NESRNestle S.A.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CHF · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $238,58 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₣127,15 Mr | ₣139,26 Mr | ₣126,55 Mr | ₣135,18 Mr | ₣139,14 Mr | ₣124,03 Mr | ₣127,94 Mr | ₣137,01 Mr | ₣133,21 Mr | ₣131,90 Mr | ₣123,99 Mr | ₣133,45 Mr | ₣120,44 Mr | ₣125,88 Mr | ₣114,09 Mr | ₣111,64 Mr | ₣110,92 Mr | ₣106,22 Mr | ₣115,36 Mr | ₣101,81 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₣4,58 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₣94,09 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₣33,06 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₣57,85 Mr | ₣63,56 Mr | ₣55,24 Mr | ₣54,31 Mr | ₣46,57 Mr | ₣39,95 Mr | ₣37,16 Mr | ₣40,39 Mr | ₣29,78 Mr | ₣23,21 Mr | ₣21,23 Mr | ₣21,21 Mr | ₣21,74 Mr | ₣27,42 Mr | ₣22,31 Mr | ₣20,10 Mr | ₣23,40 Mr | ₣21,73 Mr | ₣30,67 Mr | ₣22,45 Mr |
| Net Borç† | ₣51,62 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₣89,49 Mr | ₣91,35 Mr | ₣93,00 Mr | ₣94,42 Mr | ₣87,09 Mr | ₣84,34 Mr | ₣92,57 Mr | ₣91,44 Mr | ₣89,59 Mr | ₣89,47 Mr | ₣88,78 Mr | ₣91,61 Mr | ₣92,16 Mr | ₣89,72 Mr | ₣83,64 Mr | ₣87,91 Mr | ₣100,58 Mr | ₣103,09 Mr | ₣107,55 Mr | ₣98,46 Mr |
| Brüt Kâr | ₣40,80 Mr | ₣42,68 Mr | ₣42,67 Mr | ₣42,68 Mr | ₣41,62 Mr | ₣41,50 Mr | ₣45,92 Mr | ₣45,37 Mr | ₣44,02 Mr | ₣45,27 Mr | ₣44,05 Mr | ₣44,06 Mr | ₣44,05 Mr | ₣42,22 Mr | ₣39,52 Mr | ₣43,13 Mr | ₣57,11 Mr | ₣57,33 Mr | ₣62,52 Mr | ₣57,74 Mr |
| FAVÖK | ₣17,90 Mr | ₣19,27 Mr | ₣19,48 Mr | ₣19,50 Mr | ₣18,56 Mr | ₣18,72 Mr | ₣19,98 Mr | ₣19,42 Mr | ₣18,73 Mr | ₣17,33 Mr | ₣16,97 Mr | ₣17,90 Mr | ₣17,99 Mr | ₣16,71 Mr | ₣15,89 Mr | ₣16,84 Mr | ₣16,59 Mr | ₣16,49 Mr | ₣17,98 Mr | ₣16,11 Mr |
| Net Kâr | ₣9,03 Mr | ₣10,88 Mr | ₣11,21 Mr | ₣9,27 Mr | ₣16,91 Mr | ₣12,23 Mr | ₣12,61 Mr | ₣10,13 Mr | ₣7,16 Mr | ₣8,53 Mr | ₣9,07 Mr | ₣14,46 Mr | ₣10,02 Mr | ₣10,23 Mr | ₣9,49 Mr | ₣34,23 Mr | ₣10,43 Mr | ₣18,04 Mr | ₣10,65 Mr | ₣9,14 Mr |
| Hisse Başı Kâr | 3,51 | 4,19 | 4,23 | 3,42 | 6,06 | 4,29 | 4,30 | 3,36 | 2,31 | 2,75 | 2,89 | 4,52 | 3,13 | 3,20 | 2,96 | 10,12 | 2,91 | 4,84 | 2,76 | 2,33 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₣1,61 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₣11,38 Mr | ₣11,04 Mr | ₣10,23 Mr | ₣6,81 Mr | ₣8,98 Mr | ₣10,30 Mr | ₣12,15 Mr | ₣11,53 Mr | ₣10,26 Mr | ₣11,57 Mr | ₣10,43 Mr | ₣10,79 Mr | ₣10,06 Mr | ₣10,39 Mr | ₣4,98 Mr | ₣9,03 Mr | ₣13,29 Mr | ₣5,89 Mr | ₣8,47 Mr | ₣7,48 Mr |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₣4,91 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 45,5% | 45,6% | 43,7% | 40,2% | 33,5% | 32,2% | 29,0% | 29,5% | 22,4% | 17,6% | 17,1% | 15,9% | 18,1% | 21,8% | 19,6% | 18,0% | 21,1% | 20,5% | 26,6% | 22,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,70 | 0,66 | 0,73 | 0,70 | 0,63 | 0,68 | 0,72 | 0,67 | 0,67 | 0,68 | 0,72 | 0,69 | 0,77 | 0,71 | 0,73 | 0,79 | 0,91 | 0,97 | 0,93 | 0,97 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,71 | 2,76 | 2,81 | 2,86 | 2,63 | 2,55 | 2,80 | 2,77 | 2,71 | 2,71 | 2,69 | 2,77 | 2,79 | 2,71 | 2,53 | 2,66 | 3,04 | 3,12 | 3,25 | 2,98 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 45,6% | 46,7% | 45,9% | 45,2% | 47,8% | 49,2% | 49,6% | 49,6% | 49,1% | 50,6% | 49,6% | 48,1% | 47,8% | 47,1% | 47,2% | 49,1% | 56,8% | 55,6% | 58,1% | 58,6% |
| FAVÖK Marjı | 20,0% | 21,1% | 20,9% | 20,7% | 21,3% | 22,2% | 21,6% | 21,2% | 20,9% | 19,4% | 19,1% | 19,5% | 19,5% | 18,6% | 19,0% | 19,2% | 16,5% | 16,0% | 16,7% | 16,4% |
| Net Kâr Marjı | 10,1% | 11,9% | 12,1% | 9,8% | 19,4% | 14,5% | 13,6% | 11,1% | 8,0% | 9,5% | 10,2% | 15,8% | 10,9% | 11,4% | 11,3% | 38,9% | 10,4% | 17,5% | 9,9% | 9,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 12,7% | 12,1% | 11,0% | 7,2% | 10,3% | 12,2% | 13,1% | 12,6% | 11,5% | 12,9% | 11,7% | 11,8% | 10,9% | 11,6% | 6,0% | 10,3% | 13,2% | 5,7% | 7,9% | 7,6% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.