LSPNChocoladefabriken Lindt & Spruengli AG
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CHF · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $24,50 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₣9,29 Mr | ₣9,34 Mr | ₣8,01 Mr | ₣8,09 Mr | ₣9,08 Mr | ₣8,15 Mr | ₣8,18 Mr | ₣7,37 Mr | ₣7,09 Mr | ₣6,50 Mr | ₣6,39 Mr | ₣5,68 Mr | ₣3,88 Mr | ₣2,64 Mr | ₣2,52 Mr | ₣2,52 Mr | ₣2,48 Mr | ₣2,41 Mr | ₣2,47 Mr | ₣2,13 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₣668,20 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₣4,33 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₣4,96 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₣1,76 Mr | ₣1,66 Mr | ₣1,41 Mr | ₣1,44 Mr | ₣1,48 Mr | ₣1,46 Mr | ₣1,48 Mr | ₣1,01 Mr | ₣1,01 Mr | ₣1,07 Mr | ₣1,09 Mr | ₣1,02 Mr | ₣7,00 Mn | ₣12,00 Mn | ₣9,50 Mn | ₣16,70 Mn | ₣19,90 Mn | ₣94,70 Mn | ₣156,60 Mn | ₣147,30 Mn |
| Net Borç† | ₣1,10 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₣5,92 Mr | ₣5,47 Mr | ₣5,20 Mr | ₣4,97 Mr | ₣4,59 Mr | ₣4,02 Mr | ₣4,51 Mr | ₣4,31 Mr | ₣4,09 Mr | ₣3,90 Mr | ₣3,65 Mr | ₣3,39 Mr | ₣2,88 Mr | ₣2,67 Mr | ₣2,49 Mr | ₣2,58 Mr | ₣2,52 Mr | ₣2,94 Mr | ₣2,95 Mr | ₣2,59 Mr |
| Brüt Kâr | ₣2,29 Mr | ₣2,22 Mr | ₣2,20 Mr | ₣2,02 Mr | ₣1,81 Mr | ₣1,46 Mr | ₣1,76 Mr | ₣1,76 Mr | ₣1,61 Mr | ₣1,54 Mr | ₣1,42 Mr | ₣1,34 Mr | ₣1,19 Mr | ₣1,04 Mr | ₣971,50 Mn | ₣985,40 Mn | ₣950,90 Mn | ₣1,38 Mr | ₣1,41 Mr | ₣1,20 Mr |
| FAVÖK | ₣1,27 Mr | ₣1,18 Mr | ₣1,09 Mr | ₣1,02 Mr | ₣921,50 Mn | ₣696,10 Mn | ₣945,00 Mn | ₣816,20 Mn | ₣762,40 Mn | ₣691,10 Mn | ₣621,80 Mn | ₣564,90 Mn | ₣486,00 Mn | ₣416,50 Mn | ₣406,70 Mn | ₣405,60 Mn | ₣386,50 Mn | ₣452,40 Mn | ₣428,50 Mn | ₣371,10 Mn |
| Net Kâr | ₣727,20 Mn | ₣672,30 Mn | ₣671,40 Mn | ₣569,70 Mn | ₣490,50 Mn | ₣321,70 Mn | ₣509,60 Mn | ₣485,10 Mn | ₣450,70 Mn | ₣419,70 Mn | ₣380,40 Mn | ₣342,40 Mn | ₣303,00 Mn | ₣244,90 Mn | ₣246,50 Mn | ₣241,90 Mn | ₣193,10 Mn | ₣261,50 Mn | ₣250,50 Mn | ₣209,00 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 3.163,95 | 2.897,73 | 2.859,10 | 2.387,11 | 2.019,40 | 1.321,92 | 2.123,66 | 2.008,07 | 1.880,57 | 1.766,80 | 1.612,40 | 1.459,90 | 1.313,90 | 1.069,00 | 1.078,10 | 1.055,10 | 850,90 | 1.140,40 | 1.090,90 | 921,20 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₣21,20 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₣247,20 Mn | ₣912,50 Mn | ₣498,10 Mn | ₣550,70 Mn | ₣609,70 Mn | ₣561,70 Mn | ₣621,50 Mn | ₣406,70 Mn | ₣417,80 Mn | ₣298,60 Mn | ₣254,00 Mn | ₣84,60 Mn | ₣241,70 Mn | ₣243,00 Mn | ₣246,10 Mn | ₣280,70 Mn | ₣354,90 Mn | ₣101,00 Mn | -₣8,60 Mn | ₣135,70 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₣330,50 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 19,0% | 17,8% | 17,5% | 17,8% | 16,3% | 17,9% | 18,1% | 13,7% | 14,2% | 16,4% | 17,0% | 17,9% | 0,2% | 0,5% | 0,4% | 0,7% | 0,8% | 3,9% | 6,3% | 6,9% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,64 | 0,59 | 0,65 | 0,61 | 0,51 | 0,49 | 0,55 | 0,59 | 0,58 | 0,60 | 0,57 | 0,60 | 0,74 | 1,01 | 0,99 | 1,02 | 1,02 | 1,22 | 1,19 | 1,21 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,19 | 1,10 | 1,05 | 1,00 | 0,93 | 0,81 | 0,91 | 0,87 | 0,82 | 0,79 | 0,74 | 0,68 | 0,58 | 0,54 | 0,50 | 0,52 | 0,51 | 0,59 | 0,59 | 0,52 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 38,7% | 40,6% | 42,3% | 40,6% | 39,5% | 36,3% | 39,0% | 40,9% | 39,4% | 39,5% | 39,0% | 39,5% | 41,4% | 39,0% | 39,0% | 38,2% | 37,7% | 47,1% | 47,7% | 46,5% |
| FAVÖK Marjı | 21,5% | 21,6% | 21,0% | 20,5% | 20,1% | 17,3% | 21,0% | 18,9% | 18,6% | 17,7% | 17,0% | 16,7% | 16,9% | 15,6% | 16,3% | 15,7% | 15,3% | 15,4% | 14,5% | 14,4% |
| Net Kâr Marjı | 12,3% | 12,3% | 12,9% | 11,5% | 10,7% | 8,0% | 11,3% | 11,2% | 11,0% | 10,8% | 10,4% | 10,1% | 10,5% | 9,2% | 9,9% | 9,4% | 7,6% | 8,9% | 8,5% | 8,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 4,2% | 16,7% | 9,6% | 11,1% | 13,3% | 14,0% | 13,8% | 9,4% | 10,2% | 7,7% | 7,0% | 2,5% | 8,4% | 9,1% | 9,9% | 10,9% | 14,1% | 3,4% | -0,3% | 5,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.