KUDKudelski SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CHF · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $89,19 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₣445,46 Mn | ₣517,51 Mn | ₣775,64 Mn | ₣892,78 Mn | ₣1,12 Mr | ₣1,08 Mr | ₣1,16 Mr | ₣1,22 Mr | ₣1,25 Mr | ₣1,27 Mr | ₣1,09 Mr | ₣1,05 Mr | ₣851,13 Mn | ₣916,99 Mn | ₣1,18 Mr | ₣1,05 Mr | ₣1,20 Mr | ₣1,24 Mr | ₣1,20 Mr | ₣1,04 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₣79,52 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₣200,38 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₣245,07 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₣57,81 Mn | ₣67,28 Mn | ₣282,22 Mn | ₣326,52 Mn | ₣486,24 Mn | ₣474,17 Mn | ₣499,69 Mn | ₣463,00 Mn | ₣413,83 Mn | ₣388,02 Mn | ₣323,12 Mn | ₣331,02 Mn | ₣182,70 Mn | ₣268,73 Mn | ₣513,33 Mn | ₣414,88 Mn | ₣511,56 Mn | ₣443,33 Mn | ₣337,02 Mn | ₣329,83 Mn |
| Net Borç† | -₣21,71 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₣304,46 Mn | ₣337,94 Mn | ₣369,97 Mn | ₣674,16 Mn | ₣689,29 Mn | ₣684,71 Mn | ₣805,16 Mn | ₣888,83 Mn | ₣977,41 Mn | ₣969,78 Mn | ₣939,59 Mn | ₣871,37 Mn | ₣820,92 Mn | ₣844,05 Mn | ₣873,86 Mn | ₣1,04 Mr | ₣1,05 Mr | ₣1,03 Mr | ₣925,81 Mn | ₣694,34 Mn |
| Brüt Kâr | ₣38,67 Mn | -₣46,60 Mn | ₣52,47 Mn | ₣94,61 Mn | ₣92,23 Mn | ₣95,19 Mn | ₣92,09 Mn | ₣143,69 Mn | ₣179,72 Mn | ₣254,66 Mn | ₣395,98 Mn | ₣384,01 Mn | ₣346,91 Mn | ₣146,83 Mn | ₣146,43 Mn | ₣254,00 Mn | ₣250,63 Mn | ₣215,44 Mn | ₣239,87 Mn | ₣199,77 Mn |
| FAVÖK | -₣16,61 Mn | -₣19,68 Mn | -₣9,88 Mn | ₣22,14 Mn | ₣43,39 Mn | ₣49,06 Mn | ₣23,36 Mn | ₣23,76 Mn | ₣40,65 Mn | ₣138,94 Mn | ₣113,28 Mn | ₣97,71 Mn | ₣93,41 Mn | ₣81,66 Mn | ₣68,23 Mn | ₣141,29 Mn | ₣129,41 Mn | ₣82,73 Mn | ₣122,62 Mn | ₣126,32 Mn |
| Net Kâr | -₣35,22 Mn | -₣119,54 Mn | -₣26,42 Mn | -₣19,73 Mn | ₣13,34 Mn | -₣21,78 Mn | -₣44,22 Mn | -₣27,85 Mn | -₣14,54 Mn | ₣62,68 Mn | ₣44,42 Mn | ₣34,56 Mn | ₣42,15 Mn | ₣15,23 Mn | -₣18,12 Mn | ₣65,69 Mn | ₣48,98 Mn | -₣14,64 Mn | ₣66,10 Mn | ₣136,04 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,63 | -2,13 | -0,47 | -0,35 | 0,24 | -0,40 | -0,81 | -0,51 | -0,27 | 1,16 | 0,82 | 0,64 | 0,78 | 0,28 | -0,34 | 1,23 | 0,92 | -0,28 | 1,39 | 2,59 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₣87,06 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₣15,48 Mn | -₣43,09 Mn | ₣53,60 Mn | -₣3,04 Mn | ₣87,50 Mn | ₣118,17 Mn | ₣20,38 Mn | -₣29,02 Mn | -₣91,81 Mn | ₣94,70 Mn | ₣87,11 Mn | ₣93,05 Mn | ₣100,58 Mn | ₣83,91 Mn | ₣28,77 Mn | ₣105,76 Mn | ₣107,32 Mn | -₣68,08 Mn | ₣7,91 Mn | ₣49,83 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₣3,00 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 13,0% | 13,0% | 36,4% | 36,6% | 43,5% | 44,1% | 43,2% | 37,9% | 33,0% | 30,7% | 29,7% | 31,6% | 21,5% | 29,3% | 43,5% | 39,6% | 42,6% | 35,7% | 28,0% | 31,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,68 | 0,65 | 0,48 | 0,76 | 0,62 | 0,64 | 0,70 | 0,73 | 0,78 | 0,77 | 0,86 | 0,83 | 0,96 | 0,92 | 0,74 | 0,99 | 0,88 | 0,83 | 0,77 | 0,67 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,24 | 1,38 | 1,51 | 2,75 | 2,81 | 2,79 | 3,29 | 3,63 | 3,99 | 3,96 | 3,83 | 3,56 | 3,35 | 3,44 | 3,57 | 4,22 | 4,29 | 4,19 | 3,78 | 2,83 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 12,7% | -13,8% | 14,2% | 14,0% | 13,4% | 13,9% | 11,4% | 16,2% | 18,4% | 26,3% | 42,1% | 44,1% | 42,3% | 17,4% | 16,8% | 24,5% | 23,8% | 21,0% | 25,9% | 28,8% |
| FAVÖK Marjı | -5,5% | -5,8% | -2,7% | 3,3% | 6,3% | 7,2% | 2,9% | 2,7% | 4,2% | 14,3% | 12,1% | 11,2% | 11,4% | 9,7% | 7,8% | 13,6% | 12,3% | 8,1% | 13,2% | 18,2% |
| Net Kâr Marjı | -11,6% | -35,4% | -7,1% | -2,9% | 1,9% | -3,2% | -5,5% | -3,1% | -1,5% | 6,5% | 4,7% | 4,0% | 5,1% | 1,8% | -2,1% | 6,3% | 4,7% | -1,4% | 7,1% | 19,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -5,1% | -12,7% | 14,5% | -0,5% | 12,7% | 17,3% | 2,5% | -3,3% | -9,4% | 9,8% | 9,3% | 10,7% | 12,3% | 9,9% | 3,3% | 10,2% | 10,2% | -6,6% | 0,9% | 7,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.