GINGivaudan SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CHF · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $36,46 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₣11,86 Mr | ₣12,10 Mr | ₣11,13 Mr | ₣11,51 Mr | ₣11,43 Mr | ₣10,66 Mr | ₣10,40 Mr | ₣9,28 Mr | ₣7,31 Mr | ₣6,51 Mr | ₣6,28 Mr | ₣6,47 Mr | ₣6,20 Mr | ₣6,28 Mr | ₣6,72 Mr | ₣6,92 Mr | ₣7,04 Mr | ₣6,98 Mr | ₣7,70 Mr | ₣4,66 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₣738,00 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₣7,30 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₣4,57 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₣4,42 Mr | ₣4,75 Mr | ₣4,91 Mr | ₣5,00 Mr | ₣4,67 Mr | ₣4,45 Mr | ₣4,13 Mr | ₣3,27 Mr | ₣1,61 Mr | ₣1,26 Mr | ₣1,16 Mr | ₣1,21 Mr | ₣1,33 Mr | ₣1,52 Mr | ₣2,00 Mr | ₣2,16 Mr | ₣3,07 Mr | ₣3,60 Mr | ₣3,72 Mr | ₣1,16 Mr |
| Net Borç† | ₣3,67 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₣7,47 Mr | ₣7,41 Mr | ₣6,92 Mr | ₣7,12 Mr | ₣6,68 Mr | ₣6,32 Mr | ₣6,20 Mr | ₣5,53 Mr | ₣5,05 Mr | ₣4,66 Mr | ₣4,40 Mr | ₣4,40 Mr | ₣4,37 Mr | ₣4,26 Mr | ₣3,92 Mr | ₣4,24 Mr | ₣3,96 Mr | ₣4,09 Mr | ₣4,13 Mr | ₣2,91 Mr |
| Brüt Kâr | ₣3,12 Mr | ₣3,14 Mr | ₣2,72 Mr | ₣2,63 Mr | ₣2,70 Mr | ₣2,50 Mr | ₣2,39 Mr | ₣2,22 Mr | ₣2,16 Mr | ₣2,01 Mr | ₣1,88 Mr | ₣1,85 Mr | ₣1,80 Mr | ₣1,65 Mr | ₣1,46 Mr | ₣1,76 Mr | ₣1,60 Mr | ₣1,63 Mr | ₣1,72 Mr | ₣1,42 Mr |
| FAVÖK | ₣1,77 Mr | ₣1,77 Mr | ₣1,47 Mr | ₣1,46 Mr | ₣1,48 Mr | ₣1,39 Mr | ₣1,28 Mr | ₣1,14 Mr | ₣1,06 Mr | ₣1,08 Mr | ₣1,06 Mr | ₣1,02 Mr | ₣961,00 Mn | ₣844,00 Mn | ₣785,00 Mn | ₣958,00 Mn | ₣815,00 Mn | ₣872,00 Mn | ₣875,00 Mn | ₣712,00 Mn |
| Net Kâr | ₣1,07 Mr | ₣1,09 Mr | ₣893,00 Mn | ₣856,00 Mn | ₣821,00 Mn | ₣743,00 Mn | ₣702,00 Mn | ₣663,00 Mn | ₣720,00 Mn | ₣644,00 Mn | ₣625,00 Mn | ₣563,00 Mn | ₣490,00 Mn | ₣410,00 Mn | ₣252,00 Mn | ₣340,00 Mn | ₣199,00 Mn | ₣111,00 Mn | ₣94,00 Mn | ₣412,00 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 115,46 | 117,63 | 96,47 | 92,51 | 88,37 | 79,96 | 75,59 | 71,36 | 77,54 | 69,34 | 67,06 | 60,35 | 52,83 | 44,74 | 27,55 | 37,63 | 24,97 | 14,87 | 12,67 | 55,87 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₣522,00 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₣1,19 Mr | ₣1,31 Mr | ₣1,07 Mr | ₣666,00 Mn | ₣1,04 Mr | ₣896,00 Mn | ₣818,00 Mn | ₣654,00 Mn | ₣651,00 Mn | ₣638,00 Mn | ₣754,00 Mn | ₣595,00 Mn | ₣713,00 Mn | ₣552,00 Mn | ₣194,00 Mn | ₣497,00 Mn | ₣518,00 Mn | ₣221,00 Mn | ₣164,00 Mn | ₣239,00 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₣305,00 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 37,2% | 39,3% | 44,1% | 43,5% | 40,9% | 41,8% | 39,7% | 35,2% | 22,0% | 19,3% | 18,4% | 18,6% | 21,4% | 24,2% | 29,7% | 31,2% | 43,7% | 51,6% | 48,3% | 25,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,63 | 0,61 | 0,62 | 0,62 | 0,58 | 0,59 | 0,60 | 0,60 | 0,69 | 0,72 | 0,70 | 0,68 | 0,70 | 0,68 | 0,58 | 0,61 | 0,56 | 0,59 | 0,54 | 0,62 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,64 | 1,62 | 1,51 | 1,56 | 1,46 | 1,38 | 1,36 | 1,21 | 1,11 | 1,02 | 0,96 | 0,96 | 0,96 | 0,93 | 0,86 | 0,93 | 0,87 | 0,89 | 0,90 | 0,64 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 41,7% | 42,4% | 39,3% | 37,0% | 40,3% | 39,5% | 38,5% | 40,1% | 42,8% | 43,1% | 42,8% | 42,1% | 41,1% | 38,8% | 37,3% | 41,6% | 40,5% | 39,9% | 41,6% | 48,7% |
| FAVÖK Marjı | 23,7% | 23,9% | 21,3% | 20,4% | 22,1% | 22,0% | 20,6% | 20,6% | 21,0% | 23,2% | 24,1% | 23,3% | 22,0% | 19,8% | 20,1% | 22,6% | 20,6% | 21,3% | 21,2% | 24,5% |
| Net Kâr Marjı | 14,3% | 14,7% | 12,9% | 12,0% | 12,3% | 11,8% | 11,3% | 12,0% | 14,3% | 13,8% | 14,2% | 12,8% | 11,2% | 9,6% | 6,4% | 8,0% | 5,0% | 2,7% | 2,3% | 14,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 16,0% | 17,7% | 15,5% | 9,4% | 15,5% | 14,2% | 13,2% | 11,8% | 12,9% | 13,7% | 17,2% | 13,5% | 16,3% | 13,0% | 5,0% | 11,7% | 13,1% | 5,4% | 4,0% | 8,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.