣146,85 Mn | ₣135,43 Mn | ₣130,15 Mn | ₣137,18 Mn | ₣140,54 Mn | ₣138,34 Mn | ₣142,76 Mn | ₣181,87 Mn | ₣149,63 Mn | ₣174,93 Mn | ₣223,38 Mn | ₣215,75 Mn |
| Brüt Kâr | ₣73,52 Mn | ₣71,36 Mn | ₣94,68 Mn | ₣109,48 Mn | ₣98,55 Mn | ₣79,60 Mn | ₣79,64 Mn | ₣82,80 Mn | ₣79,41 Mn | ₣74,69 Mn | ₣72,19 Mn | ₣75,92 Mn | ₣78,10 Mn | ₣76,90 Mn | ₣78,63 Mn | ₣98,50 Mn | ₣81,33 Mn | ₣91,68 Mn | ₣109,39 Mn | ₣100,85 Mn |
| FAVÖK | ₣13,36 Mn | ₣13,20 Mn | ₣31,40 Mn | ₣45,23 Mn | ₣36,90 Mn | ₣23,96 Mn | ₣16,98 Mn | ₣18,93 Mn | ₣17,26 Mn | ₣17,74 Mn | ₣17,58 Mn | ₣17,67 Mn | ₣18,16 Mn | ₣18,93 Mn | ₣20,04 Mn | ₣35,14 Mn | ₣16,23 Mn | ₣19,68 Mn | ₣30,36 Mn | ₣23,30 Mn |
| Net Kâr | ₣1,82 Mn | ₣4,06 Mn | ₣18,69 Mn | ₣28,23 Mn | ₣22,04 Mn | ₣12,06 Mn | ₣6,08 Mn | ₣10,71 Mn | ₣8,39 Mn | ₣13,39 Mn | ₣9,65 Mn | ₣12,27 Mn | ₣11,15 Mn | ₣12,53 Mn | ₣16,75 Mn | ₣22,73 Mn | ₣7,74 Mn | ₣7,97 Mn | ₣16,79 Mn | ₣11,53 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 2,57 | 5,72 | 26,29 | 39,72 | 31,01 | 16,96 | 8,55 | 15,07 | 11,81 | 18,84 | 13,58 | 17,26 | 15,70 | 17,62 | 23,57 | 31,99 | 10,90 | 11,25 | 23,81 | 16,23 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₣9,26 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₣632.000 | ₣10,80 Mn | ₣18,50 Mn | ₣10,79 Mn | ₣18,00 Mn | ₣17,99 Mn | ₣12,02 Mn | ₣6,51 Mn | ₣10,46 Mn | ₣11,56 Mn | ₣9,62 Mn | ₣10,85 Mn | ₣12,43 Mn | ₣10,57 Mn | ₣13,61 Mn | ₣17,33 Mn | ₣11,06 Mn | ₣16,19 Mn | ₣27,65 Mn | ₣2,82 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₣3,41 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 3,1% | 4,0% | 3,7% | 3,3% | 4,2% | 5,5% | 5,9% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,2% | 0,6% | 0,8% | 0,7% | 1,2% | 1,9% | 2,6% | 4,7% | 7,2% | 14,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,78 | 0,75 | 0,95 | 1,13 | 1,08 | 0,95 | 1,13 | 1,14 | 1,07 | 1,05 | 1,04 | 1,14 | 1,09 | 1,01 | 1,08 | 1,17 | 1,06 | 1,12 | 1,31 | 1,18 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,04 | 0,99 | 1,30 | 1,59 | 1,39 | 1,12 | 1,12 | 1,17 | 1,11 | 1,02 | 0,98 | 1,04 | 1,06 | 1,05 | 1,08 | 1,38 | 1,13 | 1,32 | 1,69 | 1,63 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 53,7% | 54,7% | 55,0% | 52,2% | 53,7% | 53,7% | 53,6% | 53,4% | 54,1% | 55,1% | 55,5% | 55,3% | 55,6% | 55,6% | 55,1% | 54,2% | 54,4% | 52,4% | 49,0% | 46,7% |
| FAVÖK Marjı | 9,8% | 10,1% | 18,2% | 21,6% | 20,1% | 16,2% | 11,4% | 12,2% | 11,8% | 13,1% | 13,5% | 12,9% | 12,9% | 13,7% | 14,0% | 19,3% | 10,8% | 11,3% | 13,6% | 10,8% |
| Net Kâr Marjı | 1,3% | 3,1% | 10,9% | 13,5% | 12,0% | 8,1% | 4,1% | 6,9% | 5,7% | 9,9% | 7,4% | 8,9% | 7,9% | 9,1% | 11,7% | 12,5% | 5,2% | 4,6% | 7,5% | 5,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 0,5% | 8,3% | 10,7% | 5,2% | 9,8% | 12,1% | 8,1% | 4,2% | 7,1% | 8,5% | 7,4% | 7,9% | 8,8% | 7,6% | 9,5% | 9,5% | 7,4% | 9,3% | 12,4% | 1,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.