KR8Komax Holding AG
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CHF · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $452,07 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₣647,28 Mn | ₣696,06 Mn | ₣715,54 Mn | ₣788,88 Mn | ₣517,14 Mn | ₣454,41 Mn | ₣484,21 Mn | ₣465,01 Mn | ₣417,24 Mn | ₣359,94 Mn | ₣410,50 Mn | ₣397,03 Mn | ₣366,49 Mn | ₣359,53 Mn | ₣361,45 Mn | ₣314,87 Mn | ₣290,86 Mn | ₣318,23 Mn | ₣305,76 Mn | ₣280,29 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₣60,13 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₣311,64 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₣335,64 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₣171,99 Mn | ₣177,69 Mn | ₣169,19 Mn | ₣188,26 Mn | ₣149,07 Mn | ₣144,28 Mn | ₣153,69 Mn | ₣90,34 Mn | ₣69,86 Mn | ₣31,52 Mn | ₣16,52 Mn | ₣23,67 Mn | ₣29,59 Mn | ₣56,77 Mn | ₣46,57 Mn | ₣42,37 Mn | ₣44,52 Mn | ₣26,68 Mn | ₣15,51 Mn | ₣24,05 Mn |
| Net Borç† | ₣111,86 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₣574,20 Mn | ₣621,99 Mn | ₣743,16 Mn | ₣599,17 Mn | ₣415,92 Mn | ₣321,74 Mn | ₣414,97 Mn | ₣477,82 Mn | ₣407,27 Mn | ₣389,45 Mn | ₣313,68 Mn | ₣362,85 Mn | ₣323,50 Mn | ₣286,73 Mn | ₣370,03 Mn | ₣339,07 Mn | ₣208,40 Mn | ₣341,91 Mn | ₣348,82 Mn | ₣319,12 Mn |
| Brüt Kâr | ₣149,57 Mn | ₣166,40 Mn | ₣227,10 Mn | ₣191,53 Mn | ₣125,89 Mn | ₣75,93 Mn | ₣118,18 Mn | ₣160,01 Mn | ₣137,57 Mn | ₣106,62 Mn | ₣90,32 Mn | ₣91,93 Mn | ₣83,55 Mn | ₣57,78 Mn | ₣88,92 Mn | ₣68,45 Mn | ₣9,51 Mn | ₣71,22 Mn | ₣102,53 Mn | ₣94,71 Mn |
| FAVÖK | ₣22,10 Mn | ₣29,50 Mn | ₣75,39 Mn | ₣84,87 Mn | ₣58,03 Mn | ₣23,58 Mn | ₣38,33 Mn | ₣79,43 Mn | ₣67,83 Mn | ₣65,73 Mn | ₣60,45 Mn | ₣57,45 Mn | ₣52,42 Mn | ₣23,66 Mn | ₣53,99 Mn | ₣36,71 Mn | -₣13,10 Mn | ₣38,27 Mn | ₣51,30 Mn | ₣45,92 Mn |
| Net Kâr | -₣9,07 Mn | -₣3,22 Mn | ₣43,84 Mn | ₣51,77 Mn | ₣30,38 Mn | -₣1,32 Mn | ₣13,22 Mn | ₣51,79 Mn | ₣42,10 Mn | ₣38,70 Mn | ₣29,21 Mn | ₣27,14 Mn | ₣25,36 Mn | ₣9,56 Mn | ₣39,41 Mn | ₣17,78 Mn | -₣19,84 Mn | ₣23,23 Mn | ₣32,44 Mn | ₣30,30 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -1,77 | -0,63 | 8,53 | 12,06 | 7,87 | -0,34 | 3,43 | 13,48 | 10,99 | 10,22 | 7,83 | 7,42 | 7,16 | 2,78 | 11,48 | 5,23 | -5,97 | 6,94 | 9,61 | 9,36 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₣70,93 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₣6,35 Mn | ₣44,81 Mn | ₣41,22 Mn | ₣30,17 Mn | -₣1,85 Mn | ₣18,34 Mn | -₣7,92 Mn | -₣7,49 Mn | ₣8,03 Mn | ₣18,73 Mn | ₣36,23 Mn | ₣19,75 Mn | ₣26,32 Mn | ₣38,25 Mn | ₣4,79 Mn | ₣22,81 Mn | -₣21,14 Mn | ₣22,07 Mn | ₣18,14 Mn | ₣16,25 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₣18,34 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 26,6% | 25,5% | 23,6% | 23,9% | 28,8% | 31,7% | 31,7% | 19,4% | 16,7% | 8,8% | 4,0% | 6,0% | 8,1% | 15,8% | 12,9% | 13,5% | 15,3% | 8,4% | 5,1% | 8,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,89 | 0,89 | 1,04 | 0,76 | 0,80 | 0,71 | 0,86 | 1,03 | 0,98 | 1,08 | 0,76 | 0,91 | 0,88 | 0,80 | 1,02 | 1,08 | 0,72 | 1,07 | 1,14 | 1,14 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,71 | 1,85 | 2,21 | 1,79 | 1,24 | 0,96 | 1,24 | 1,42 | 1,21 | 1,16 | 0,93 | 1,08 | 0,96 | 0,85 | 1,10 | 1,01 | 0,62 | 1,02 | 1,04 | 0,95 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 26,0% | 26,8% | 30,6% | 32,0% | 30,3% | 23,6% | 28,5% | 33,5% | 33,8% | 27,4% | 28,8% | 25,3% | 25,8% | 20,2% | 24,0% | 20,2% | 4,6% | 20,8% | 29,4% | 29,7% |
| FAVÖK Marjı | 3,8% | 4,7% | 10,1% | 14,2% | 14,0% | 7,3% | 9,2% | 16,6% | 16,7% | 16,9% | 19,3% | 15,8% | 16,2% | 8,3% | 14,6% | 10,8% | -6,3% | 11,2% | 14,7% | 14,4% |
| Net Kâr Marjı | -1,6% | -0,5% | 5,9% | 8,6% | 7,3% | -0,4% | 3,2% | 10,8% | 10,3% | 9,9% | 9,3% | 7,5% | 7,8% | 3,3% | 10,7% | 5,2% | -9,5% | 6,8% | 9,3% | 9,5% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -1,1% | 7,2% | 5,5% | 5,0% | -0,4% | 5,7% | -1,9% | -1,6% | 2,0% | 4,8% | 11,5% | 5,4% | 8,1% | 13,3% | 1,3% | 6,7% | -10,1% | 6,5% | 5,2% | 5,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.