DTI0Dottikon ES Holding AG
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CHF · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $4,36 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₣1,41 Mr | ₣1,35 Mr | ₣1,19 Mr | ₣1,05 Mr | ₣858,41 Mn | ₣766,75 Mn | ₣489,84 Mn | ₣463,09 Mn | ₣438,38 Mn | ₣380,51 Mn | ₣341,16 Mn | ₣331,98 Mn | ₣331,10 Mn | ₣339,99 Mn | ₣358,48 Mn | ₣366,80 Mn | ₣383,04 Mn | ₣361,33 Mn | ₣343,97 Mn | ₣332,05 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₣120,04 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₣311,78 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₣1,10 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₣130,00 Mn | ₣130,00 Mn | ₣100,00 Mn | ₣60,00 Mn | ₣0,00 | ₣0,00 | ₣0,00 | ₣0,00 | ₣0,00 | ₣0,00 | ₣0,00 | ₣0,00 | ₣0,00 | ₣0,00 | ₣0,00 | ₣0,00 | ₣0,00 | ₣0,00 | ₣0,00 | ₣0,00 |
| Net Borç† | -₣70,04 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₣428,42 Mn | ₣385,17 Mn | ₣326,21 Mn | ₣319,45 Mn | ₣251,93 Mn | ₣218,90 Mn | ₣174,77 Mn | ₣147,71 Mn | ₣158,23 Mn | ₣151,75 Mn | ₣121,43 Mn | ₣96,49 Mn | ₣89,93 Mn | ₣84,06 Mn | ₣80,98 Mn | ₣80,08 Mn | ₣113,12 Mn | ₣150,25 Mn | ₣141,95 Mn | ₣136,83 Mn |
| Brüt Kâr | ₣140,66 Mn | ₣141,17 Mn | ₣109,72 Mn | ₣124,82 Mn | ₣92,75 Mn | ₣79,26 Mn | ₣50,38 Mn | ₣33,45 Mn | ₣43,99 Mn | ₣60,16 Mn | ₣41,50 Mn | ₣11,42 Mn | ₣5,66 Mn | -₣840.000 | ₣10,32 Mn | ₣6,59 Mn | ₣32,33 Mn | ₣47,87 Mn | ₣38,05 Mn | ₣36,57 Mn |
| FAVÖK | ₣146,62 Mn | ₣138,83 Mn | ₣109,68 Mn | ₣120,63 Mn | ₣98,24 Mn | ₣78,60 Mn | ₣53,58 Mn | ₣40,14 Mn | ₣47,58 Mn | ₣47,95 Mn | ₣31,45 Mn | ₣14,71 Mn | ₣9,20 Mn | ₣1,61 Mn | ₣10,56 Mn | -₣378.000 | ₣24,29 Mn | ₣33,63 Mn | ₣31,48 Mn | ₣30,89 Mn |
| Net Kâr | ₣103,60 Mn | ₣105,58 Mn | ₣80,63 Mn | ₣87,71 Mn | ₣59,29 Mn | ₣52,31 Mn | ₣33,16 Mn | ₣16,26 Mn | ₣25,83 Mn | ₣22,16 Mn | ₣14,27 Mn | ₣1,33 Mn | -₣2,61 Mn | -₣7,16 Mn | -₣777.000 | -₣7,06 Mn | ₣12,63 Mn | ₣22,11 Mn | ₣20,21 Mn | ₣17,08 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 7,49 | 7,64 | 5,84 | 6,35 | 4,29 | 4,15 | 2,61 | 1,28 | 2,04 | 1,75 | 1,13 | 0,11 | -0,21 | -0,57 | -0,06 | -0,56 | 1,01 | 1,76 | 1,61 | 1,36 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₣22,84 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₣29,28 Mn | -₣31,84 Mn | -₣57,23 Mn | -₣46,96 Mn | -₣42,84 Mn | ₣7,65 Mn | -₣543.000 | -₣10,17 Mn | ₣3,81 Mn | ₣29,17 Mn | -₣7,35 Mn | ₣1,58 Mn | ₣2,77 Mn | -₣16,41 Mn | -₣576.000 | ₣17,23 Mn | ₣11,13 Mn | ₣7,14 Mn | -₣10,70 Mn | ₣13,78 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₣85,28 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 9,2% | 9,6% | 8,4% | 5,7% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,30 | 0,29 | 0,27 | 0,30 | 0,29 | 0,29 | 0,36 | 0,32 | 0,36 | 0,40 | 0,36 | 0,29 | 0,27 | 0,25 | 0,23 | 0,22 | 0,30 | 0,42 | 0,41 | 0,41 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,39 | 0,35 | 0,30 | 0,29 | 0,23 | 0,20 | 0,16 | 0,13 | 0,14 | 0,14 | 0,11 | 0,09 | 0,08 | 0,08 | 0,07 | 0,07 | 0,10 | 0,14 | 0,13 | 0,12 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 32,8% | 36,6% | 33,6% | 39,1% | 36,8% | 36,2% | 28,8% | 22,6% | 27,8% | 39,6% | 34,2% | 11,8% | 6,3% | -1,0% | 12,7% | 8,2% | 28,6% | 31,9% | 26,8% | 26,7% |
| FAVÖK Marjı | 34,2% | 36,0% | 33,6% | 37,8% | 39,0% | 35,9% | 30,7% | 27,2% | 30,1% | 31,6% | 25,9% | 15,2% | 10,2% | 1,9% | 13,0% | -0,5% | 21,5% | 22,4% | 22,2% | 22,6% |
| Net Kâr Marjı | 24,2% | 27,4% | 24,7% | 27,5% | 23,5% | 23,9% | 19,0% | 11,0% | 16,3% | 14,6% | 11,8% | 1,4% | -2,9% | -8,5% | -1,0% | -8,8% | 11,2% | 14,7% | 14,2% | 12,5% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 6,8% | -8,3% | -17,5% | -14,7% | -17,0% | 3,5% | -0,3% | -6,9% | 2,4% | 19,2% | -6,1% | 1,6% | 3,1% | -19,5% | -0,7% | 21,5% | 9,8% | 4,8% | -7,5% | 10,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.