GMIGroupe Minoteries SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CHF · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $89,89 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₣164,46 Mn | ₣140,50 Mn | ₣140,45 Mn | ₣141,68 Mn | ₣133,98 Mn | ₣130,16 Mn | ₣133,23 Mn | ₣132,65 Mn | ₣127,92 Mn | ₣138,40 Mn | ₣139,06 Mn | ₣146,24 Mn | ₣149,37 Mn | ₣115,67 Mn | ₣114,21 Mn | ₣106,01 Mn | ₣109,67 Mn | ₣112,59 Mn | ₣116,81 Mn | ₣117,20 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₣6,66 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₣45,97 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₣118,49 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₣17,00 Mn | ₣0,00 | ₣0,00 | ₣0,00 | ₣0,00 | ₣1,00 Mn | ₣7,00 Mn | ₣5,00 Mn | ₣3,50 Mn | ₣12,00 Mn | ₣17,00 Mn | ₣26,89 Mn | ₣33,00 Mn | ₣5,02 Mn | ₣2,17 Mn | ₣3,15 Mn | ₣13,55 Mn | ₣21,22 Mn | ₣29,67 Mn | ₣36,22 Mn |
| Net Borç† | ₣10,34 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₣151,86 Mn | ₣145,04 Mn | ₣148,19 Mn | ₣145,00 Mn | ₣142,16 Mn | ₣143,74 Mn | ₣137,86 Mn | ₣138,75 Mn | ₣141,24 Mn | ₣146,19 Mn | ₣148,26 Mn | ₣150,76 Mn | ₣138,69 Mn | ₣129,56 Mn | ₣131,80 Mn | ₣125,38 Mn | ₣132,90 Mn | ₣138,10 Mn | ₣121,00 Mn | ₣123,74 Mn |
| Brüt Kâr | ₣18,53 Mn | ₣17,00 Mn | ₣18,49 Mn | ₣17,89 Mn | ₣15,62 Mn | ₣17,17 Mn | ₣14,94 Mn | ₣15,40 Mn | ₣13,26 Mn | ₣16,08 Mn | ₣14,17 Mn | ₣14,39 Mn | ₣16,04 Mn | ₣14,67 Mn | ₣17,86 Mn | ₣19,11 Mn | ₣18,78 Mn | ₣18,72 Mn | ₣15,99 Mn | ₣17,04 Mn |
| FAVÖK | ₣11,31 Mn | ₣10,34 Mn | ₣11,81 Mn | ₣12,35 Mn | ₣11,81 Mn | ₣11,77 Mn | ₣10,33 Mn | ₣9,84 Mn | ₣6,16 Mn | ₣9,08 Mn | ₣6,33 Mn | ₣6,51 Mn | ₣7,94 Mn | ₣7,60 Mn | ₣10,98 Mn | ₣10,79 Mn | ₣9,73 Mn | ₣10,21 Mn | ₣8,36 Mn | ₣10,34 Mn |
| Net Kâr | ₣5,44 Mn | ₣5,43 Mn | ₣6,43 Mn | ₣7,32 Mn | ₣7,23 Mn | ₣6,00 Mn | ₣5,61 Mn | ₣5,96 Mn | ₣5,77 Mn | ₣5,09 Mn | ₣5,09 Mn | ₣5,21 Mn | ₣5,08 Mn | ₣5,11 Mn | ₣8,04 Mn | ₣7,36 Mn | ₣7,02 Mn | ₣6,66 Mn | ₣5,40 Mn | ₣4,91 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 16,49 | 16,44 | 19,49 | 22,19 | 21,91 | 18,19 | 17,01 | 18,07 | 17,48 | 15,43 | 15,42 | 15,79 | 15,41 | 15,48 | 24,36 | 22,31 | 21,27 | — | — | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₣1,50 Mn | ₣1,82 Mn | ₣8,14 Mn | ₣4,60 Mn | ₣5,53 Mn | ₣8,43 Mn | ₣982.000 | -₣4,15 Mn | -₣11,84 Mn | ₣16,25 Mn | ₣2,76 Mn | ₣2,85 Mn | ₣3,13 Mn | ₣4,75 Mn | ₣6,95 Mn | ₣12,27 Mn | ₣7,53 Mn | ₣9,44 Mn | ₣2,82 Mn | ₣8,51 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₣8,49 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 10,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,8% | 5,3% | 3,8% | 2,7% | 8,7% | 12,2% | 18,4% | 22,1% | 4,3% | 1,9% | 3,0% | 12,4% | 18,8% | 25,4% | 30,9% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,92 | 1,03 | 1,06 | 1,02 | 1,06 | 1,10 | 1,03 | 1,05 | 1,10 | 1,06 | 1,07 | 1,03 | 0,93 | 1,12 | 1,15 | 1,18 | 1,21 | 1,23 | 1,04 | 1,06 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,28 | 1,22 | 1,25 | 1,22 | 1,20 | 1,21 | 1,16 | 1,17 | 1,19 | 1,23 | 1,25 | 1,27 | 1,17 | 1,09 | 1,11 | 1,06 | 1,12 | 1,17 | 1,02 | 1,04 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 12,2% | 11,7% | 12,5% | 12,3% | 11,0% | 11,9% | 10,8% | 11,1% | 9,4% | 11,0% | 9,6% | 9,5% | 11,6% | 11,3% | 13,5% | 15,2% | 14,1% | 13,6% | 13,2% | 13,8% |
| FAVÖK Marjı | 7,5% | 7,1% | 8,0% | 8,5% | 8,3% | 8,2% | 7,5% | 7,1% | 4,4% | 6,2% | 4,3% | 4,3% | 5,7% | 5,9% | 8,3% | 8,6% | 7,3% | 7,4% | 6,9% | 8,4% |
| Net Kâr Marjı | 3,6% | 3,7% | 4,3% | 5,0% | 5,1% | 4,2% | 4,1% | 4,3% | 4,1% | 3,5% | 3,4% | 3,5% | 3,7% | 3,9% | 6,1% | 5,9% | 5,3% | 4,8% | 4,5% | 4,0% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -1,0% | 1,3% | 5,5% | 3,2% | 3,9% | 5,9% | 0,7% | -3,0% | -8,4% | 11,1% | 1,9% | 1,9% | 2,3% | 3,7% | 5,3% | 9,8% | 5,7% | 6,8% | 2,3% | 6,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.